Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwny wygląd stolca, wskazania na nowotwór?


Gość Robert__T.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysztof

Czy w przypadku zaburzeń jelitowych, przy niskiej wartości CRP (nawet wynoszącej 0,0), można przyjąć, że nie ma konieczności wykonania kolonoskopii? Czy CRP jest wystarczająco czułym wskaźnikiem w przypadku zmian w przewodzie pokarmowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam problem z wypróżnianiem oraz kształtem i kolorem stolca, dodatkowo jest postrzępiony . Dzieje się tak od kilku miesięcy ale powoli do tego dochodzę. W moim przypadku wszystkie wartości badań są w normie ale moje samopoczucie i problemy trawienne są jak dla mnie na miernym poziomie, dodatkowo bóle głowy czasem , gdzie nigdy ich nie miałem, dziwne wysypki również. Dużo czytałem na ten temat , wiele badań wykonałem i powoli dochodzę do tego, że nieregularne stolce w takim dziwnym kształcie są dziełem pasożytów w organizmie . Dziwne , że żaden z lekarzy nawet tego nie bierze pod uwagę. W przypadku Kasi , bardzo często pasożyt w organizmie właśnie powoduje niedobór żelaza oraz witaminy B12. U mnie na razie wykryto lamblie , choć one właśnie najczęściej występują w towarzystwie czegoś większego......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nazywam się Dawid i mam 30 lat. Ponad 10 temu miałem pierwsze problemy z jelitami. Objawiało się to wzdęciami, czasam biegunką lub zaparciem, przelewaniami i burczeniem w brzuchu. Wszystkie badania z krwi były ok. Trafiłem do 2 gastrologów. Diagnoza zespół jelita drażliwego. W tym czasie przytyłem ok 10 kilogramów. Faktycznie były okresy zaostrzeń i remisji (różnie to trwało pół roku, rok, 2 miesiące kiedy było dobrze). Mój koszmar zaczął się jednak dopiero 2 lata temu na jesień. Objawy strasznie się nasiliły. Stolce luźne, naglące parcie na stolec (mocne ściskanie zwieraczy aby nie oddać kału) po czym 3 wyróżnienia w ciągu 2 godzin, które łagodzą bóle brzucha) stolce są różne: taśmowe, ołówkowate, luźne, papkowate czasami jak bobki u kozy ciężkie do wydalenia ale i czasem normalne. Zdarza się, że w stolcu są niestrawione resztki pokarmu. Praktycznie non stop mam wzdęcia czasem dokucza mi przelewanie w kichach czasem uczucie jakbym miał zemdleć bo tak mi słabo. Badania krwi morfologia, CRP, OB i inne w normie. Domowe testy na krew utajoną (FOB,HEMOACTIVE) robione wielokrotnie wyszły ujemne. Raz w Luxmedzie z kału wyszedł dodatnio. Poleciałem od razu do gastrologa i proktologa. Kazali się nie martwić. Ostatnio mam też tak, że po oddaniu stolca po około godzinie zaczyna mnie piec i swędzieć wokół odbytu i muszę go umyć aby przestało choć trochę. Nie chudnę ewentualnie kilogram w tą albo w tamtą stronę. Koloniskopii nie robiłem bo się boję usłyszeć diagnozy rak. Według mnie to jakiś rak jelita. Proszę o opinie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2015 o 10:31, Gość Krzysztof napisał:

Czy w przypadku zaburzeń jelitowych, przy niskiej wartości CRP (nawet wynoszącej 0,0), można przyjąć, że nie ma konieczności wykonania kolonoskopii? Czy CRP jest wystarczająco czułym wskaźnikiem w przypadku zmian w przewodzie pokarmowym?

Nie jest. Decyzje powinien podjąć gastrolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×