Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany w jelicie, wrzód esicy i odbytnicy


Gość Beata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mama ma 47 lat miala nowotwor szyjki macicy wystapił problem z przetoka pecherzowo pochwowapotem ja zszyto a pozniej miala zakladanom nefrostomie w wyniku naswietlen wystapily problemy z nerkami teraz nerki sa podobno ok ..dwa tygodnie temu miala wykonany zabieg kolonoskopi,pierwszy byl w przychodni w narkozie nie udalo sie ze wzgledu na wielkosc wrzodow kolejny w szpitalu ...ponieważ w odbycie i jelicie grubym sa zmiany(wrzód esicy i odbytnicy na 3/4 obwodu) Mama ma bardzo duze problemy z załatwianiem sie musi uzywać srodkow przeczyszczajacych)bardzo boli ja podbrzusze , schudla do 40 km ponieważ malo je ...w wyniku z badań wycinka napisano* W blonie sluzowej jelita grubego rozproszone nacieki zapalne .wycinki prawdopodobnie nie pochodza z opisanych zmian*...czy to oznacza ze ma nowotwor jelita lub odbytu????jak wyglada leczenie takich zmian ??blagam prosze odpowiedziec bo wszedzie natrafiamy na szczatkowe odpowiedzi ...wiem ze sa podobne pytania na forum ale nie identyczne .....prosze nam pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zmiany w jelicie grubym zapewne są stanem zapalnym spowodowanym naświetlaniem. Leczenie jest trudne i długotrwałe. Stosuje się specjalne leki przeciwzapalne działające ściśle na śluzówkę jelita grubego. O odpowiednim postępowaniu musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×