Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cysta pod kolanem


Gość Sylwia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam cyste tak stwierdzono oklo 3 lat temu pod kolanem lekarz ppowiedzial mi ze jak to urosnie do wielkosci sliwki to bede miec ja usunieta!Noga pod kolanem mnie piecze i dretwieje czy to jest normalne przy cyscie?i czy jest to cos powaznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torbiel Bakera (zwana także cystą Bakera lub torbielą dołu podkolanowego) - to nagromadzenie płynu w dole podkolanowym wskutek obrzęku i nagromadzenia się płynu w kaletce mięśnia półścięgnistego lub też wskutek przedostania się ku tyłowi płynu stawowego ze stawu kolanowego wskutek uszkodzenia torebki stawowej stawu kolanowego. Jest zwykle łatwo wyczuwalna, dla potwierdzenia diagnozy wykonuje się USG. Leczenie jest operacyjne, gdy torbiel jest duża lub daje dolegliwości (np. takie jak opisujesz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę prosić o odpowiedź na pytanie czy usunięta operacyjnie torbiel bakera odrasta? Jak wygląda blizna po zabiegu?A co się dzieje z nieleczoną torbą bakera? U mnie stwierdzono tą przypadłość i zapisałam się już na zabieg, ale mam wątpliwości. Z drugiej strony nie mogę biegać ani nawet spacerować bo kończy się to opuchlizną w tyle kolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze usunięta w całości nie odrasta. Blizna, jej wielkość zależy od wielkości torbieli. Torbiel może rosnąć i uciskać na nerwy doprowadzając do silnych dolegliwości bólowych, braku czucia, a nawet porażenia nerwu lub niedokrwienia kończyny dolnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Stapler, za odpowiedź, skłania mnie ona do podjęcia ostatecznej decyzji o usunięciu tej torbieli. Mój niepokój jednak, budzi jeszcze okres dochodzenia do siebie i znieczulenie do zabiegu.Czy odpowiedzi udzielasz kierując się własnymi doświadczeniami? Jeśli tak, to czy możesz opisać zabieg usuwania torbieli i okres po?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Justyna

Ja mialam uraz kolana około 1,5 roku temu. Jakoś rok temu zaczęło mnie coś ciągnąć popd kolane.m. Poszlam ponownie dop lekarza, zlecial wykoanie USG bo stwierdzil, ze byc moze jest to torbiel. Jednak okazalo sie, ze nic tam nie ma. Od jkaiegos czasu ponownie odczuwam takie bole i zastanawaim sie czy nie powtorzyc badania ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój syn w wieku 18 lat miał mieć operację usunięcia cysty. Znalazł się jednak lekarz, który ogromną strzykawą ściągał mu parokrotnie płyn stawowy i wstrzykiwał od razu lek na na zasklepienie torebki stawowej. Po kilku próbach płyn przestał naciekać. Minęło 20 lat i synowi znów zaczyna narastać pod kolanem. Czytając wasze wypowiedzi jestem przerażona, że dziś lekarze nie podejmują innych prób leczenia jak operacja. O 13:40 ma wizytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ANNA 26lat

Witam!tak czytam te wszystkie wypowiedzi i boje sie!poniewaz mam ten sam problem w prawym kolanie mam torbiel Bekera!juz mialam 3 zabiegi zsciagania plynu i wstrzykniecia leku tzw.sterydy!no i nic nie pomoglo poniewaz nadal plyn sie zbieral!w tej chwili mam skierowanie na rechabilitacje kolana i zobaczymy co dalej!czy rechabilitacja pomaga oraz naswietlania?czy moglby mi ktos na te pytanie odpowiedziec! 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wanda 44 27-10-2009

