Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powikłania po usunięciu zgorzelinowego wyrostka robaczkowego z perforacją i niedrożnością jelit


Gość Małgośka

Rekomendowane odpowiedzi

Moje dziecko po zbyt długim podejmowaniu decyzji (36 godzin) dostało zgorzelinowe zapalenie wyrostka z perforacją. Usunięto wyrostek tradycyjnie, zastosowano intensywną antybiotykoterapię, po 10 dniach wróciła do domu, gdzie po 20 dniach wróciła z niedrożnością jelita na odcinku 20 cm (podobno zrostowa niedrożność). W trakcie zabiegu udrażniania jelita wystąpił krwotok, gdzie brzuszek dziecka po zabiegu był cały siny na całej powierzchni . Krwiak wchłaniał się przez około 4 tygodnie. Proszę mi powiedzieć co jeszcze moze nas czekać, jakie jeszcze moga wystapic powikłania po usunieciu wyrostaka i po niedrozności? Kazano trzymać tylko dietę lekkostrawną i czekać, tylko na co mam czekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety największym prawdopodobieństwem jest powstawanie dalszych zrostów w jamie brzusznej. Jest to nieuniknione i w żaden sposób nie da się temu przeciwstawić (nie ma możliwości zapobiegnięcia temu powikłaniu). Z tego powodu mogą okresowo występować bóle brzucha (głównie po posiłkach) oraz najgorsza rzecz ponowne wystąpienie niedrożności. Jednak w miarę upływu czasu prawdopodobieństwo wystąpienia niedrożności powinno się zmniejszać. Radziłbym przez około miesiąc stosować dietę lekkostrawną i powoli powracać do zwykłych nawyków żywieniowych. Nic innego nie można zrobić. Myślę, że wszystko powoli wróci do normy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×