Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból jądra po operacji żylaków powrózka nasiennego


Gość Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem nie cały miesiąc po operacji żylaków metoda laparaskopowa, ostatnio zauważyłem że podczas skakania badz biegania gdy jadro jest w ruchu czuje lekki ból, czym jest to spowodowane? I czy to normalne że wyczuwam czasem ból w przedbrzuchu, tak jakbym czuł tego żylaka? Byłem niedawno u lekarza i powiedział ze jest wszystko ok i mam przyjsc za 6 misiecy do kontroli czy nie mam zylaka, a zapomnialem zadac mu kilku pytan i dlatego pisze, prosze o odpowiedź! Witam jestem 3 tyg od operacji zylakow metoda laparaskopowa i irytuje mnie pytanie czy lekarz mogl mi zostawić 1 zylaka? ponieważ wszystkie sa tak jakby obumarle i ciekie a 1 jest pogrubiony i twardy? a moze to nasieniowod? lecz porownujac go do prawego jest 2 razy grubszy... i dlaczego odczuwam bol lewego jadra (tu gdzie sa zylaki) przy dotyku minelu juz 3 tyg martwi mnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że wycofywanie się żylaków powózka nasiennego po takiej operacji to około 3-4 miesiące. Dopiero po takim okresie można dokładnie określić czy operacja zlikwidowała całkowicie żylaki. Na razie trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie jest to normalne. Trzeba w tej sprawie udać się na kontrolę do urologa. Czasami po operacjach żylaków powrózka nasiennego powstają wodniaki jąder, które mogą wyzwalać dolegliwości bólowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojciech

Mam 15lat.Jestem dwa tygodnia po operacji usuwania żylaków powrózka nasiennego metoda laparoskopii.Były one z lewej strony.Po operacji gdy dotykałem bolała mnie ta żyła,ale już przestała teraz gdy dotknę jądra to boli dlaczego??Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam 26 lat i jestem 2 lata po operacji usunięcia żylaków powrózka nasiennego metodą laparoskopową, od jakiegoś czasu zacząłem odczówać ból pieczenia, kucia jądra z lewej strony i okolic pachwiny. byłem u lekarza który mnie zbadał i stwierdził że jest wszystko ok, ja uważam że jest inaczej ten ból przeszkadza mi w codziennym życiu nie mówiąc o pracy, ponadto mam takie dolegliwości jak: zawroty głowy, mdłości, ból mięśni i stawów.czy jest to związane z żylakami??? czekam na wasze odpowiedzi pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 12 dni temu mialem operacje żylaków powrózka nasiennego po lewej stronie metodą poprzez naciecie ok 5cm na brzuchu. Od około 3-4 dni boli mnie lewe jądro tzn. przy dotykaniu boli górna część jądra tzn. chyba najadrze. Czy to normalne po tej operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakies 4 tygodnie temu mialem zabieg loparoskopowy z powodu zylakow powrozka nasiennego. Raczej oszczedzalem sie i ogolnie nie nosilem cezkich rzeczy itd. Ostatnio z tego co pamietam, 2 dni temu jezdzilem na deskorolce i troche na rowerze, a takze troche pilem alkohol na urodzinach kumpla. Problem w tym, ze wczoraj zaczelo bolec mnie lewe jadre, tam gdzie byly zylaki. Generalnie jak siedze czy cos to przestaje, ale jak chodze to zaczyna znowu pobolewac. Co najlepiej z tym zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×