Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiana polipowata w przewodzie nosowym


Gość ewa zet

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zmianę polipowata w prawym przewodzie nosowym. za tydzień bedę miec operację. lekarz twierdzi, że może to byc polip a może brodawczak odwrocony i czeka mnie kolejna operacja, bo ta obecnie to będzie wyciecie zmiany do badania i w zależnosci jaki bedzie wynik histopatologiczny i tomografia zatok to bedzie wiadomo co dalej. Wynik z tomografii odebralam dzisiaj. jest następujacy*,, zatoki oboczne nosa prawidłowo wyksztalcone. Płyn wypełnia sitowie i zatokę czołową. W obu zatokach szczękowych niewielkie, przyścienne zgrubienie blony śluzowej, szczególnie w ich zachyłkach dolnych. zatoka klinowa prawidlowo powietrzna. Niedrożny lejek boczny lewej zatoki szczękowej, poza tym kompleks przewodowo- ujściowy drożny. Przegroda nosowa prawowypukła z niewielką ostroga kostną na prawej powierzchni przegrody. nie wykazano objawów destrukcji kostnej w zbadanym obszarze.Pilnie proszę o poradę, bo bardzo sie denerwuję. Czy wynik oznacza polipy lub brodawczaka, czy można z tego wywnioskować, że będą mi otwierac zatokę szczękowa podczas operacji. proszę o odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa nie denerwoj sie .Nie moge ci odpowiedziec na twoje pytania ,ale moge cie zapewnic ze wyciecie polipa to bardzo prosty zabieg nie wymagacacy otwierania zatoki szczekowej.Uspokoj sie.Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×