Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ciosy pięścią w lewe dolne żebra a uraz śledziony


Gość Patryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Opiszę swoją sytuację i bardzo proszę o pomoc.3 miesiące temu zostałem napadnięty i otrzymałem kilka ciosów pięścią dokładnie w dolne lewe żebra. Ciosy były zadane od przodu, nie z boku. Od tamtej pory odczuwam średnio intensywny ból jakby z lewej strony pod żebrami, mam wrażenie że to śledziona, ból zdarza się czasami także na plecach. Nie miałem problemów z oddychaniem a także mogłem podnosić ciężkie rzeczy, ból nie nasilał się. Doszedłem do wniosku że to stłuczone żebra. Jednak ból utrzymuje się juz bardzo długo. Pytanie mam takie czy mogło dojsc do uszkodzenia śledziony? Wyniki krwii mam dobre innych nie robiłem, nie zglaszalem nawet tego problemu lekarzowi z powodu tego iz bol nie jest intensywny a ciosy acz bolesne nie byly na tyle mocne aby mnie powalic na ziemie. Jakie badania mam wykonać? Czy badanie usg będzie wystarczające? Czy po 3 miesiacach od urazów badanie ma jeszcze sens wogle? zastanawiam sie czy nie wykonac badania rezonansem magnetycznym z powodu bólu podżebrowego po urazach w tym miejscu. Czy rezonans magnetyczny moze by w moim przypadku rozpatrywany skoro od urazów zadanych piescią mineło 3 miesiące a bol nadal sie utrzymuje? Czy badanie tk bedzie lepsze od rezonansu? Uzupełniająco dodam, że bol pojawia sie przygłębokim wdechu najcześciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób usg, jeśli to sledziona, lub jakiś inny narząd w tym miejscu został uszkodzony usg na 100% wykaże. Jak nic nie wyjdzie, to możesz zrobić jeszcze rtg żeber, ale usg jamy brzusznej to priorytet. Wiem, bo sama przez to niedawno przechodziłam i lepszego badania nie ma.tomograf i rezonans zostaw na później w celu pogłębienia diagnostyki jak usg wykaże zmiany.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jeszcze, czy jest taka mozliwosc ze bole takie moga pochodzic od zeber? Dziwne poniewaz odczowam staly bol o roznym nasileniu ale pochodzacy jakby spod zeber a zebra przy ucisku nie bola. A od niefortunego zdarzenia minelo jakby nie patrzec 3 miesiace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałam podobną sytuację, doskonale rozumiem twój strach i obawy-uraz pod lewe żebra, 2 m-ce ból, wybrażałam sobie niewiadomo co, usg pierwsze-nic, dalej ból więc poszłam na drugie usg 3d, żeby się upewnić i też nic nie wykazało. Potem zrobiłam jeszcze rtg klatki piers. żeby sprawdzić żebra- również nic i lekarz powiedział, że to stłuczenie po prostu tak boli i kazał wcierać maści przeciwzapalne np. voltaren. Ale ty byłeś bity w to miejsce, więc najpierw sprawdź zanim zaczniesz coś tam wcierać.Zacznij od usg, naprawde wystarczy na początek,powiedz tylko co się stało żeby obejrzeli tam dokładnie a jak nic nie wykaże to wtedy idź do chirurga np.Wiem, ze przy krwiaku pourazowym śledziony jak się np.położysz na lewym boku, to ból promieniuje do łopatki i barku, no i ponoć śledziona jest dość tkliwa przy dotyku, tak mi lekarz powiedział. Napisz co ci wykazały badania jak juz się zdecydujesz i nie zwlekaj, szkoda nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Udam się na badania jak najszybciej, niestety to musi trochę potrwać - wiadomo jakie kolejki wszędzie. Martwi mnie, że jak mięśnie brzucha nie są napięte to wtedy żebra ulegają głębokim zagięciom wgłąb. Nie znam się na urazach, ale wydaje mi się, że możliwa jest sytuacja, w której wygięte żebra uszkadzają tkanki pod spodem a same pozostają nietknięte. Czy to możliwe? Jak ktoś tak jak ja nie spodziewa się ciosów i jest rozluźniony to takie ciosy mogą być bardziej niebezpieczne? Może ktoś był w podobnej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, niedawno gdy gralem w pilke dostalem kolanem w prawe dolne zebra, kilka dni wcale nie bolalo, ale po tygodniu nagle przy schylaniu sie obracaniu itp. Czuje tj. Bol klujący, jakby zebra naciskaly na cos w srodku, sa tak troszke wgiete, z 1 cm nizej niz lewe. Co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to byc bol nerwu zebrowego. Zebra mogly byc wczesniej wygiete tylko moze nie zwrociles uwagi na to. Zawsze najlepiej udac sie do lekarza na wszelki wypadek. Zebra po stluczeniu moga bolec nawet trzy miesiace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×