Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwny wygląd stolca, wskazania na nowotwór?


Gość Robert__T.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Robert__T.

Witam. Od lutego ub.r. mam problemy z jelitami. Bardzo często boli mnie w dole po lewej stronie brzucha, czasem na plecach. Moje stolce były luźne i papkowate. Stolce wracały do normy jedynie w wekend - wtedy nie pracowałem. Wypróżniałem się codziennie rano. Dolegliwości skłoniły mnie na wykonanie kolonoskopii. Na opisie badanie mam napisane, że cała esica w zrostach. Poza tym całe jelito bez zmian. Lekarz postawił diagnozę, że mam IBS na płaszczyźnie psychogennej. Wszystko byłoby w porządku, ale ostatnio (ok. 6 tygodni temu) zacząłem się wypróżniać bardzo gwałtownie. Stolec wyrzucało ze mnie jak z procy - w ułamku sekundy i były tego bardzo duże ilości. Zresztą zawsze miałem spore wypróżnienia. Ale siła z jaką wypadały one ze mnie spowodowały, że nabawiłem się szczeliny odbytu. Mam masć którą wprowadzałem do odbytu dilatatorem. Ale martwi mnie następująca rzecz. Kilka razy (ok. 5 x) zdarzyło mi się, że pierwsza część stolca jest taka pomarszczona - tzn. tak jakby przechodziła przez jakiś kawałek jelita, które jest obkurczone tak bardzo, że stolec jest jakby porysowany od tego jelita. Tak jakby przekrój się zmniejszył i jelito na obwodzie nie ma się gdzie podziać i się marszczy. I właśnie te zmarszczki powodują takie obrysowania na stolcu. POtem ten stolec dochodzi do odbytnicy, formuje się (miesza). I te obrysowania na stolcu są poskręcane, ale zachowują ciągłość. Dotyczy to tylko pierwszej części stolca. Reszta jest normalna. Raz się też zdarzyło, że miałem potrzebę i poszedłem do WC. Oddałem tylko malutki kawałeczek stolca, który był płaski, taśmowaty, ale cały pomarszczony i porysowany. Czy może to być jakiś guz w jelicie, który tak formuje stolec?? Czy od czasu ubiegłorocznej kolonoskopii mógł się rozwinąć nowotwór?? Zastanawia mnie również, czy takie odbicia na stolcu mogą pochodzić odf tego, że jak stolec dochodzi do odbytnicy to ona na końcu jest bardzo ściśnięta i pomarszczona i to właśnie on odbija na stolcu takie struktury. Czy powinienem się udać do lekarza? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gastro__

Moze byc to efektem zrostów jakie wykryto u Pana w esicy. Jesli kolonoskopia rok temu zadnych zmian nie wykryła, to nie ma sie Pan czego obawiac. W tak krotkim czasie, nie mogl sie rozwinac nowotwor. Pana dolegliwosci rzeczywiscie wskazuja na zespol jelita drazliwego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robert__T

Dziękuję Panu za odpowiedź. Trochę się uspokoiłem, choć nie ukrywam, że martwią mnie te dziwne stolce, które choć były 5 x to są coraz częściej. Może to być spowodowane, że jelita się skręcają i może to doprowadzić do skrętu jelit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gastro__

Skret jelit Panu nie grozi. Waski stolec rzeczywiscie czesto moze niepokoic, jednak w zespole jelita drazliwego także moga zdarzac sie stolce tasmowate lub olowkowate. Daje link do strony gdzie opisany jest zespol jelita drazliwego i stolce jakie moga wystepowac. Prosze sie nie martwic, tak jak napisalem wyzej rak jelita w Twoim wieku to naprawde rzadkosc. Jakiego koloru sa te stolce? sa w calosci czy w kawalkach? sa poszczepione?malej srednicy?jak czesto je oddajesz? głownie nad ranem oddajesz stolec? czy podczas ucisku reka w leweym podbrzuszu obo biodra nie kluje Cie? nie tracisz na wadze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna_M

Przepraszam, że wtrącam się do tematu. W związku z Pana pytaniami, chciałabym wiedzieć co oznaczają takie objawy? gdyż w moim wypadku występują poszczepiane stolce, małej średnicy w kawałkach, często oddawane, w zasadzie nigdy nie mam uczucia pełnego wypróżnienia. Czasem bywają twarde, czasem luźne i wtedy zmieniają kształt na podłużny oraz zazwyczaj kolor na jaśniejszy. Przy oddawaniu stolca często wsytępują gazy. Czy te objawy świadczą o tej samej dolegliwości, która została opisana powyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robert__T

