Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból splotu słonecznego


Gość Jaga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Większość opisanych tu objawów ja doświadczyłem i doświadczam dość często. Dziwi mnie tylko to, że żaden z narzekających tu na tym forum, nie wpadł na to, iż może być i najpewniej jest chory na BORELIOZĘ, a właściwie z powodu szeregu infekcji odkleszczowych (różne dawki infekcyjnych patogenów atakujących układ nerwowy, mogą też przekazywać inni krwiopijcy, jak komary, pchły, czy muchy końskie* zarażamy się też wzajemnie poprzez bliski kontakt i różnego rodzaju wydzieliny - podczas stosunków płciowych, pocąc się, kichając...), jakie w obecnych dziwnych i trudnych doi zniesienia czasach, rozprzestrzeniają się niczym jakaś pandemia. Owe odkleszczowe i nie tylko, infekcje, są dość często utajone i zwykłe podstawowe badania ich nie ujawniają, a my cierpimy z powodu najróżniejszych dolegliwości, jakie lekarze w najróżniejszy, możliwy dla ich wiedzy sposób, diagnozują, często popełniając przy tym błędy* nieraz -jak mi się wydaje- nawet celowo nie chcą rozpoznawać danej choroby... . Większość jednak, feruje błędne diagnozy z uwagi na to, że borelioza i jej podobne, pochodzące od krwiopijców, infekcje, jest wielkim imitatorem różnych chorób, które w nomenklaturze medycznej, mają rożne, nierzadko tajemniczo brzmiące dla laika, nazwy. Jednak wspólne dla nich wszystkich jest to, że maja one wspólne źródło - infekcje! Najczęściej są to infekcje od kleszczy, o których ugryzieniach się nie pamięta, bądź nawet nie wie się, że zostało się kiedyś ugryzionym, gdyż kleszcz przez wbiciem się swym hipostomem w ciało, specjalną wydzieliną je spryskuje, i w ten sposób znieczula zakończenia nerwowe. Nie czujemy więc ugryzienia przez kleszcza tak, jak czujemy je w wypadku komarzyc, pcheł czy much końskich. Kiedy więc Kleszcz opije się krwią, a my go wzrokowo nie zauważymy, bądź przypadkiem nie wyczujemy dotykając palcami, to sam odpada NIEZAUWAŻONY, a my po pewnym czasie zaczynamy dziwnie się czuć i biegając od lekarza do lekarza, zaczynamy narzekać na dokuczające nam w różnych miejscach, wyraźnie chorobowe objawy. Lekarze nie wiedząc, lub nie wiedząc do końca, czym one są spowodowane, odsyłają nas najczęściej do psychiatry uważając, że sobie coś uroiliśmy. Co inteligentniejsi i odznaczający się większą wiedza i doświadczeniem, kierują nas na bardziej sensowne badania, a właściwie na bardziej sensowne konsultacje do zakaźnika, bądź neurologa. W rzeczy samej, gro objawów wywołanych infekcją odkleszczową, to objawy NEUROlogiczne. Oczywiście dokuczają nam też narządy wewnętrzne, jakie bakterie i inne pasożyty zdążyły nam już zaatakować, ale w przewadze są te, jakie wynikają z podrażnienia różnych splotów nerwowych, jakie rozmieszczone są w naszych ciałach. Na przykład mi nie tylko dokucza wspomniany tu szeroko ból w okolicy brzucha, w samym jego środku, ale także bóle korzonkowe i ciągnącego się od pośladków i po zewnętrznej części nóg, bóle nerwu kulszowego. Będąc chorym z powodu infekcji odkleszczowych, doświadczam tez szybszego meczenia się i osłabnięcia mięśni i podatności na szybkie ich kontuzje. Dolegliwości, jakie opisywane są na tym forum, są najpewniej związane nie tylko z samym atakiem bakterii i reagowaniem ujemnym ich metabolizmu na układ nerwowy, ale także mogą być spowodowane wspomnianym wyżej osłabnięciem mięśni i różnych wiązadeł. Borelioza więc może się przyczynić też do osłabnięcia mięśni okolic brzusznych, co przy niewiedzy odnośnie takiego stanu, często skutkuje objawami przepukliny brzusznej, gdyż ludzie, nie zdając sobie sprawy z tego, iż mają słabe pewne partie mięśniowe, podejmują się ciężkiej pracy fizycznej, albo dla relaksu i uzyskania tężyzny fizycznej (szczególnie młodzi ludzie) uprawiają kulturystykę i w ogóle, zajmują się sportem. Właśnie ja do takich osób mogę, a właściwie mogłem, się zaliczać. Nabawiłem się przepukliny, oraz innych kontuzji związanych z szybką reakcją na niemalże każde słabsze przeciążenie mięśni i wiązadeł. Jeśli więc komukolwiek z narzekających tutaj, puchnie nienaturalnie brzuch, ma wzdęcia, a nadto pojawia się w okolicach pępka lub nad nim jakieś niewielkie nawet wybrzuszenie, to jest więcej niż pewne, iż borelioza, jaką też raczej ma na pewno, osłabiła mu mięśnie brzucha, co przy stosowanym wysiłku przyczyniło się do powstania wrót przepuklinowych. Reakcje przepuklinowe też bywają dość bolesne w zależności od wielkości stwierdzonych wrót (w tym wypadku badania USG, jak i inne badania, mogą coś dać - diagnosta może stwierdzić przepuklinę...), co w połączeniu z atakiem bakteryjnym na przykład na splot słoneczny, daje odczucia piorunującego bólu, jaki nie zawsze przechodzi przy zastosowaniu nawet silnych środków przeciwbólowych. To by było tyle z tego, co chciałbym przekazać. Aha, jeszcze coś... Boreliozowicze często doświadczają takiej przypadłości, która wiąże się z popełnianiem różnych prostych błędów - w tym także błędów w pisowni, w ortografii. Nie zawsze musi to wynikać z wykształcenia, ale może być spowodowane , właśnie choroba odkleszczową - NEUROboreliozą. Sam z tym sie zmagam potwornie, gdyż osobiście zawsze lubiłem i nadal lubie j. polski i w szkole miałem niezłe oceny z tego przedmiotu, ale niestety, choroba zaczęła mnie w tym wzgledzie bardzo ograniczać i muszę sie bardzo wysilać, aby cały czas, jak to wczesniej bywało, pisać poprawnie. W zamieszczanych tu komentarzach, dostrzegłem wiele symptomów (w tym również te wspomniane symptomy niepoprawnego , błędnego pisania), które mogą świadczyć o cierpieniu z powodu dolegliwości odkleszczowych i w ogóle o wpływie tej choroby na układ nerwowy, psychikę i w ogóle zdolności i możliwości. Tak, boreliozowicze popełniają bezwiednie, mnóstwo najróżniejszych, często bardzo prostych, błędów. Pozdrawiam wszystkich cierpiących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam tego typu bóle jak mnie łapały to ostry dyżur leki przeciwbólowe i nospa to dawali ,Najpierw myslałam ze to od zjedzenia czegos,jak bywałam czesto to mysleli ze symuluje,potem twierdzili ze to nerwica robili usg i zwyklła morfologie i nic az w koncu trafilłam na lekarza który po serii badań zrobilł mi jakies badanie z krwi i od razu wziął mniw na blok operacyjny ,okazało sie ze to kamienie w woreczku ,niestety dawalły nietypowy ból , tam gdzie powinno bolec przy kamieniach nie bolal)ło a promieniowalo do splotu , na szczescie wpore wykryte bo poszły w przewdy żółciowe ...ale diagnoza postawiona dopiero po dwoch latach meczarni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2010 o 13:39, Gość Jaga napisał:

