Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mały, podskórny guzek nad penisem


Gość starjacker0

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie. 19.10.2008 r. po kąpieli wyczułem palcami pod skórą ok. 2 cm od penisa w stanie spoczynku (w stanie wzwodu tuż przy nim) w górę, w stronę brzucha i nieco z prawej (jeszcze w obrębie owłosienia łonowego) twardawy (o podobnej twardosci jak zaczopowane pory w okresie dojrzewania) guzek o średnicy ok. 0,5 cm. Przy naciskaniu trochę bolesny, poza tym jego okolice czasem lekko swędzą (tak mi się wydaje w każdym razie).Wydaje też mi się, że lekko zmniejszył się przez ten tydzień. Dodam, że 14.10.2008r. złapałem lekki katar, ale skończył sie on dopiero ok. 22-23.10.2008r., a 24.10.2008r. pojawiła się mi opryszczka na wargach, w kąciku ust, która już przyschła, ale jeszcze nie odpadła (ale oczywiście drugi raz już mam w tym roku prawostronną i o takich objawach: wpierw się pojawia pęcherz, potem zaczyna mnie boleć prawa strona żuchwy - w miejscu połączenia kości żuchwy z szyją - a potem schodzi na prawą stronę gardła, które zaczyna boleć po prawej stronie). Dodam też, że przed pojawieniem się tego guzka miałem kilka dni bolesny, czerwony pryszcz łojowy (taki jak na twarzy w okresie dojrzewania, to w wakacje miałem jeszcze na ramionach przez miesiąc dwa takie oraz jeden na lewej piersi). Dodam też, że bardzo rzadko po kąpieli wyskakuje mi na jednym udzie takie zgrubienie o średnicy ok. 1 cm i szybko twardnieje, a także bardzo swędzi jak po ukąszeniu komara (kiedyś zresztą po ukąszeniu komara miałem guzek średnicy ok. 5 cm) lub piecze jak po ukąszeniu przez czerwoną mrówkę, czasem boli. Znika po 30-60 minutach. Dodam też, że przed 15 rokiem życia miałem też takie guzki koło sutka, które były już przez kogoś tu opisywane (I - koło prawego był przez ok. 1 miesiąc, II - koło lewego był nieco większy od I i *trwał* ok. 2 miesięcy, a pojawił sie kilka miesięcy po zniknięciu I). Teraz mam 23 lata i staram się prowadzić zdrowy tryb życia: na pewno nie palę i nie piję; nie biorę żadnych substancji wyskokowych, nie uprawiam seksu. W rodzinie nigdy nie było nowotworów, tylko kłopoty z układem krążenia, a ja mam zespół jelita drażliwego i biorę Duspatalin retard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie guzki pod skórą sutków to w wieku 15 lat u chłopców fizjologia. W tym okresie (dojrzewania) następuje rozrost tkanki gruczołowej sutków w formie grudkowej, który samoistnie ustępuje w miarę upływu czasu (nawet do pół roku). Guzek, który Pan opisuje w okolicy podstawy penisa to z pewnością zaczopowany gruczoł łojowy lub potowy w stanie zapalnym (takich gruczołów w tej okolicy jest bardzo dużo). Wystarczy dokładna higiena tej okolicy, delikatne odkażanie środkami dezynfekującymi i guzek powinien samoistnie ustąpić. Jeśli po kilku dniach guzek nie wchłonie się trzeba się skontaktować z lekarzem celem dokładnego zbadania zmiany. Zgrubienia jakie Pan opisuje pojawiające po kąpieli mogą być reakcją alergiczną typu pokrzywkowego (może na jakiś środek higieniczny używany w czasie kąpieli). Myślę, że to nic groźnego skoro samoistnie ustępuje po niedługim czasie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem.Tuż nad penisem około 2cm w obrebie owłosienia znajduje sie dziwny guz.Czasem jest durzy i swędzi ,a potem prawie znika.Powtarzało sie to kilka razy w ciągu 6 miesiecy.Niewiem co robić.Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej okresowo czopujące się gruczoły łojowe (takie same jak występujące na skórze twarzy, zmiany o charakterze trądzika). Zmiany należy tylko obserwować i zachować należytą higienę osobistą tejże okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość poszkodowany__