Stolce są jasno brązowe. Są zazwyczaj w całości, ale jak są luźne i wypadają z ogromną siłą to czasem się rozpadają i są formowane przez zwieracz. Czasem przechodząc przez niego zwijają się wodzie. Stolce jak są luźne to są czasem postrzępione - jak wpadną do wody to woda staje się mętna.Wtedy są śmierdzące. Ale jak mi się zachcw do WC za jakąś godzinę znowu to stolec jest już normalny. Stolce mają średnicę ok. 3-3,5 cm. Czasem pierwsza część stolca o średnicy 3-3,5 cm jest uformowana z takiego cienkiego stolca, tzn. tak jakby był cienki stolec o średnicy 0,5 cm pozwijany i uformowany w stolec o średnicy właśnie 3-3,5 cm. W skrócie - tak jakby pozwijać cienki stolec ze sobą i uformować go w gruby. Dalsza część stolca jest już normalna. Czasem pierwsza część stolca jest kulkowata, a dalsza normalna lub luźna. Dodam, że długość moich stolców to nawet 30-40 cm. Zawsze takie miałem. Stolce oddaje 1x dziennie. Ale ostatnio od kilku dni oddaje 1x lub 2x. Drugi stolec w ciągu dni jest normalnej konsystencji. Stolec od zawsze oddaje rano - kilkadziesiąt minut po przebudzeniu. ALe musze wstać ok. 6-7 rano tak jak idę do pracy. W wekend jak wstaje o 8-9 to często się zdarza, że własnie w wekend nie oddaje stolca. Jak uciskam lewą stronę brzucha to mnie nie kłuje. WIem, że jest to typowy objaw IBS. Ale ja nie mam też innych objawów - jedzenie nie ma wpływu na moje objawy. Dlatego lekarz postawił diagnozę IBS na płaszczyźnie psychogennej. Na wadzę nie tracę teraz. ALe wcześniej wpadłem chyba w depresje, bo się martwiłem zdrowiem, ponieważ nękają mnie *wędrujące* bóle szczególnie brzucha - lewy dolny bok brzucha, z tyłu na dole na plecach, w lewym nadbrzuszu, w okolicach żołądka. Bolały mnie nawet jądra i prostata. Wtedy od września ubiegłego roku do lutego schudłem z 94 na 88 kg. Teraz znów wróciłem, ale na 91 kg. Od ubiegłego roku robiłem badania: - kolonoskopia - OK - morfologia (10x) - OK - OB (10x) - 1 lub 2 - CRP (10x) - ujemne - amylaza, lipaza - OK - fosfotaza zasadowa - poniżej minimum o 20-25% - tak mam od zawsze - bilirubina - OK - Aspat, Alat, GGTP - OK - cukier - OK - mocz - OK - USG (kilka razy w ubiegłym roku) - OK - RTG kręgosłupa lędźwiowego - skolioza i zniesiona fizjologiczna lordoza - TSH - OK - krew utajona (kilkanaście razy) - ujemne Byłem też z bolącymi jądrami u urologa i po badaniach i USG stwierdził, że nic tam nie ma. I co o tym sądzisz? Jeszcze jedna kwestia - dla jasności. Te moje dziwne stolce, to nie chodzi mi o ołowkowatość lub taśmowatość, ale o to, że są *porysowane*. Tak jakby kał wędrując przez jelito przechodził przez coś, co powoduje, że idealnie okrągły stolec jest jakby rzeźbiony i ma takie nacięcia wzdłuż. Tak jakby idealnie okrągły stolec przejechać grzebieniem wzdłuż, ale na całym obwodzie. Jest to tylko na małym odcinku w pierwszej części. I ten porysowany stolec powykręcać. Ta pierwsza część (średnia ok. 3,5 cm) jest uformowana z cienkiego porysowanego stolca. Czy to jest normalne???? Powinienem się z tym problemem zwrócić do lekarza? konieczne jest powtórzenie kolonoskopii? Dziękuję z góry za cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gastro__