Chcialam dopisac ze bol trzyma mnie 2 dzien - pogotowie odmowilo pomocy, pani kazala *leczyc sie na glowe* i zaplacic za nieuzasadnione wezwanie. Teraz mam te kilka minut ciszy zanim ból wróci 😞 Lekarz przyjmie mnie dopiero 24 marca i do tej pory nie wiem co robic.

Witaj

Mialam podobne bole w twoim wieku, pewnie masz stresujace zycie, czesto takie bole wystepuja w tym okresie. Wez NosPe max rozkurcza napiecie I bol z tym zwiazany, Kup sole Epsom do kapieli. Wez pol godzinna kapiel, polez, wlacz mila relaksujac.a muzyke. Kup magnez  z wit B6. Jednak wazna jest jego jakosc , najlepiej gdybys kupila cytrynian magnezu , poszukaj  na Amazonie. Przeczytaj uwaznie ulotki i stosuj sie do zalecen. Nie bierz magnezu przed jedzeniem tylko po nim. Unikaj napiec, jezeli masz osoby w swoim otoczeniu, ktore maja na ciebie zly wplyw, omijaj albo nie sluchaj, zaloz sluchawki na uszy I sluchaj muzyki. Dbaj o siebie , nikt inny nie zadba oCiebie lepiej niz ty sama.

Zycze zdrowia spokoju i duzo milosci oraz cieplych i dobrych ludzi wokol. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do TO)(JA, od dwóch lat mam problemy ze zdrowiem i wykonałem przeróżne badania. Mam zdiagnozowany ucisk pnia trzewnego (MALS) i Prof. Jacek Szmidt na podstawie angio TK i kolorowego Dopplera (wykonał Elwertowski) zakwalifikował mnie do operacji. Powiedział wprost, ode mnie zależy jak bardzo objawy mi przeszkadzają - moje zwężenie to 70%, prędkości 390/160 [cm/s]. Poza zatkanym i wolno pracującym wzdętym brzuchem, moje główne objawy to zawroty i bóle głowy, problemy oddechowe. Objawy neurogenne wynikają prawdopodobnie z ucisku/ podrażnienia nerwów splotu trzewnego. Nie poddałem się jeszcze leczeniu, a zbieram wiedzę i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×