Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Anita

Wzdęty, wypukły brzuch po operacji usunięcia macicy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anita
Bardzo proszę o odpowiedź.. może ktoś spotkał się z tym problemem. Jestem 3 tygodnie po usunięciu macicy ( cięcie metodą Pfanisiel - przez powłoki brzuszne ). Od czasu operacji brzuch jest nie tlko lekko twardawy i pobolewa, ale *przyrósł * o jakieś 10 - 20 cm. ( zanaczę,że nie mam problemów z wypróżnianiem ) Byłam na kontoli u ginekologa ( w drugim tygoniu po zabiegu)* podobno wszystko goi się prawidłowo.. Niemniej jednak jestem załamana. Nosiłam rozmiar spodni i spódnic 38 , obecnie zmuszona byłam nabyć rozmiar 42 .... Cała garderoba do wymiany ? I brzuch wystający jak w 4 miesiącu ciąży ? ( zaznaczę,że przed operacją brzuch był naprawdę płaski.. jestem osobą szczupłą )... Czy tak już pozostanie ??? Z góry dziękuję za odpowiedź.. Załamana jestem psychicznie nie tylko z powodów estetycznych, ale naprawdę wymiana całej garderoby.. sporo kosztuje :( :( Nigdy nie spodziewałabym się takiego *rezultatu* operacji :( :( Jestem bardzo rozczarowana i załamana. Noszę pas gumowy .. nic nie pomaga.. Mierzę spodnie które nosiłam przed operacją - 15 cm za małe w pasie !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Wzmożone napięcie i wyczuwalna twardość jest najprawdopodobniej wynikiem obecności szwów podskórnych. Objawy powinny ustąpić po około 2 miesiącach. W przypadku powiększenia się obwodu brzucha to może być efekt wzdęć. Można wykonać kontrolne usg, jeśli lekarz prowadzący tak zadecyduje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Maja
Jestem 6 tygodni po operacji resekcji trzonu macicy mam ten sam problem -duzy brzuch-czy już mogę rozpocząć ćwiczenia na płaski brzuch, czy można już leżeć na brzuchu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Beata z Krakowa
Witam , mam 44 lata jestem 3 tyg.po usunięciu trzonu macicy, cięcie poprzeczne przez powłoki brzuszne.Mimo diety w miarę lekkostrawnej mam zaparcia i wzdęcia,(wcześniej ich nie miałam) suszone śliwki i Espumisan przynoszą ulgę.Bardziej niepokoi mnie coś innego.W czasie operacji zastosowano elektrokoagulację z powodu krwawienia,którego nie można było zatrzymać,przy bliźnie wykrusza się już powstały na skutek tego strupek (ok. 2 cm średnicy),ale wciąż od pępka w dół brzuch mam b.wrażliwy,wydaje mi się jakby był poparzony,ból wywołuje odzież,która do brzucha przylega.Czy to normalka? Czy dalej zażywać p/bólowe i czekać.Proszę o odpowiedź-pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość olikkk
Witam :) Wraz z paniami, które miały operację usunięcia macicy i nie tylko, założyłyśmy Forum http://forum.gazeta.pl/forum/f,100789,Usuniecie_macicy_i_co_dalej_.html aby wspierać przed i po operacji inne panie. Serdecznie zapraszamy, mamy dla Was sporo ciekawych informacji i ciepłe wsparcie- pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Wiesia53Szn
Jestem już 5 tydzień po usunięciu trzony macicy z przydatkami i jajnikami oraz guza 5 cm i w dalszym ciągu mam obolały i duży brzuch, co mnie bardzo niepokoi.Przed operacją miałam płaski a teraz jakbym była w 4,5 m-cu ciąży. Bardzo źle się tym psychicznie czuję, choć nie przytyłam a wręcz schudłam i muszę wymienić garderobę o 2 nr mniejsze to i tak ten brzuch przyczynia się do złego samopoczucia. Dziewczyny co robicie , aby ta oponka znikła? Boję się za mocno ściskać, bo jeszcze boli - to co robić ? Szkoda, że jak wychodzi się ze szpitala nic nam nie mówią lekarze co nas czeka i jak z tymi problemami sobie radzić ,wciąż mam jakieś bolesne czyraki na wardze już raz chirurgicznie miałam usuwane a wciąż robią się nowe - a jak to boli to trudno opisać ! Nie mogę spać a leki nasenne tu nie działają. Nie przepisali mi żadnych hormonów co jest odczuwalne bo mam poty w nocy jak i w dzień oraz zmienność nastroju duża. Ale mam nadzieję, że dojdę do siebie i będę tą samą osobą co przed operacji???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Grazyna
