Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niepokojące objawy po operacji przepukliny pachwinowej


Gość ela

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 54 lata. Moja przepuklina pachwinowa pokazala sie w mlodosci, pozniej sie schowala, a zaczela mi przeszkadzac, czyli czesciej wychodzic, gdy rozpoczelam uprawiac joge (2 lata temu). Choc byl to tylko dyskomfort, sama podjelam decyzje o zrobieniu z tym porzadku, zwlaszcza, ze wszedzie slyszalam, ze operacja przepukliny, to zwykly zabieg. Jestem1,5 m-ca po operacji przepukliny pachwinowej prawostronnej metoda Lichteinsteina z uzyciem siatki z polipropylenu, czyli niewchlanialnej. Bole, ktore bardzo mi dokuczaly teraz znacznie zelzaly. Jednak ciagle mam odretwialy wzgorek lonowy i pachwine po stronie operowanej. Czuje tez bol i ciagniecie przy ruchu, skrecie, wstawaniu z lozka (czyli gdy sa napinane miesnie), po prawej stronie. Lekarz, ktory mnie operowal mowi, ze wszystko jest ok., ale wizyta to taki pospiech, ze czuje sie troche zbywana. Czy to prawidlowosc, ze w srodku tak dlugo sie goi ? Czuje, jakbym miala zeszyta siatke z jakims nerwem. Sama rana goi sie raczej dobrze, stwardnienie ustepuje, ale bol + dyskomfort niepokoi. Bede wdzieczna za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki dyskomfort i dolegliwości jakie Pani opisuje dość często występują po tym zabiegu i są typowe. W czasie zabiegu dochodzi do podrażnienia nerwów skórnych. Regeneracja takich nerwów potrzebuje sporo czasu. Najczęściej po około 6-9 miesiącach dolegliwości te ustępują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolina lat 30

Witam ja mam dokladnie takie objawy jak pani Ela ,z tym ze ja jestem ponad dwa tygodnie od zabiegu i tez miałam zabieg z użyciem siatki metoda Rutkowa ,również mam uwypuklony wzgórek łonowy i odretwialy od momentu zabiegu i czasami kucia kiedy leze na brzuchu .Kiedy byłam na ściągnięcie szwów lekarz mówił ze to typowe nawę to wybrzuszenie.Ale gdzieś w podświadomości ciągle się niepokoję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×