Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skręcony staw skokowy


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie wczoraj prawdopodobnie skręciłem sobie staw skokowy , byłem z tym u chirurga godzinę po tym wydarzeniu opuchlizna nie była jeszcze znaczna i ból też był znośny , niby zdjęcie RTG nic nie wykazało , lekarz jedynie zalecił okłady , potworny ból zakłócił mi sen , a na drugi dzień nie mogłem nawet poruszyć odrobinę całą nogą a spuchła od kolana w dół jest nieco większa od drugiej kostka jest ogromną , ale nie ma krwiaków . Odczuwam silny ból nad piętą , a także od kolana w dół czuję takie impulsy przechodzące jakby przez kość strzałkową . Zastanawiam się czy zgłosić się ponownie do chirurga tym razem może już prywatnie czy tak przebiega cały uraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę ponownie zgłosić się na kontrolę do chirurga. Prawdopodobnie przy tak dużym nasileniu objawów skrętu stawu skokowego będzie potrzebne założenie szyny gipsowej na okres około 2 tygodni. O wszystkim zadecyduje chirurg po badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem gdzieś tydzień temu skręconom kostke i naderwane więzadło . Na początku lekarz zalecił leżeć i jak opuchlizna i siniec zejdzie zakładać opaske uciskową. Dzisiaj założyłem opaske noga była tak pod kątem prostym. Po kilku godzinach stopa pod kostką była już sina i lekko spuchnięta. Czy powinienem spowrotem zgłosić się do chirurga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anka070813

W czerwcu skręciłam staw skokowy. Byłam na urlopie i tamtejszy lekarz założył mi longietę gipsową. nosiłam ją dwa tyg. ortopeda z mojej miejscowości zdecydował, że można ją zdjąć. Niestety dwa tyg. temu ponownie skręciłam tą samą kostkę. Poszłam do tego samego ortopedy i kazał odpoczywać, nie zrobił mi żadnego rtg. Problem w tym, że noga jest tak napuchnięta, że nie mogę chodzić, piecze. Co w tej sytuacji zrobić? Czy pójść do lekarza i poprosić o jakieś badania? Czy noga nie powinna być usztywniona? Bo nie kazał mi nosić ortezy. Czy nie jest za póżno na leczenie? Nie wiem co powinnam zrobić. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×