Jesli rzeczywiscie miał Pan robione badania, które są opisane wyzej to uważam, ze nie musi sie Pan udawac do lekarza. Gdyby mial Pan cos w jelicie to lekarz napewno wykrył by to podczas kolonoskopii. Zespol jelita drazliwego moze miec bardzo rozne objawy i jedna osoba moze przechodzic to calkiem inaczej niz druga. Moze Pan sobie prywatnie zrobic morfologie oraz crp, jesli wyniki wyjda dobre, prosze nauczyc sie życ z tymi objawami ponieważ napweno nie są spowodowane jakimis zmianami organicznymi w jelicie. Do Katarzyna_M Prosze mi powiedzieć ile ma Pani lat? Czy stolec jest oddawany pod cisneniem w zwiazku z oddawaniem w trakcie gazów? Czy stolec wygląda jakby był uformowany przez zwieracz?tzn ma jakies kanciate sciany ?jest wezowaty? tasmowaty?Robiła Pani badania krwi?Jak czesto i w jakich godzinach oddaje Pani stolec? nie straciła Pani ostatnio na wadze? bole brzucha występuja? jesli tak to gdzie są dokładnie umiejscowione?jak długo am Pani opisywane objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna_M

Lat 21, wiem, że wiek nie wskazuję na żadną poważną chorobę. Stolec jest oddawany pod ciśnieniem, niekiedy bardzo dużym, a mimo to nadal jest mały lub są to tylko gazy. Jeśli jego konsystencja jest dosyć luźna, zdarza się to rzadziej, to jest taśmowaty ale bardzo krótki mimo to, tak jakby właśnie uformowany przez zwieracz. Na początku moich dolegliwości występował stolec typowo przypominający ołówek, kilka razy ze znakami krwi a przeciwnością jego były zaparcia, jednak rozmiary kału w pzrceiwieństwie do teraźniejszych były dużo większe. Natomiast w chwili obecnej, jeśli konsystencja jest stała, stolec ma postać samodzielnych bądź pozlepianych ze sobą kulek, grudek o bardzo kanciastych ścianach. Nie robiłam badań krwi, lecz choruje na tężyczkę oraz w tym samym czasie anemię (niedobór żelaza i witaminy B12). Stolec jest na tyle nieregularny, że nie potrafię Panu odpowiedzieć na pytanie o godzinę i częstotliwość, właściwie w każdym momencie mogłabym wypróżnić jego mikroskopijną część (rzadko zdarza się, żebym naprawdę miała silną potrzebę oddania kału). Na wadze nie straciłam, wręcz przeciwnie mam bardzo silnie wzdęty brzuch, nie proporcjonalnie do budowy ciała. Występują bóle brzucha, kurczowe, trwające przez chwilę, jednak powtarzające się do godziny. Niekiedy ból jest tak silny, że nie pozwala mi na jakikolwiek ruch. Nie wiem czy ma to jakikolwiek związek, ale kilka tygodni temu, praktycznie znikąd dostałam wysypki w postaci czerwonych plamek (przypominających pęknięte naczynka) na wewnętrznej stronie ud. Opisywane objawy mam od kilka miesięcy (5-6).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gastro__

Czy obecny stolec jest bardziej miekie czy twardy? Proponowałbym zrobic prywatnie badz przez lekarza rodzinnego morfologie krwi oraz crp. Jesli wszystko bedzie w normie, to mysle ze bedzie mozna wszystko zwalic na zespol jelita drazliwego. Czy podczas uciskania reka lewego podbrzusza przy lewym biodrze kluje lub boli tam Pania? Tak jak pisałem wyżej w Pani wieku rak jelita to naprawde rzadkosc ale nalezaloby wykluczyc wrzodziejace zapalenie jelita grubego, ktore w Pani wieku zdarza sie duzo czesciej anizeli rak i dlatego napisalem Pani o badaniach krwi. Jesli CRP bedzie podwyzszone, w morfologii wyjdzie anemia badz leukocytoza wtedy trzeba bedzie pogłebic diagnostyke byc moze nawet o kolonoskopie. Te ołówkowate stolce ktore miala Pani wczesniej jakiesj byly konsystencji? krew na nich byla jasno czy ciemno czerwona? wymieszana ze stolcem czy pokrywala stolec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna_M

Obecnie stolec jest twardy. Przy uciskaniu lewego podbrzuszne nic mnie nie boli i nie kłuje. Wykonam badania i opiszę w temacie wyniki, czy mogę się udać po skierowanie do lekarza rodzinnego czy jedynie prywatnie? (A jeśli prywatnie to jakie są koszty zrobienia tych badań?) Stolce ołówkowate były luźniejszej, jasnego koloru. Krew pokrywała stolec, była jasno czerwonego koloru, jednak zdarzało się to naprawdę rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gastro__

