Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w okolicach trzustki, jasne, papkowate stolce


Gość Stefan

Rekomendowane odpowiedzi

Moje objawy są następujące:ból w okolicach trzustki,i w dolnej częśći lewego boku, stolce jasne papkowate,,gólne osłabienie jakbym tracił siły,.Byłem u gastrologai i stwierdził że bóle w okolicach trzustki to bóle jelita zapisał Tribux, siemię lniane i Bioprazol. Początkowo pomogło ale po 2 tyg. chyba po Tribuxie miałem silne bóle żołądka i odstawiłem lek dopiero drugi dzień czuję się trochę lepiej.Nie mogę pójść do lekarza bo dopiero mam wyznaczone na koniec marca.Moje badania na krew utajoną -ujemne, USG jamy brzusznej skierowane na trzustkę w porządku, gastroskopia w porzadku,Jedynie chelikobacter 7,8 i morfologia w porz.Dziwi mnie też że lekarz przy Tribuxie nie wspomniał o diecie.Jak biorę Kreon to ból z okolic trzustki przechodzi.Mam 54 lata rodzinę na utrzymaniu i jestem zdruzgotany takim leczeniem bo na dłuższą chwilę nic mi nie pomaga.Czy w miom przypadku powinienem odwiedzić jeszcze jakiegoś specjalistę, czy jest to już przesądzone że mam raka jelita?O czym mogą świadczyć takie objawy.? Bardzo przepraszam za może chaotycznie zadane pytania ale nie moge sie skupić. Proszę o wyrozumiałość i odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gastro__

W Pana przypadku dobrze byłoby wykonac badania krwi na lipaze, amylaze, asspat, alat, morfologia oraz crp. Dobrze było by również wykonac kolonoskopie celem pogłebienia diagnostyki w zakresie jelita grubego, lub chociaz sigmoidoskopie. O tym jednak powinien zadecydowac lekarz prowadzący. Czy pojawiaja się ołówkowate lub tasmowate stolce? krew w stolcu? bole w podbrzuszu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolce ołówkowate były ale o minęło, krwi w stolcu nie ma tzn.wynik jest ujemny, bóle w podbrzuszu czasami są a czasami boli cały brzuch czyli jakby trudno zlokalizować konkretne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×