Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problem ze stolcem, papkowaty i problemy z wypróżnianiem


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. W ubiegłym roku w sierpniu miałem wykonywaną kolonoskopię ponieważ miałem problemy ze stolcem - był papkowaty, dodatkowo bolało mnie w dole po lewej stronie brzucha. Wtedy nie było zmian patologicznych w jelicie. Podobno mam zespół jelita drażliwego, ale ja do końca nie jestem przekonany. Od jakiegoś czasu mam problemy z wypróżnianiem. Oddaje stolec codziennie rano. Ale jest on wydalany z dużą siłą. Podczas wypróżniania muszę zaciskać zwieracz, żeby nie było za mocne wypróżnienie. Stolce są luźne i papkowate. Poza tym od jakiegoś zaraz po zjedzeniu czegoś większego np. obiad czuję jak mi przeskakują jelita, jak się coś w nich przesuwa z dużą siłą. Są to wzdęcia bo jak to przesuwanie dojdzie do odbytnicy to muszę puścić bąka. Nie mam problemów w nocy ze snem, ale jak rano wstaje to zaraz po otwarciu oczu czuje jak bardzo mocno zaczyna mi się coś przesuwać w jelitach - konkretnie od zstępnicy do esicy. A po kilkudziesięciu minutach muszę isć do WC. Po wypróżnieniu ból w jelitach ustępuje a pozostaje jedynie taki stan napięcia lewej strony brzucha. Moje stolce znowu są papkowate i smierdzące i mają niestrawione kawałki warzyw i owoców. Robiłem 2 tyg temu badania w kierunku trzustki (amylaza i lipaza - wszystko w porządku) oraz TSH - też jest w porządku. Proszę o poradę czy powinienem powtózyć kolonoskopię? Czy ktoś wie dlaczego mam takie papkowate stolce wydalane z dużą siła? Zażywam debridat, ale nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gastro__

Nie jest wymagane powtorzenie kolonoskopii. Pana objawy wskazuja na zespol jelita drazliwego. Moze Pan wykonac jeszcze podstawowe badania krwi takie jak morfologia, crp i ob oraz aspat i alat. Jesli wyniki beda w normie bedzie to ewidentnie wskazywalo na zespol jelita drazliwego, zwlaszcza ze niedawno byla wykonywana kolonoskopia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Corinna Lutze

Polecam natychmiastowa konsultacje psychiatryczna, objawy wskazuja na koprolalie. Bardzo Panu wpolczuje, ale bez dluzszego leczenia w zamnietym szpitalu psychiatrycznym raczej sie nie obejdzie. Szkoda, ze nie zalaczyl Pan pliku video z nagraniem owego wysokocisnieniowego wyprozniania - zapewne obfitujacego w niesamowite efekty audiowizualne. Wspolczuje i zycze pomyslnych wynikow leczenia, ewentualnie kariery filmowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Około tydzień temu rzuciłam papierosy. Od tamtego czasu nie mogę sie wypróżnić. Z gazami nie ma problemu, nawet jakby częściej się pojawiają. Jestem zaniepokojona. Budząc sie rano zauważyłam ból w okolicy nerek i mocne parcie na pęcherz. Ból czasem obudzil mnie w nocy...po oddaniu moczu, po jakimś czasie znikał. w brzuszku czuję jak coś sie kręci ale to pewnie normalne po nieoddawaniu stolca tyle dni. Co robić? iść do lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×