Prywatnie morfologia, crp oraz aspat, alat bedzie kosztowalo około 40 zl. Mysle, że jesli opisze Pani lekarzowi rodzinnemu objawy, doda ze w stolcu pojawia sie krew, to bez problemu powinien wypisac skierowanie na badania. a przez jak dlugoi okres miala Pani te ołówkowate jansiejsze stolce? teraz stolce sa odpwoednich rozmiarów? jesli bedzie miała Pani wyniki badań, może je Pani wysłac na mojego maila: casablana@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna_M

Stolce ołówkowate miałam niedługo, ograniczało się to do tygodni, naprzemiennie z zaparciami właśnie. Teraz stolce są tak małe, jakby nie było ich w ogóle. Przypominają kulki, bądź kanciaste twory, najczęściej w ogóle nie zlepione ze sobą, ich ilość również pozostawia wiele do życzenia, gdyż przy dość dużym wysiłku ilość takich *kulek* może wynieść naprawdę kilka. Średnica takiego stolca wynosi ok 1-2 cm. Dziękuję za pomoc, na pewno prześlę wyniki jak tylko będę miała możliwość ich zrealizowania. Niestety a może stety postanowiłam przyjrzeć się dokładniej stolcowi. Są w nim pasma krwi, od kilku dni to samo. Ciemnego koloru krew, poprzeplatana tak jakby w miejscach *zlepienia* stolca. Czego to może być objaw? Postaram się przeprowadzić zalecone wyżej badania jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gastro__

Tak proponowałbym jak najszybciej( dla swojego spokoju) zrobic te badania krwi, te pasma krwi to mogą być hemoroidy, jednak dla wiekszej pewnosci proponuje wykonanie tych badań. Jesli wyniki nie beda zadawalajace proponowałbym wizyte u lekarza rodzinnego. W Pani wieku nowotwor jelita to bylo by naprawde cos neiprawdopodobnego, prosze sie zbytnio nie martwic? Prosze jak najszybciej zrobic badania wtedy bedziemy myslec dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna_M