Jestem właśnie dwa tygodnie po operacji torbiela Bekera jak narazie czuję się bardzo dobrze jeszcze trochę boli no ale boli zupełnie inaczej .bałam się stasznie ,ale dzisiaj mogę wszystkim doradzić aby się nawet sekundy dłużej nie zastanawiali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam wszystkim operacje, ludzie w 3/4 przypadków odnawia się! miałam 2 razy wycinanego torbiela z lewego kolana, potem altroskopie na przodzie, zastyki do stawu kolanowego, sterydy do torbiela i nic, próbowałam nawet opaske nosić również bez rezultatu. lepiej tego nie ruszać bo potem jest jeszcze gorzej, każda kolejna operacja niesie ryzyko bo z tyłu jest juz wiele zrostów. ból z przed operacji jest niczym w porównaniu z tym po. przechodziłam rehabilitacje, naświetlania, ple magnetyczne i nic. leżałam w sanatorium w jaworzu to było jeszcze gorzej, ściąganie płynu tez nic nie daje bo zbiera się tego jeszcze więcej, torbiel odnawiał mi się po ok 2-3tyg. także na prawdę nie dajcie się namówić na operacje ja żałuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cystę Beckera pod prawym kolanem ból okropny,najpierw ortopeda leczył mnie na brak smarowania w kolanie zapisując bardzo drogie leki po których kolano robiło się dwa razy grubsze .Nic nie pomagało i dopiero chirurg do którego poszedłem z inną dolegliwością dał mi skierowanie na USG kolana i dopiero po roku wiem co mi jest i co mnie czeka.Zjadłem setki tabletek przeciwbólowych bo inaczej nie dało się kroka postąpić.Gdyby ortopeda dał mi rok temu na USG nie cierpiał bym tak.Zobaczymy co teraz powie gdy pójdę do niego z wynikiem USG ,na pewno się nie przyzna że żle leczył nie dając na żadne badania tyko zastrzyki i tabletki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem jaki jest sposob na to zeby sie tego pozbyc? mialam wypadek ,samochod we mnie wjechal wgniatajac mi nogi w drugi samochod.. po tym urazie zrobila mi sie cysta beckera mialam juz sciagany plyn (nic przyjemnego) teraz minal jeden dzien od sciagania plynu noga z tylu jest czerwona strasznie spuchnieta w miejscu naklucia ogromny siniak..wyglada gorzejh niz wczesniej i stwierdzam ze sie odnawia.nie wiem czy to powinno tak wygladac. kolano boli duzo bardziej niz przed sciagnieciem. Z wypowiedzi lekarza wynikalo ze jak sie to sciagnie to nie dosc ze mozna wprowadzic zakarzenie to jeszcze sie odnawia i najlepiej to wyciac i to jeszcze w calosci bo tez sie odnowi... Na internecie pisze ze polecaja kroterapie (nie wiem czy dobrze napislaam ) i lasery. Wiem ze nie dam sobie drugi raz tego sciagnac bo kosztuje mnie to za duzop nerwow a i tak sie odnowi.. trzeba bedzie pomyslec nad operacja... kazdy lekarz mowi co innego.. :( nie weim jak to sie skonczy Lekarz po zabiegu kazal mi smarowac to fastumem i okladac 3 razy dziennie na 30 minut lodem. w dodatku po sciagnieciu plynu wstrzyknal mi diprophos na ktory chyba jestem uczulona bo mialam silne bole w klatce piersiowej a potem nieswiadoma napilam sie kawy po ktorej dostalam silnych drgawek i tracilam przytomnosc przez caly dzien nie moglam do siebie dojsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość calineczka

witam.Mnie zrobiły się dwie torbiele- pod obiema kolanami.Zeby było * śmieszniej*- to skutek przetrenowania mnie przez rehabilitantów po turnusie w szpitalu rehabilitacyjnym! Pobyt tam miał mnie usprawnić ruchowo- jestem po wypadku samochodowym i chorujna RZS.Skutek jest odwrotny- teraz bolą mnie potwornie obie nogi, nie tylko ta uszkodzona we wypadku i coraz trudniej mi chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ROMAN M.

