Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Hepatitis chronicas viralis B minimalis


Gość iwa

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze dzisiaj odebrałam wynik biopsji wątroby, który brzmi - przestrzenie wrotne w normie,naciek zapalny minimalnego stopnia - limfoidalny. Przewodziki żółciowe w normie, w zrazikach widoczne ogniskowe cechy zwyrodnienia baloniastego hepatocytów oraz pojedyncze ogniska martwicy. Włóknienie w normie. Obraż może odpowiadać hepatitis chronicas viralis B minimalis (A-1) , fibrosis normalis (F-0). oraz wynik HBV DNA 8,66x10IV/ml. Proszę mi odpowiedzieć co te wyniki oznaczają i jaki jest stadium tego wirusa. Jakie są konsekwencje ? Te pojedyńcze ogniska martwicy mnie martwią co to oznacza? Czy wynik jest bardzo zły czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwalifikacja do leczenia wymaga wartości HBV-DNA (1 IU/mL to 5,6 kopii/mL) równego lub większego od 20,000 IU/mL (112,000 kopii/ml czyli w przybliżeniu 100,000 kopii/ml) u pacjentów HBeAg(+) oraz równego lub większego od 2,000 IU/mL (11,200 kopii/ml czyli w przybliżeniu 10,000 kopii/ml) u pacjentów HBeAg(-) z podwyższoną aktywnością ALT, bez konieczności wykonania biopsji. W leczeniu tych pacjentów powinien być zastosowany PegIFN-alfa2a lub lamiwudyna w skojarzeniu z adefowirem lub entekawir w monoterapii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że tm mój wynik HBV DNA jest dobry czy zły? Czy ja będę miała zastosowanie leczenia tymi preparatami co Doktor pisał?Czy jeszcze nie? To są zastrzyki czy tabletki. Jak to się w ogóle odbywa to leczenie ( w domu można to przyjmować czy należy na jakieś kuracje do szpitala jeździć?). Jak Pan Doktor ocenia m&#8364*j wynik biopsji parząc na to, że mam wirusa już 7 lat? Szybko postępuje czy nie?Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doktorze jak można to bym prosiła o odpowiedz czy ten mój wynik powoduje , że będę leczona tymi lekami co Pan pisał wcześniej czy się nie kwalifikuję? Bo ja z tych zapisów nic nie rozumiem a wizytę i hepatologa mam dopiero 23 grudnia . To jest sporo czasu a powiem szczerze , że jestem u kresu wytrzymałości psychicznej. Na dodatek jakoś dziwnie zaczęły od kilku tygodni pobolewać mnie pachy. Ale guzków żadnych nie wyczuwam sobie, mam już dosłownie czarne myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dalszym leczeniu musi zadecydować hepatolog. Ja podałem literaturowe zalecenia. Nie zajmuję się chorobami wątroby i nie znam się szczegółowo na tym. Z tegi co pisze ważne jest także oznaczenie HBeAg, aby zadecydować o dalszym leczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz

Miałem robioną biopsję i chciałbym aby ktoś doświadczony wytłumaczył mi w prosty sposób co oznacza ten opis: Materiał zawiera 12 przestrzeni wrotnych. Architektonika narządu zachowana. Blaszka graniczna zachowana. Przestrzenie wrotne wąskie, naciek zapalny małego stopnia limfoidalny z pojedynczymi eozynofilami. Widoczne proliferujące przewodziki żółciowe. W zrazikach widoczne rozsiane cech zwyrodnienia baloniastego hepatocytów. Włóknienie wrotne. Obraz może odpowiadać: Hepatitis choronica cryptogenes (A-1), fibosis portalis (F-1). Mam nadzieję że otrzymam pomoc od specjalisty. Z góry dziękuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×