Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Po pęknięciu guzka w odbycie


Gość Ewelina z Warszawy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewelina z Warszawy

Witam Trzy dni temu po wizycie w toalecie zaobserwowałam u siebie krwawienie z odbytu. Zaniepokoiłam się i skojarzyłam fakty. Dwa miesiące wcześnie też miałam krwawienie ale wtedy powiązałam je z miesiączką, którą dostałam tego samego dnia. Od kilkunastu dnie męczyły mnie zaparcie. W dniu w którym zaobserwowałam drugie krwawienie po kilku godzinach zaczęłam odczuwać ból w okolicach odbytu. Zauważyłam też guz w okolicach odbytu (tak jakby wysunął się z wnętrza) a wcześniej go tam nie było. Po za guzkiem, bólem i krwawienie zauważyłam dzwiną wydzielinę z odbytu przy próbach wypróżnienie się. Wygląda ona jak mieszanka krwi z jakąś dziwną tkanką. Umówiłam się na wizytę do proktologa na następny dzień. Lekarz, który mnie zbadał powiedział, że pękł mi guzek i że to bardzo dobrze dla mnie, bo nie będzie mi musiał nic nacinać i że jest to dla mnie mniej bolesne. Ale już o wydzielinie nic nie wspomniał. Dostałam leki: - Detralex - tabletki 2 x dziennie po dwie tabletki, po 2 dniach zmniejszyć dawkę do 2 x 1 tabletka dziennie aż do wyczerpania opakowania. - czopki Distreptaza - 1 na noc przez 6 dni. - Maść Heparinum do smarowania okolic odbytu 4-5 x na dzień. Według zaleceń lekarza zmieniłam też dietę. Więcej błonnika i dużo wody. I tutaj przechodzę do sedna sprawy. Ból pod wpływem leków jest niewielki i mało dokuczliwy. Jednak za każdym razem kiedy chce się wypróżnić wycieka z odbytu ta wydzielina. I wcale nie jest jej mało. Tak jak pisałam wcześniej wygląda jakby była resztkami tkanki i jest zabarwiona na różowo. Martwię się, bo pojawia się przy każdej wizycie w toalecie. Dodatkowo zwiększyło się wydzielanie gazów i z powodu bólu trudniej mi je kontrolować tak by nie narobić sobie wstydu publicznie. Chciała bym wiedzieć czym jest lub może być ta wydzielina i czy powinnam udać się na kolejną wizytę? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam Dodam jeszcze, że przez ostatnie kilka tygodni co pewien czas męczył mnie ból w krzyżu. Na tyle nieznośny wieczorami, że uniemożliwiał mi funkcjonowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Zdiagnozowano u Pani hemoroidy. Prawdopodobnie jest ich więcej, stąd niezbędna będzie kolejna wizyta. Zaparcia sią tego skutkiem, stres dodatkowo potęguje wzdęcia. Wydzielina jest wynikiem stanu zapalnego, należy stosować się do zaleceń lekarza i w razie wątpliwości ponownie się z nim skonsultować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×