Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból podczas jedzenia w klatce piersiowej, okolice splotu słonecznego


Gość Błażej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Błażej

Witam. Od paru dni mam pewnien problem. Nie jest on może bardzo poważny ale jest za to bardzo uciążliwy. Otóż przy jedzeniu, a dokładniej już po połknięciu jedzenia, czuje jakby pokarm zatrzymywał się bądź zawadzał o coś w przełyku, a dokładniej na samym środku(dokładnie tam gdzie jest splot słoneczny). Czuje przy tym dość wyraźny ból. Pomaga mi dopiero wzięcie głębokiego wdechu powietrza i powolne wypuszczenie. W czym tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gastro__

Pana problemy związane mogą byc z zaawansowaną chorobą refluksową i z toczącym się zapaleniem przełyku. - stąd ten bol podczas przechodzenia pokarmu przez przełyk - achalazja. Mogło dojśc także do zwężenia przełyku - dysfagii, co jest stanem alamrującym. Powienien udac się Pan do gastrologa, który z pewnością wykona Panu gastroskopie i oceni stan przełyku, żołądka oraz dwunastnicy. Byc może włączy leki hamujące wydzielanie soku żołądkowego - leki typu inhibitory pompy protonowej, które osiągają bardzo dobre wyniki w leczeniu refuksu oraz wszelkich powikłań z nim związanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Błażej

Dziękuje za odpowiedz bo zdziwiłem się bardzo Z tego co czytam to te choroby najczęściej występują po 30roku życia a ja mam zaledwie 19lat Nigdy wcześniej żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gastro__

Choroba refluksowa moze wystepowa juz przed 20-stym rokiem życia. Duzy wpływ na nią ma dieta, masa ciala, spożywanie alkoholu i palenie paperosów. Proponuje iśc do swojego lekarza rodzinnego, on z pewnością da skierowanie do gastroenetrologa, który poprowadzi dalsze leczenie. Myślę, że w Pana przypadku farmakoterapia sprawi, że opisywane przez Pana objawy ustąpią po 4-6 tygodniach. Warto było by tez podda się gastroskopii. O tym zadecyduje jednak lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Błażej

Z tego co się dowiedziałem o gastroskopi to jest całkiem nieprzyjemny zabieg więc wolał bym go ominąć, ale jeśli będzie konieczny to nie ma wyjścia. Jeszcze chciałbym się dowiedzieć kiedy najczęściej występuje ta chorobo, bo napisał Pan że zależy od masy ciała itp Ja waże dość mało, mam raczej niedowage ale mi to nigdy nie przeszkadzało i nie sprawiało kłopotu. Poprostu moja przemiana materii chyba jest zbyt szybka i bardzo trudno mi przytyć. Tak jak wspomniałem mam 19lat, 186cm wzrostu i waże około 65kg Papierosów nie pale/niepaliłem a i alkoholu nie pije (pare razy do roku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gastro__

Do końca nie ma reguły na występowanie refluksu. Napewno ma na niego wpływ styl zycia i odżywiania. Należy unikąc potraw kwaśnych, soków cytrusowych i napojów alkoholowych. Polecam także podwyzszyc sobie zagłówek do spania oraz zwiększyć aktywność fizyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawa jak długo można zażywać omeprazole 20 mg. od 1.5 roku biorę 1 tabletkę na czczo.Prędzej około 4 lat zażywałam rożne leki typu ranigast.Nigdy nie miałam zrobionych badań . Omeprazol przepisal mi lekarz w angli.i cały czas chodzę po receptę .Nie jestem lekarzem ale jestem pewna że mam refluks. Strach przed gastroskopią jest ogromny . na pewno nie wykonam tego badania ,a słyszał am ze w angli wykonuje się to badanie pod narkozą.Zażywam tabletki codziennie na nadciśnienie . tarczyce,i na menopauze ,a więc chyba musze je zażywać dla osłony żołądka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz gastroskopii jest inne badanie które potwierdzi bądź wykluczy refluks? U mnie jeden gastrolog stwierdził na podstawie gastroskopii refluks żółądkowo-przełykowo-żółciowy, natomiast inny gastrolog po gastroskopii powiedział że nie widzi żadnego stanu chorobowego. Przestałam brać leki na refluks i objawy znacznie się nasiliły, m.in. mam ciągle problemy z gardłem, laryngolog leczy mnie antybiotykami i twierdzi że refluks powoduje problemy z gardłem i żeby tego uniknąć powinnam brać leki na refluks. Czy mogłabym wykonać jeszcze jakies badanie żeby sprawdzić co mi jest? Uprzejmie proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pnie Błażeju miałem to samo co Pan- opisuje udałem się do gastrologa po pobraniu wycinka okazało się ,że rak G-2 jestem po totalnej resekcji żołądka i 18 węzłów chłonnych, jestem po chemii i radio-terapi ciekawi mnie w jakim kierunku Pan się udał lub leczył bo mnie leczono na serce . Pozdrawiam Błażej .Proszę o informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie do Blazeja z rakiem g2 czy mial pan moze krwipolucie? i wzdecia silne? pytam bo mialem gastroskopie 3 miesiace temu wyszla nadzerka z zapaleniem przelyku , reflusk oraz helicobacter w zoladku dostlem leki tzn zobojetniajace kwas solny w zoladku oraz lek prokinetyczny na przelyk gdyz cos mi blokuje czase w przelyku lub przeskakuje biore leki ponad 2 miesice i nie ma wiekszej poprawy miewam krwipolucia czesto po nocy gdy sie budze na plasko --jesli chodzi o jedzenie jem normalnie raczej nic mnie nie boli czasem czuje bardzo delikatne pieczenie na wysokosci mostka gorzej jest po jedzeniu bo robie sie pelny nawet jesli zjem malo mam silne wzdecia rowniez do przelyku i ciezko az przelknac sline natomiast problem znika jesli zaczynam jesc i znowu wraca po jedzeniu mialem niedawno rtg pasaz przezylku z kontrastem wyszedl na nim refluks lekarz powiedzial ze jesli mam krwioplucia musi byc silny i zalecil powtorna gastroskopie na ktora czekam ale mam wiele obaw czym to moze byc spowodowane i gdyby to byl jakis stan rakowy czy wyszlo by to na badaniu kontrastowym/?---i jak sie pan teraz czuje/?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stwierdzony refluks po gastroskopii i wywiadzie, biorę leki z grupy inhibitorów pompy protonowej od ponad roku i co? Gów*o... nic nie działają... Controlac, dexilant, teraz była znowu zmiana na zulbex połączony z mezoprazolem... te leki się na smar do taczki nadają... zero poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×