Witam, ja również miałam taką operację póltora roku temu i lekarze nie przepisali żadnych hormonów. Miałam problemy ze spaniem, poty nocne, ogólne złe samopoczucie. lekarz zalecił mi kupić w aptece leki ziołowe na okres menopauzy. Kupiłam i zazywałam przez okres kilku miesięcy. Troche pomogły choc czasami teraz dalej mam objawy. Najgorsze to , że odczuwam bóle podbrzusza. Robiłam kontrolne badania i niby wszystko ok. Lekarz powiedział, mi że moga to być zrosty pooperacyjne i zadne badanie inne nie pokaże tego. Jedynie laparoskopia , na która nie bardzo mogę sie zdecydowac mam pewne obawy. Może jest jakies inne rozwiązanie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mariola
Witam ja jestem 2 tydzien po operacji usuniecia macicy operacja byla bez zadnych kaplikacji usunieta droga laparoskopowa bylam 4 dni w szpitalu mieszkam w niemczech ale wiem ze w polsce sa juz te same metody leczenia teraz mam tylko uczucie ze mam ogromny brzuch pelny gazu jak w balonie böle sa minimalne ale to dobra droga dla kazdego ktöry jest po takiej operacji glowa do göry bedzie dobrze nie zwlekajcie jak was czeka taka operacja to nie takie straszne ale wlasciwe kto wie co takie miesniaki moga zmienic w organizmie ununac jak trzeba warto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Iwona
Witam, jestm 4 dzien po operacji usunięcia macicy metodą laparoskowa.co dziennie czuję się mocniejsza ale mam inny problem . - to s problemy z wypróżnianiem.stosuję blonnik , suszone sliwki i niestety zbytnio nie ma poprawy.czuję jak mi się jedzenie przesuwa w dolne czesci jelita grubego i bardzo boli. Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia
Ja jestem 3 tygodnie po operacji. Najgorszy był pierwszy tydzień. Czułam każdy ruch jelita grubego. Bardzo bolało. Ja piłam na czczo 2-3 szklanki wody mineralnej. Może być też szklanka wody plus sok z połowy cytryny. Z każdym dniem będzie coraz lepiej. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Asia
ja jestem prawie 3 tygodnie po usunieiu macicy nic mnie nie boli czuje sie bardzo dobrze nie mam problemu z wyproznianiem sie i gazami , ale brzuch iest wiekszy niz przed operacja a szwy za grube i czasami mnie ciagna martwi mnie ten odstajacy brzuch..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Renata
Niestety, nie pocieszę. Jestem 10 mcy po usunięciu macicy i od początku moim problemem było podbrzusze. Początkowo odstający *wałek*, teraz fałd skóno-tłuszczowy opadający na bliznę. Zaznaczę, że jestem szczupła, brzuch miałam i mam płaski, nigdy nie rodziłam ani gwałtownie nie schudłam. Jednakże od początku największym problemem było nadmierne nadciągnięcie ku górze wzgórka łonowego. Kiedyś przypominał wypukłą poduszeczkę, teraz jest płaski. Nie mogę pozbyć się przykrego uczucia jakby gumka (tj. cięcie, blizna) od zbyt ciasnych majtek wpijała sie w ciało, a nadmiar ciała wylewał się nad nią. To nie zrosty - tak było od początku.Po prostu spartaczono mi szycie* mam wrażenie, że zszyto wszystko razem, bez zachowania ruchomosci poszczególnych powłok. Zamiast zapominania o operacji, każdy ruch przypomina mi o niej. Mam odruch podtrzymywania tej fałdy. Gin się miga, inni lekarze kiwają glowami. Myślałam o operacji plastycznej, ale podobno jedyny jajnik, który mi zostawiono dla podtrzymania hormonów, powiększa się i byc może też go usuną. Ile razy można być cietym w tym samym miejscu?!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kasiamaj28
Witam! i ja jestem po operacji wyciecia macicy 4 dn i metoda laparoskopowa, wszystko w porzadku, tylko te gazy !!!co robic!?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anna
witam jestem po operacji ponad miesiac temu-metoda przez powloki brzuszne-caly czas boli i jest opuchniety-to chyba musi potrwac-tylko ile?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość oksi
Jestem po usunięciu macicy 2 miesacy .Nadal czyje sie źle. Jestem na zwolnieniu cały czas. Byłam operowania 2 RAZY, bo przetieli mi moczowod. Leci mi woda z pochwy, morze ktoś wie czy to normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kornelka
Po operacjach laparoskopowych zawsze są gazy w brzuchu bo do brzucha wpuszczają gaz podczas operacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ola