Badania zrobiłam, przesyłam wyniki: Biochemia: Aspat 17 U/l [*31] Alat 10 U/l [*31] CRP 0,4 mg/l [*5] Morfologia krwi: WBC-krwinki białe 3,7 [4-10] LYMPH% 33,9 NEUTH% 56,4 MONO% 8,3 EO% 1,1 BASO % 0,3 LYMPH 1,26 NEUTH 2,10 MONO 0,31 EO 0,04 BASO 0,01 RBC- krwinki czerwone 4,18 HGB-hemoglobina 12,9 HCT-hematokryt 38,8 MCV 92,8 MCH 30,9 MCHC 33,2 PLT-pływki krwi 208 RDW-SD 43,0 RDW-CV 12,9 PDW 14,2 MPV 11,2 P-LCR 34,3 PCT 0,23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam również mam podobne objawy, co Katarzyna (mam 19 lat). stolec jest jasno brązowy, taśmowaty, czasem pokryty krwią. nie jest zbity, wydaje mi się, że jest troche luźniejszy niż taki, jaki miałam kiedyś. mam wzdęty brzuch, wydalam więcej gazów niż kiedyś, czuję *przelewanie* w jelitach, czasami zdarza mi się oddawać stolec pod bardzo dużym ciśnieniem i bardzo rzadki. nie mam żadnych bólów przy wydalaniu, nie schudłam, apetyt mam taki jak zawsze. w zwiazku z tym mam pytanie, czy to jest zespół jelita drażliwego czy może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam 24 lata i również problemy z zaparciem. Stolec jest bardzo wąski bądź wyrzucane są tylko jego drobne kawałki, mam duże problemy z wydaleniem choćby jego kawałka. Ponadto czuję ból po lewej stronie na dole brzucha (nie czuję kłucia przy uciskaniu tego miejsca). Brzuch jest wzdęty, czasem zamiast zaparcia występuje u mnie rzadki kał, wtedy nie mam problemu z wypróżnieniem i i brzuch nie jest wzdęty. Dodam, że obecnie leczę się na liniowe owrzodzenie żołądka. Czy takie zaparcia są spowodowane tą chorobą lub lekami czy może to coś innego? Robiłem niedawno badanie ogólne krwi i wyszło ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam*)czytam i czytam i tak sobie mysle ze w koncu trafilam na odpowiedz ktora tak czesto sobie zadawalm ,a mianowiecie co mi dolega.Od dluzszego czasu mam bardzo mocne bole w lewej stronie w okolicach jelit Bol jest tak silny ze czasem musze sie polozyc bo nie moge chodzic. Robi mi sie niedobrze,nagle robie sie blada i brak mi sil Pozniej ide do toalety wyproznic sie i to bardzo obficie Kal jest dosc dziwny male waskie paski niektore krotkie ,a niektore grubsze, ale takie poszrpane A jeszcze innym razem robie kupki jak noworodek ,zolte i malutkie. Czasami jest przy tym duzo obfitego sluzuPo wyproznieniu bol nieco ustaje choc dalej boli Czesto nie moge nawet usiasc bo tak kluje i jeszcze gdy naciskam na te miejsce Do tego czesto mam wzdecia ,brzuch wielki ,niewiadomo po czym .Tak nagle.A od paru dni mam jeszcze bole po lewej stronie ale na plecach pod rzebrami .takie klucie az zapiera dech w piersiach ,no i co mnie raczej dziwi to w tym samym czasie kluje mnie lewa reka a dokladnie przedramie.Dosc dziwne. Nie wiem czy to ma jakis zwiazek ale od jakiegos czasu budze sie w nocy zlana zimnym potem ,az podkoszulka jest mokra.Nie robilam rzadnych badan,poniewaz mieszkam w Angli i tutejsi lekarze nie widza w tym problemu Nie chca zrobic nawet badania krwi Bardzo prosze o jakiekolwiek informacje co mogloby mi dolegac i w jakim kierunku powinnam robic sobie badania Dziekuje Chcialabym dodoac ze wyczuwam jakis guz po prawej stronie pod rzebrami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od ok. 1,5 miesiąca miewam dziwne wypróżnienia, tzn. najpierw b. często dotykały mnie biegunki (papkowate stolce pod ciśnieniem) pozniej dołączył ból nadbrzusza. Dosłownie po środku b. wysoko w żołądku ból przypominający ucisk bądź pieczenie-dodam ze nie jest to zgaga. Brzuch czasem burczy, przelewa się w nim ale nie za często. Potem tak jakby ból schodzi w niżej polozone partie zoladka i podczas ucisku recznego rowniez boli. Jesli chodzi o wyproznienia to zaczyna mnie bolec juz b. nisko i wtedy oddaje czasem papkowaty a czasem w kawałkach jasnobrazowy stolec, niemniej jednak wciaz jest zapach kwasny. Nie ma w nim sluzu, krwi, tłuszczu, nie sa to twarde bobki lecz miekki stolec w kawałkach, czesto zdarza sie tak iz woda w toalecie barwi sie na brazowo. Potem zazwyczaj na nastepny dzien sie nie wyprozniam i nastepnego stolec jest juz raczej prawidlowy,choc czasami w kawalkach lecz bez kwasu, niemniej jednak bardzo wtedy dokuczaja mi gazy przed wyproznieniem o brzydkiej konsystencji, bol brzucha przemija i pozniej sytuacja sie powtarza-zaczyna sie od bolu w gornej czesc brzucha. Morfologia prawidłowa, usg prawidłowe-jedynie nieco gęstsza żółć w pęcherzyku żółciowym, wykonalam rowniez test domowy helico bacter i kreska byla widoczna ledwo, ledwo jedynie przy oknie i mocnym swietle. Dodam jeszcze ze oprocz tego cyklicznie, co jakies 2 tyg pojawioa sie bol z prawej strony. Za pierwszym razem bolało mnie w okolicach watroby, byl