Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kaszel i charczenie w płucach


Gość magdalena

Rekomendowane odpowiedzi

Gość magdalena

Witam , od tamtego tygodnia od czwartku , mam straszny kaszel , oraz charczalo mi w plucach . nie mam goraczki oraz bolu gardla , kataru itp. tylko ten nieprzyjemny kaszel oraz czasami charczenie , wybralam sie wiec do dr, przepisal mi antybiotyk , lecz tylko starczyl mi on do wtorku... i co dalej ? kaszel nadal mam , lecz nie taki jak byl , lecz jeste oraz takze od czasu do czasu charczy mi jeszcze w plucach . co to moze byc ? czy to mozliwe ze to rak pluc ? strasznie sie boje , lecz moim zdaniem antybiotykoterapia trwala za krotko ... co teraz moge zrobic ? podleczyc sie lekarstwami z apteki czy tez wybrac sie ponownie do lekarza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze ,to jakaś zwykła choroba proponuję dalej zarzywać antybiotyk a dalsze powikłania i przypuszczenia skonsultowac z lekażem najlepiej specjalistą powinieneś wyzdrowieć to nic grożnego.. tak sądze xd ale co ja wiem... w kądym razie rzyczę zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 17 lat mam podobne objawy to znaczy zaczęło się to jakieś 8dni temu na lekcji kaszlałem i przy każdym odkaszlaniu piekło mnie w płucach,żadna flegma mi nie odchodziła myślałem że to przejdzie więc do lekarza nie poszedłem myślałem że to jakieś przeziębienie lecz nie czuje się chory ale nadal mam charczenie w płucach lekkie pieczenie przy odkaszlaniu lecz już nie bierze mnie na kaszel tylko sam od siebie kaszle i czuje harczenie i lekkie pieczenie (choruje na refluks żołądka może to ma coś wspólnego)proszę o odpowiedż! Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Takie objawy niestety mogą być następstwem refluksu żołądkowo-przełykowego. Kwaśna treść żołądkowa trafia z żołądka do gardła, a stąd do układu oddechowego powodując objawy ja Pan opisuje. Trzeba leczyć skutecznie refluks, aby pozbyć się objawów ze strony układu oddechowego. Najlepiej, żeby leczeniem zajął się gastroenterolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian

Witam mam 18 lat. Moje objawy są bardzo rozłożone -bóle w klatce piersiowej (przeważnie po lewej stronie, rzadko po prawej), szumy w uszach, czasami jakby lekkie drętwienie lewej ręki i nogi, ból tak jakby promieniujący ale trudny do sklasyfikowania po lewej lub prawej stronie od przewodu pokarmowego (rozciągający się na całej długości -czasami czuję go aż do szyji i mam wrażenie, że boli tętnica), kilka razy ból szyji w miejscu tętnic, kilka razy zawroty głowy (raz silne), czasami zmętnienie moczu, uczucie zimna lub gorąca. Ból w klatce piersiowej mnie bardzo niepokoi, ponieważ utrzymuje się to koło 2 miesięcy. Jest to czasem taki kłujący, czasem gniotący a czasem rwący ból przeważnie po lewej stronie klatki piersiowej, rzadko po prawej. Mam kaszel ale raz się pojawia a raz znika -odkrztuszam czasem coś żółtego. Dodam, że kaszel mokry małem długi czas ale zignorowałem to wtedy... Byłem 2 razy nna EKG i wyszło dobre, badało mnie kilku lekarzy i jeden stwierdził zmiany w prawym płucu (charczenie chyba) dając mi antybiotyk Zamur 500. Po nim przechodzić zaczęło chyba -rzadziej odczuwałem bóle ale antybiotyk się skończył a objawy są nadal. Robiłem prześwietlenie i niby jest ok ale oglądał je tylko lekarz rodzinny i to pod słońce więc mam wątpliwości. Czy to jest rak ? Strasznie się boję i nie wiem co mam robić:( Każdy lekarz do tej pory stwierdził nerwicę (jeden powiedział, że to od kręgosłupa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo bylam u lekarza powiedzial ze ma za goraco w domu dlatego kaszle bo powietrze jest za suche wiec przepisal dwa syropy i tabletki ale nie pomoglo i jeszcze sie pogorszylo choc kaszel zmalal to doszedl okropny bol zeber a przy odkaszlywaniu bol w plecach taki rozchodzacy sie. Bylam dzisiaj u lekarza innego on powiedzial ze gardlo czyste ale w oskrzelach zaczerwienione po obejrzeniu i obstukal i antybiotyk tabletki i syrop przepisal. Idz z tym do lekarza radze ci bo sie pogorszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Dany: takie komentarze jak *Moze spowrotem do podstawowki?* moim zdaniem sa nie na miejscu. Po twojej wypowiedzi wnioskuje, ze jestes dorosla osoba, ale czytajac twoj komentarz (jesli usunie sie wzmianke o twoim miejscu zamieszkania) mozna pomyslec, ze ma sie do czynienia z dzieckiem, ktore nie wie jak sie zachowac. Prosilabym o szacunek i wyrozumialosc wzgledem innych osob. I normalne zwrocenie uwagi na pisownie danemu uzytkownikowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Proszę o odpowiedź dotyczącą interpretacji wyniku rtg klatki piersiowej , opis jest następujący: W szczycie płuca prawego zmiany włókniste z komponentą zmian drobnoguzkowych. Na ich tle widoczny szew płucny. Zazancznona ( chyba błąd w pisowni ) , Zaznaczona szczelina pozioma. Zatraty zarys prawej kopuły przepony - drobne zrosty przeponowo - opłucnowe. Pola płuc bez świeżych zmian ogniskowych. Sylwetka serca , stan krążenia płucnego w normie. Zmiany miażdżycowe w łuku aorty. Obraz stabilny w porównaniu do zdjęć poprzednich. Wynik z dnia 26.09.17r . Byłam chora , l. rodzinny zapisał mina 7 dni Zinat . W 2009r miałam częściową resekcję płata płuca prawego , zmiana łagodna , w dzieciństwie chorowałam na gruźlicę ( ok. 12 l. ) teraz mam 62 l.. Choruję na astmę , POChP i alergię ( drzewa , bylica , trawa ,żyto) W czerwcu / 2013 r ostatnie zapalenie płuc. Łapię częste infekcje dróg oddechowych. Poprzedni opis badania RTG z dnia31.03.2017r - W polu górnym prawym zagęszczenia - wskazane porównanie ze zdjęciem poprzednim. poza tym pola płuc bez świeżychzmian ogniskowych.Sylwetka serca , stan krążenia płucnego w normie. Zmiany miażdżycowe aorty . I jeszcze wcześniejszy opis RTG z dnia 20.07.2016r - Zmiany włókniste podprzeponowo po stronie prawej. Pola płuc bez zmian ogniskowych. Sylwetka serca , stan ktążenia płucnego w normie . Miażdżyca łuku aorty - co to także oznacza i czy jest groźne . Proszę także skomentować mój wynik RTG ostatni i także w porównaniu z poprzednimi. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×