Witam! ja miałam 12 lat temu usuwany jajnik - był spory guz, lekarze kazali trzymać mi ścisłą dietę około 2 tygodni a do miesiąca żadnych cytrusów i ciężkostrawnych potraw i było ok. w przyszły czwartek czeka mnie usuniecie macicy od trzonu i wiem juz ze przed operacja jakies 5 dni trzeba miec diete no i po bo inaczej bede sie meczyc. a i do wyprozniania czopki jak wiadomo bo bedzie kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Witam, 2 yg. temu miałam wycie
Witam, 2 tyg. temu miałam wycieta macice wraz z szyjka przez powłoki brzuszne. Pomalutku wracam do sil, apetyt dobry. Martwi mnie tylko fakt iż żaden lekarz nie uprzedza pacjentek o przykrych nastepstwach takich operacji a mianowicie : możliwość wypadania pochwy. Co do duzego brzucha to ja nie mam problemów z wyproznianiem a też mam ten problem. Lekarz uspokoił mnie że to podskorne szwy podpuchniete które zagoja sie normalnie do 8 tyg.i bez zrostow o ile bede sie oszdzedzc. Zobaczymy ile w tym racji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ela
Witam,u mnie minie zaraz 6 tygodni od usunięcia mięśniakowatej macicy z szyjką i przydatkami.Operacja trwała troche dłużej niż było zakładane (ponad 2 h )straciłam ponoć dużo krwi .Szew miałam zdjęty w 5 dobie w szpitalu w 6 dobie wyszłam do domu.Wiadomo osłabienie,i czułam się jak po operacji.Niedawno byłam na pierwszej wizycie u ginekologa (on też był moim operatorem),powiedział że wszystko jest ładnie .Wyniki HP mam ok.Niepokoi mnie bardzo tkliwy brzuch wielkie bolące przy dotyku rozstępy jak po ciąży z trojaczkami.Szczupła nie jestem,ale aż takich rozstępów nie miałam,te są duże i bardzo tkliwe i bolące przy dotyku.Czy któraś tak miała,czy to minie?Acha ,cięcie mam poprzeczne nadłonowe.Pozdrawiam wszystkie panie:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aga39
witam miałam zabieg przez powloki brzuszne usunięcie jajników obu wraz z torbielą oraz wyłuskanie mięsniaków brzuch nadal boli jest wzdęty problemy z wypróżnianiem mimo diety samopoczucie jest do niczego nie wiem czy to wszystko ma jakis związek cały czas jestem zmęczona nie wiem jak dlugo bedzie trwało dochodzenie do siebie prosze napiszcie jak dlugo byłyscie na l4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość anna
w styczniu mialam zabieg usunięcia jajnika i torbieli przez powłoki brzuszne teraz mamy czerwiec nadal mam ból w podbrzuszu i krwawienie po stosunku proszę mi powiedziec czy to normalne po takim okrsie czasu od zabiegu czekam na odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość viola
Jestem niecałe trzy tygodnie po usunięciu macicy. Rana prawie wygojona, brzuch płaski , bez oponki choć obolały. Noszę pas w/g zaleceń lekarza.Trochę dokuczają jelita mimo diety lekkostrawnej. Ogólnie jest ok. Cieszę się , że ten cały koszmar jest już za mną. Pozdrawiam wszystkie Panie przed i po operacji.&#128521*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gosia
Hej kobietki. Dzis mija 3 tydzien. Mialam operacje w Irlandii, usunita macica z miesniakiem wielkosci melona, okolo 1.2kg.wiele miesiecy cierpialam z powodu bolu i obfitych miesiaczek. W szpitalu bylam 4dni,w drugiej dobie lekarz odkleil opatrunek od rany, nie bylo ani kropli krwi.plamieniez *dolu* ustalo po 3 dniach. Mialam ciecie poprzeczne ale zostalam zklejona, rana wygladala jakby ktos polozyl mi tam rozowa nitke. Bardzo sie ciesze ze juz po wszystkim. 2tyg po operacji zglosilam sie do szpitala z powodu uplawow, troche mnie to zaniepokoilo, zostawili mnie na noc, komplet badan, 2 dawki antybiotyku dozylnie, rano moj gin obejzala mnie i do domu wszystko ok, te uplawy to normalne, zreszta minelo.. Podobno moga sie pojawiac jeszcze kilka tygodni. Dzis czuje sie ok, troche pobolewa prawy jajnik przy chodzeniu ale to dopiero 3tyg po operacji. Jestem pelna optymizmu i mam nadzieje ze faldka nad rana tez sie wchlonie z czasem. Glowy do gory babeczki:-) damy rade:-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość anna
Witam jestem po operacji usuniecia macicy dzis mija 3 tygodnie.,ciecie przez powloki brzuszne i jest ok.tylko te wzecia i pelen brzuch powietrza jak w balonie czy to normalne co robic? prosze o jakies porady

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.