Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zabieg wodniaka jądra


Gość Maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 16 lat i aktywnie trenuję piłkę nożną. Podejrzewam że mam wodniaka(powiększona moszna i jądro). Ale do sedna 1. Zabieg musi być wykonany w szpitalu? 2. Czy po zabiegu muszę pozostać na obserwacji czy mogę wrócić do domu ,a następnego dnia iść do szkoły? 3. Czytałem o tym że można wrócić do normalnego trybu życia po ok. 3 tygodniach ,a kiedy ja orientacyjnie najszybciej mógłbym wrócić do piłki ? Wiadomo , duża aktywność jeśli chodzi o nogi. 4. Czy moszna po zabiegu zmniejszy się ? (domniemanego wodniaka mam od ok. 3lat ,a wiec przez ten czas moszna się dość bardzo rozciągneła) 5. I ostatnie. Ile trwa zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zabieg musi być wykonany w szpitalu? - jeśli to rzeczywiście wodniak to tak 2. Czy po zabiegu muszę pozostać na obserwacji czy mogę wrócić do domu ,a następnego dnia iść do szkoły? - najczęściej 1-2 dni pozostaje się w szpitalu po zabiegu, zwolnienie ze szkoły na około 2 tygodnie 3. Czytałem o tym że można wrócić do normalnego trybu życia po ok. 3 tygodniach ,a kiedy ja orientacyjnie najszybciej mógłbym wrócić do piłki ? Wiadomo , duża aktywność jeśli chodzi o nogi. - po około 3-4 tygodniach 4. Czy moszna po zabiegu zmniejszy się ? (domniemanego wodniaka mam od ok. 3lat ,a wiec przez ten czas moszna się dość bardzo rozciągneła) - tak, powoli ulegnie zmniejszeniu 5. I ostatnie. Ile trwa zabieg. - około 0,5-1 godziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panie Doktorze mam pare pytan zwiazanych z wodniak. Juz od dluzszego czasu gdzies z 1 rok moze wiecej mam powiekszone prawe jadro i nie wiem co robic, z jednej strony chce byc zdrowy a z drugiej strony strasznie sie boje szpitali doktorow itd. syndrom bialego fartucha hehe a co dopiero operacji dlatego mam prosbe zeby doktor mi przyblizyl i opowiedzial wszystko dokladnie czy operacja boli czy znieczulenie calkowite, ile trwa operacja czy boli po operacji czy rekonwalescencja trwa dlugo, noi jedno z najwazniejszych kiedy mozna zaczac baraszkowac z dzierlatka. Mam 17 Lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieg wykonuje się bezboleśnie, w znieczuleniu do kręgosłupa (brak czucia od pasa w dół). Zbieg trwa około 0,5-1 godziny. W szpitalu leży się 2-3 dni. Rekonwalescencja około 3-4 tygodni. Po tym okresie powrót do pełnej sprawności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 30 lat jestem po zabiegu. Mialem operacje na prawe jadro byl to wodniak oraz usuneli mi gruczoly minal tydzien i po zabiegu odczuwam bol biodra niewiem co mam zrobic prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×