to dziwny bol promieniowal do plecow, wykonalam badanie Alat, Aspat, -prawidłowe. Obecnie czekam na gastroskopie ale nie ide juz prywatnie, bo te wszystkie badania wykonywalam na wlasna reke-powiem ze brakuje mi juz srodkow. A kiedy byłam u lakrza ogolnego-ta sugerowala ze to trzustka i wyslala mnie do chirurga by zrobic rtg pod kontrastem bo ponoc usg moze wszytskiego nie wykazac, on mnie wyśmial, zbagatelizowal, nawet nie zbadał i wypisal skierowanie do gastrologa. Te bole z prawej strony pojawiaja sie co jakis czas ale bardziej od strony plecow i prawego boku, to takie wrazenie jakby byl miesniowy, pojawia sie przy napinaniu miesni-zastanawialam sie czy to czasem nie od dzwigania-bo syna rocznego nosze na prawym boku ale te bole powtarzaja sie co jakis czas i trwaja ok.2,3 dni i ustepuja-nie wiem czy wiazac to razem z zoladkiem i tymi dziwnymi wyproznieniami. Wiem ze powinnam wykonac zapewne kolonoskopie ale na razie oczekuje na wizyte do gastrologa. A te bole zoladka trwaja praktycznie nieustannie-nie jest to mocny bol, mozna z tym zyc ale charakter ucisku, cos jakby cegla na zoladku. Nie wiem czy spokojnie czekac do tej gastroskopii czy znowu szukac cos na wlasn reke termin badania 6.listopad, prosze o porade co moze mi dolegac.Z innych objawow to dodatkowow wypada mi znacznie wiecej wlosow niz dotychczas-ginekolo twierdzi ze to moze dopiero teraz hormony reguluja sie po ciazy-choc od porodu minelo 15 miesiecy a ja skonczylam karmic syna gdy mial 3. tarczyca, profil sercowy w porzadku. Nie wiem juz co dalej robic.Dziekuje za kazda odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rano budzi mnie bol brzucha na dole szybko musze do ubikacji jak z katapulty sie wyprozniam bol mija i tak powtarza sie 2 lub 3 razy dziennie czasem pojawia ja sie ciemne skrzepy krwi isluz nie schudlam morfologia w normie co to moze znaczycmam 61lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich, którzy mają problem ze stolcem. Należy kupić w aptece tester do wykrywania obecniści krwi w stolcu i jeżeli test wykaże, że jest, to natychmiast udać się do lekarza a on już będzie wiedział co dalej zrobić. To bardzo ważne, żeby nie zwlekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też dorzucę pytanie od siebie. Mam 23 lata . Pańkuję ostatnio. Mam na przemiennie biegunki i zaparcia. najczęściej rano po przebudzeniu lecę z biegunką do wc. Czasem wypróżniam się jeszcze raz w ciągu dnia i jest to mniejsza ilość biegunkowatego, ale nie wodnistego stolca a czasem z wielkim trudem oddaję twardy zbity ołówkowaty stolec. Brzuch mam wzdęty, czuję taką pełność po jedzeniu, odbijanie i dyskomfort. Brzuch pobolewa mnie podobnie jak was po lewej stronie okresowo. Ból nie jest silny i przy dotyku palcami nie nasila się. Dziś jak próbowałam wycisnąć stolec od jednej strony był taki jakby płaski - jakby coś blokowało mu przejście. Czytałam w internecie, że rak jelita grubego dotyka głównie osoby starsze , nie młode. Może to być IBS . Nie robiłam jeszcze testu na obecnośc krwi utajonej a u lekarza rodzinnego byłam jedynie pod kątem wyleczenia bólu pleców po lewej stronie w okolicy lędźwi. Przepisała tabletki przeciw zapalne i nastepnie odesłała z zestawem ćwiczeń do domu. Co do jelit próbowałam błonnika w proszku, ale przez 4 dni stosowania miałam tylko biegunki. Zastanawiam się co mi dolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobne syndromy co u pana Roberta T Odnośnie kału Olowkowy jasny kolor, czasami splaszczony Badania krwi w normie od crp cea c 19 - 3 itp(bilirubina 5 ale mam gilberta) w sumie nie będę powtarzał ale 96% to samo Z tym ze dziwne nie bóle ale drapanie w plecach(wysokość na wysokości ostatnich żeber jakby trzustka wątroba) I delikatna utrata wagi (85 na 80)a raczej masy mięśniowej ręce twarz brzuch Nagle mięśnie znikły Apetyt mam usg nic nie wykazało Kolonoksopia pół roku temu nic Mały polip i usunięty do badania wynik-polipus hyperplasticus Czy to może być lbs?(bardzo przeżywam na każdym kroku a doktor Google kilka godzin dziennie)!!!! Teraz przeglądam badania oprócz bilirubin gttp niskie alat aspat amylase ok Glukoza 105 a norma do 106 Poza tym wszystko w przedziale gastroskopia miesiąc temu 3 nadzerki i HP ale z jednym plusem i chce dodać że robiłem wymazy w odbycie złocistego w gardle gronkowiec w kale kandida z jednym plusem(mieszkałem w kilku krajach życie zabiegany itp) Zrobiłem sobie na HIV bo za dużo tego i wynik negatywny (żona dwa razy w ciągu 4 lat bo ciąża i również ok) Skoków na bok nie ma Więc gdzie jest problem skoro nie jest jak powinno być Lekarze biorą kasę ale diagnozy nikt nie potrafi postawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×