Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Adenocarcinoma papillare mucinosum


Gość Krzysiek76

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek76

Moja mama(lat 65) miała wycięty woreczek trzy tygodnie temu, po badaniu histopatologicznym stwierdzono : I-II-III adenocarcinoma papillare mucinosum vesicae felleae. cholecystitis chronica fibrosa. Nigdzie nie moge wyczytać jaki to rodzaj nowotworu złośliwego i na jakim etapie jest choroba. Nie wiem czy są już przeżuty bo mama miała trzy dni temu czyszczone przewody żółciowe i nie nadaje się do dalszej diagnostyki. Przewody były czyszczone bo worczek był tak duży, że ugniatał wątrobe i przewody wątrobowe,tak, że całe były zapchane. Teraz jest już wszystko oczyszczone i mama dochodzi do siebie. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I-II-III adenocarcinoma papillare mucinosum vesicae felleae. cholecystitis chronica fibrosa. - gruczolakorak brodawkowaty śluzówkowy pęcherzyka żółciowego. przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego włókniste To złośliwy nowotwór w przypadku raka pęcherzyka o bardzo dużej agresywności. Co do zaawansowania trudno mi powiedzieć bez szczegółowych informacji (wyników badań laboratoryjnych, obrazowych, a głownie opisu samego zabiegu i wyglądu makroskopowego narządów jamy brzusznej). Najlepiej w tej sprawie porozmawiać bezpośrednio z lekarzem prowadzącym mamę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×