Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po lewatywie


Gość justyna

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu mam problemy z wypróżnianiem. mam bóle podbrzusza raz po lewej raz po prawej stronie promieniujące do pachwin i bóle odbytu. ginekologicznie w porządku. niebawem mam wizytę u gastroenterologa i badanie tk jamy brzusznej i miednicy. w związku z rzadkim wypróznianiem się pani doktor zaleciła doraźnie lewatywę (po środkach przeczyszczający nie czuję się najlepiej). zastosowałam , stolca było nie wiele, natomiast było sporo śluzu jasno brązowego lecz czuję teraz dyskomfort w jelitach, i dość dokuczliwy kłujący ból po prawej stronie podbrzusza. co może być przyczyną? Jeszcze jedno pytanko: czy oczyszczanie jelit przed kolonoskopią jest bezpieczne nie wiedząc co jest przyczyną bóli? dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to jakiś stan zapalny jelita grubego, które najlepiej byłoby zdiagnozować wykonując kolonoskopię. Oczyszczanie jelit przed kolonoskopią jest bezpieczne jeśli o badaniu zadecyduje lekarz wcześniej badając pacjenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź piszę jedynie w nadziei, że może ktoś z podobnym problemem skorzysta *) Moim zdaniem w tym przypadku ból wywołuje przemieszczenie kamieni, bądź złogów w jelitach. Proszę poszukać informacji na ten temat, a także o sposobach oczyszczania jelita grubego. W naszym ciele znajduje się wiele złogów, z którymi organizm nie potrafi sobie sam poradzić. Oczyszczanie lewatywą jest bardzo skutecznym i wręcz zbawiennym sposobem w leczeniu jelit. Jednak nie można poprzestać na jednej lewatywie. Być może to co w jelitach zalegało przesunęło się u tej pani, wystarczyło kontynuować cykl lewatyw, aby te złogi przepchnąć. Zazwyczaj proces przebiega następująco: w pierwszym tygodniu lewatywy wykonuje się codziennie, w drugim co drugi dzień, w trzecim co trzeci, w czwartym raz w tygodniu. Nie będę tutaj podawała szczegółów, polecam zagłębić się w ten temat. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×