ja tez mam takiego guzka miedzy penisem a pachwina dokladnie pomiedzy grubosc ok. 3cm-2cm gleboko pod skora dosyc twardy ,nie boli ale gdy naciskam czuje delikaty bol . czuje tez to np gdy sie schylam albo robie wiekszy krok..nie ma zadengo zaczerwienienia ani nic moze lekka opuchlizna....jakis tydzien temu udezylem sie w okolicach pachwiny ale nic mi sie nie stalo nawet siniaka nie mialem... od 2 dni wyczulem tego guza kolo penisa nie jest to miejsce udezenia dlatego nie podejzewam ze to moglo byc spowodowane tym... co to moze byc ? jestem teraz w anglii i pracy nie mam jak isc do lekarza :( prosze o pomoc :( w pl bede dopiero za 2 tygodnie ... nie wiem co robic :( czy to moze byc grozne? prosze o szybka odpowiedz... pozdrawiam ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie mam guza około centymetr od penisa o średnicy mniej więcej 1 cm i około 0.5 cm wielkości jest jest dość twardawy,zaczeło się to od malutkiego guzka prawie niewidzialnego.Ale od pewnego czasu znacząco rośnie i się nie zmniejsza.Pozatym w całej tej okolicy czuje jakiś ucisk,gdy go dotykam boli.A tak pozatym to wszystko wporządku.Nie wiem co robić prosze o rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jakieś 2 tygodnie temu na następny dzień po kąpieli na środku członka wyrósł mi guzek który przy dotyku boli myślałem że da się to wycisnąć i kiedy to wyciskałem prysneło coś ten guz ma teraz coś około 1 cm i ma inny kolor od reszty mocno czerwony gdy jest w spoczynku to wygląda to jak zgrubienie w tym miejscu a gdy stoi to jest mniej widoczny mam 16 lat dodam też ze czesto sie masturbowalem i mam pytanie co to moze byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo co kolega wyżej mam 15 lat, tuż pod skórą na dole worka mosznowego jest mały guzek jest SINY i przy mocniejszym naciskaniu troszkę boli. Dodam, że zauważyłem to rok temu ale myślałem, że jest to po prostu poszerzone naczynie krwionośne (też często się masturbuje) PROSZĘ O ODPOWIEDZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 19 lat ,od dawna nad penisem około 2cm od penisa we włosach łonowych ,miałem takiego guzka dość małego nie bolał nie przeszkadzał ale ostatnio w ciągu jednego dnia znacznie wzrósł i sie zaczerwienił kiedy dotykam boli ma około 1 do 1,5cm średnicy ,bez dosykania nie boli ale troche jednak przeszkadza ,niedługo wybieram się do lekarza chciałem się dowiedzieć czy to coś poważnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej 21

mam podobny problem ale inne objawy. Po stosunku z jakas dziewczyną (ok. 2-3 dni po) zauwazylem podskórny guzek w obszarze łonowym. Swędzi, a co gorsze leci z niego krew w sporych ilosciach, Głównie podczas seksu. Czy to jakas choroba zakaźna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem (Mam 16 lat) . Dzisiaj podczas kąpieli wyczułem zaraz nad penisem mały guzek i przy naciśnięciu go troszkę boli . Proszę o dobrą radę . Dziękuje i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam parę miesięcy temu wyskoczył mi dosyć duży pryszcz nad penisem jak naciągne to nachodzil na penisa, starałem się go wycisnąć i po kilkunastu dniach mi się udało, pojawiał się on co jakiś czas, ale ostatnio gdy próbowałem to udało mi się go trochę wycisnąć, pryszcz dalej został i został ślad w postaci strupa (tak mi się wydawało) i dziś chciałem zerwać tego strupa ale wyciągnęło mi się coś jakby mała biała żyłka z tego otworu niewiem czy to wyciągać czy iść z tym do lekarza, niewiem czy to żyłka czy jakiś dziwny pryszcz, proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×