Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel Bakera u dziecka


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Dzień dobry moja córeczka ma 6 lat zdiagnozowano u niej torbiela bakera pod kolanem. Guz jest zmienny jednego dnia wogóle jest niewyczuwalny, innego dnia jest dość duży. Najczęściej zwiększa się on po wysiłku. Czy w tej sytuacji trzeba go wyciąć czy są inne alternatywy??? proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sprawie najlepiej skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem dziecięcym. Mnie bez badania trudno ocenić dalsze postępowanie. Jeśli torbiel jest duża i daje dolegliwości konieczne może być leczenie operacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka

jestem po konsultacji z chirurgiem dziecięcym ale nie usłyszałam nic konkretnego jeśli torbiel będzie się powiększał to mam przyjść niezwłocznie a jeśli nie to za trzy miesiące. Torbiel obecnie nie daje dolegliwości i są dni że jest prawie niewyczuwalny dlatego zwracam się z prośbą o informację czy zdarzają się inne alternatywy niż leczenie operacyjne???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MAMA PRZEMKA I AMELII

Witam ,u mojego synka tez pod kolankiem wyrosła ta torbiel ,po poradzie lekarza ,który powiedział ,ze jezeli nie boli i nie przeszkadza NIE RUSZAMY ,kazał czekac ,i opłacało sie to paskudztwo sie wchłoneło .To było 12 lat temu .Mam córcie która obecnie ma 6 lat i tez pod tym samym kolanem ma te torbiel i tez nie boli i nie przeszkadza ,,,,,czekamy .Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! moj synek ma 5 lat i tez ma te torbiel. chirurg naczyniowy po obejrzeniu USG stwierdzil ze bedzie konieczna operacja... czy ktos moze wie czy te zabiegi laserowe faktycznie sa skuteczne?? z dwojga zlego juz wolalabym ta rechabilitacje niz zabieg u 5cio letniego malucha... prosze o szybka odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój syn ma torbiel na dwóch nóżkach na Lewej 50×15×20 mm w prawej20×5×5mm lekarz zalecił zimne okłady i ograniczenie w wysiłku mam pytanie czy dzieciom się wchłania torbiel czy lepiej usunąć operacyjnie?czy zastosować laser i krioterapie ?czy torbiel nie jest groźna ?co robić jeśli pełnię?czy mój syn nie będzie chodzić proszę o odpowiedz bo każdy inaczej mówi a ja się boje o zdrowie synka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×