Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cystis thecalutealis haemorrhagica


Gość barbara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,chciałam prosic o wiadomosci ,porade ? kilka lat temu miałam guza jajnika prawego ,pełne rozpoznanie patomorfologiczne brzmi =Cystis thecalutealis haemorrhagica . Nie umiem znalezdz informacij ,co to jest .usuwano mi go 2 razy i odrósł ,w tej chwili mam stwierdzonego wodniaka jajowodu na całej długosci . Ze wzgledu na chorobe autoimunologiczną ,lekarz chce aby znowu zgodziła sie na operacje .Boje sie ze strace nie tylko jajowód ,,,,a guz i tak odrosnie ,,moje mysli ida w tym kierunku poniewaz miał on własny układ krwionosny ????czy mozliwe jest usuniecie tego w całosci i co to jest ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Cystis thecalutealis haemorrhagica to torbiel utworzona z komórek otoczki pęcherzyka płciowego o cechach krwotocznych. Jedynym sposobem pozbycia się torbieli jest jej usunięcie. Oczywiście znów istnieje ryzyko nawrotu, ponieważ komórki te mają właściwości wydzielnicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje ,niestety ,,,,krece sie w koło ,dlaczego lekarz reumatolog chce bym to usuwała ,tłumacze ze to odrosnie a on ze teraz sa sposoby ?? Mój ginekolog tez nie jest za ,,,jestem dosc pokreconym przypadkiem ,sarkoidoza ,serce ,uczulenia ,oczy,astma i ten głupi wodniak ,,,Jestem taka rozdarta w tym wszystkim naprawde uwazam ze to znowu odrosnie i widze ze mam racje !!! Boie sie operacij ,wydaje mi sie zbyt duzym ryzykiem . Przepraszam ale-- odpowiedz prosze co znaczy ze ma własciwosci wydzielnicze ./tz ze jest we krwi / dziekuje bardzo basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Tzn., że pod wpływem hormonów komórki te wydzielają substancję/płyn, który gromadzi się i tworzy torbiel. Rzeczywiście dużo rzeczy nałożyło się na raz. Musisz rozważyć jeszcze raz możliwość wykonania operacji. Myślę, że najwięcej do powiedzenia ma tu ginekolog. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo ,narazie nie potrafie podjac decyzij ,Porozmawiam z Ginekologiem.Chyba nie boie sie bólu lecz tego ze to bezcelowe ..dziekuje ,Basia . Lekarze boia sie podac sterydów chyba ze wzgledu na guza ,a ja wolałabym zarezykowac i tak watpie zeby moje ciało sie zgodziło na sterydo -terapie ? Uśmiech ,to tylko moje mysli pchaja sie na klawiature ,nie umiem ich doprowadzic do porzadku ,,,,usmiech ,,,,Bardzo dziekuje naprawde,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ,dwa lata temu prosiłam o informacje i o radę w sprawie cysty .I chciałam dopisac cd. mojej historii Ze względu na bóle ,jednak podałam się operacji . Już dochodzę do siebie i mam kolejny wynik histopatologiczny Jajowód z licznymi torbielami okołojajowodowymi ,swiatło poszerzone . Hydrosalpinix.Cystules serosae paraoviductales. dostałam wiadomośc że zmiana jest łagodna i to mnie bardzo cieszy . Jednak chciałabym uzyskac więcej informacji i byłabym wdzięczna za opinie zastanawiam się bo w wyniku - pisze o torbielach okołojajowodowych . a wynik jest inny niż poprzednio ?czyżby to się przekształciło ? I nigdzie nie mogę znaleśc określenia Cystules ???co to oznacza? Czy teraz po usunięciu jajowodu ,już nic się nie powinno tworzyc ? czy już mogę byc spokojna ? Będę bardzo wdzięczna za poświęcony czas i opinie . Pozdrawiam Barbara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×