witam. jestem już rok po operacji, miałem cystę pod lewym kolanem , wielkośći dużej śliwki, bolało jak szlak , a pracuję cały czas na drabinie, nie ma żadnych nawrotów, blizna jest malutka , jak robi zabieg dobry c hirurg to jest spoko, tak że nie bójcie się , im wcześniej si.ę zrobi zabieg tym jest lepiej, jedyna rzecz na minus to znieczulenie, dają zastrzyk w kręgosłup , i od pasa w dół przez parę godzin nie czuje się kompletnie nic, goi się bardzo szybko , a ulga wielka , głowa do góry , na to się nie umiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sylwia Legnica

Najpierw miałam starte rzepki kolanowe i musiałam brać na od budowe a teraz okazało się że mam CYSTE kolana. Lekarz powiedział ze na razie będę miała za strzygi i to powinno pomóc a jak nie to zabieg też mam dodatkowe ćwiczenia specjalistyczne i podstawa jest USG. Mój lekarz jest jeden z najlepszym ortopedów wiec wierze ze obejdę się bez zabiegu. Z tego co mi powiedział Pan doktor że ten zabieg nie jest bolesny i zawsze się udaje. Powodem Cysta jest przeciążenia kolana tak jak w moim wypadku. Pracowałam w obuwniczym i tu sie na bawiłam bo nosiłam w rekach ciężkie podesty itp. Jeśli ktoś z Was ma z przeciążenia w pracy to możecie wystąpić o odszkodowanie i zadość uczynienie. Warto walczyć o swoje bo ja już pół roku się lecze, mecze a to leczenie troszke kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grażyna

Witam mialam cystę pod lewym kolanem trzy dni temu mialam wyciągany plyn i wstrzykiwany jakiś antybiotyk tego dnia bardzo rwala mnie łydka ale już następnego dnia nic nie czułam jak bym nigdy tego nie miała.Mam nadzieję że to już przeszłość i nigdy nie wróci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy ktoś tu jeszcze jest i czy mi odpisze ale mam naprawdę poważny problem :( jestem w dość młodym wieku i choruje już od dośc dawna. na początku chory mialam przod kolana, lecz z czasem pojawiła sie cysta. przez 5 lat brałam na to leki, w miedzy czasie były dwie próby odstawiania lecz niestety nieskuteczne. wszystko było by dobrze, ale niestety po tych lekach strasznie mnie mdli, boli brzuch itd. jedni twierdzą że to nastawienie psychiczne, a drudzy ze po prostu mój organizm to odrzuca. ale to nie zmienia faktu, iż leki musze brać cały czas. jestem troche załamana tym faktem, bo co tydzień 2 dni jestem jak nieżywa. miałam wczesniej już proppozycje na zabieg, ale moi rodzice nie byli do tego przekonani, myśleliśmy że leki jakie teraz biore pomogą. teraz znów pojawiła się opcja zabiegu, tzw wycinanie tej torbieli. sama już nie wiem. czy to bezpieczne? jaką mam pewnosć czy to nie powróci? chciałabym już normalnie funcjonowac, tak jak inni. a torbiel strasznie mnie ogranicza. niestety slyszałam, że po takim zabiegu bjest straszna długa rehabilitacja, i złe rehabilitowanie moze skutkować jakimś przykórczem? czy to prawda? prosze o pomoc i odpowiedź kogoś mądrego, kto miał już zabieg i czy to poleca. to naprawdę ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam cystę pod lewym kolanem miałem już operację 3 razy i znowu mi wyrosła po zabiegi gdzieś po miesiącu. Mam pytanie go Grażyny , żeby napisałą jaki to był antybiotyk i gdzie jej to robiono w jakim mieście i jaki lekarz. Mam dośc już zabiegów bo nic nie dają. Proszę napiszcie jak się tego pozbyć. Noga już mi zaczyna drętwieć Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×