Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bardzo bolesne i silne bóle w dolnej części brzucha po lewej stronie


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Od ponad 8 lat odczuwam bardzo bolesne i silne bole (kłucie) w dolnej części brzucha po lewej stronie. Stosowałam diety zażywałam wiele bardzo silnych leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Dwukrotnie miałam robioną gastroskopie, mam złe wyniki, ale w dalszym ciągu lekarze nie wiedzą co jest przyczyną tych dolegliwości. Od około 3 miesięcy mam też nudności, zawroty głowy, często mam odczucie ciepła. Miałam też robiony test na Helikobakter pylori - wynik jest ujemny. Proszę o pomoc. Ja już na prawdę nie potrafię tak żyć. Jestem już zmęczona tym ciągłym bólem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisała Pani co to są te złe wyniki. Gastroskopia jest w normie, a test na Helicobakter pylori prawidłowy. Może problem nie tkwi w patologii górnego odcinka przewodu pokarmowego. Czy miała Pani robione USG jamy brzusznej także czy była Pani badana przez ginekologa? Jakie to są te nieprawidłowe badania (złe wyniki)? Nic więcej nie mogę napisać, gdyż nic konkretnego Pani mi nie przedstawiła. Same objawy jakie Pani opisuje mogą być oznaką bardzo wielu chorób, nie tylko związanych z przewodem pokarmowym. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czesto odczuwam z lewej strony brzucha takze kłucie .Udalam sie do ginekologa ale on powiedzial ze to zapalenie przydatkow po czym przepisal mi antybiotyki ktore wcale mi nie pomogly*( a bol sie nasila..przy wiekszym wysilku zaczyna kluc ...brzuch mam wzdety i twardy...tez wystepowaly nudnosci ale po jakims czasie ustapily lecz mam problem z czestm oddawniem moczu.. czy ktos wie co moze mi dolegac??Prosze o szybka odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jakubek M

Parę dni temu bolał mnie brzuch jak przy zapaleniu wyrostka , wyrostek mam wycięty już od dwóch lat a wczoraj w nocy obudził mnie tak potworny ból brzucha w okolicy lewego biodra jak by mnie ktoś nożem dźgnął . Wziąłem no spe środki przeciw bólowe i coś na uspokojenie , po pół godz ból zelżał , boję się że znowu wróci co to może być . Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Basia, 17 lat

Ja mam taki problem gdzieś od roku , bardzo mnie kłuje w lewym dolnym boku, i nie wiem co moze byc przyczyna, muszę isc do lekarza, ale bardzo się boję...i do jakiego lekarza powinnam sie udaC? to jest meczace...niekiedy nie moge z lozka wstac bo tak mnie strasznie boli :(:( mam czasem uczucie słabosci i nasilonego cipla...!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jednego z wielu bardzo ostrych ataków kaszlu - choruję na grypę, a kaszel każe mi się składać w pół jak scyzoryk* doznałam silnego bólu lewej dolnej strony brzucha na wysokości biodra. Teraz ten sam przeszywający ból czuję za każdym razem kiedy próbuję kasłać. Dziś, kiedy zaprowadziłam swoją grypę do lekarza, podczas wizyty opowiedziałam również o tym przybiodrowym kłuciu, ale pani doktor nie miała pomysłów co do jego przyczyny. Mam 27 lat, jestem szczupła (niektórzy mówią, że zbyt chuda), jadam regularnie, dwa razy dziennie: śniadanie i późny obiad, plus czasem jakiś jogurt w pracy. Co dziennie piję jedną kawę, palę obrzydliwe faje (5 szt./dzień). Brzuch jest miękki, a pod skórą nie daje się wyczuć żadnych zmian. W pierwszej kolejności zrobię USG ginekologiczne, ale może powinnam odwiedzić jeszcze jakiegoś innego specjalistę? Lekarze-internauci, pls o wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli żaden lekarz nie znalazł obiektywnej przyczyny dolegliwości, może warto rozpoznać ewentualną przyczynę odkręgosłupową lub dysfunkcję stawu biodrowego. W tym pomoże terapeuta manualny lub fizjoterapeuta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pare miesięcy temu odczuwałam takie same bóle. Poszłam do ginekologa okazało się ze mam torbiel. Dostałam antybiotyk i torbiela podobno juz niema. Nie wiem czy to co napisałam cos pomoze, ale moze jednak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kinia88

rownież odczuwam ostry ból lewego jajnika przy kaszlu. To takie uczucie kłucia pomieszane z uczuciem jakby mialo mi coś pęknąć w tym miejscu. Boli też gdy naciskam palcami (brzuch jest miękki), ale najgorzej jest przy kasłaniu. U ginekologa byłam póltorej miesiaca temu i jest wszystko w jak najlepszym porzadku. Myślałam ze to bóle owulacyjne- bolało 2 dni, przeszło na jeden dzień ale kolejnej nocy przy kaszlu znow powrocilo i martwi mnie co to. Dodam iz tej nocy gdy bol powrócił byl stosunek i moze to przez to choć jestem miej więcej w połowie cyklu miesiączowego(15lutego była miesiączk)- co wskazywało by na owulacje. Ale czy ból jajeczkowania można odczuwać z przerwą? martwie się o zdrowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Julita

Ja mam to samo z tym czestym oddawaniem moczu i ten bol nawet nie wiem czy to jajnik czy co . Boli jak cholera czasem nawet tabletka przeciwbólowa nie pomaga i do tego jak dostane miesiaczke to boli ze sie zwijam z bólu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem od koło 3 lat boli mnie w okolicy brzucha z lewej strony pod żebrami na wysokości pępka ,ból promieniuje do lewej częsci tułowia i pleców na tej samej wysokosci ... Zaczęło się od tajemniczego ataku nagłego bólu jakieś 3 lata temu wylądowałem w szpitalu ,tego samego dnia wyszedłem od tej pory boli rano ,wieczorem ,cały dzień... lekarze nie wiedzą co jest.. Nie jest może to ogromny ból ,ale dokuczliwy ,przez ostatnie lata nauczyłem się spać na pięści uciskając bolące okolice.. Wykluczona jest nerka ,trzustka odpowiedzialna za ból .. ,gdzieś usłyszałem może to uszkodzenie mięśnia ... Może ktoś coś doradzi ... pozdrawiam:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Mam 40 lat. Ostatnio dostałam takiego ataku bólu brzucha ,z lewej strony że zbladłam i zrobiło mi się słabo- prawie zemdlałam. Zażyłam ketonal i po 20 minutach poczułam się lepiej. Zdarzyło mi się to pierwszy raz. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×