Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jak dbać o ranę po usunięciu pieprzyka z szyi?


Gość Sylwia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 19 lat i nie wiem do kogo się zwrócić. Wczoraj miałam usunięty chirurgicznie pieprzyk z szyi. Mam opatrunek, i wiem na pewno ze przykleił się do rany. I ze stresu nie zapytałam wczoraj jak zmieniac opatrunek i jak dbac o tą rane. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-3 doby po zabiegu najlepiej nie ściągać opatrunku. Po tym czasie można opatrunek zdjąć, przemyć ranę wodą z mydlinami i po osuszeniu rany założyć świeży suchy opatrunek. Tak robić codziennie, aż do zdjęcia szwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależnie od rany opatrunek można zmienić już kolejnego dnia, albo po 2-3 dniach. Zdjąć opatrunek, normalnie się umyć (delikatnie myjąc zszytą ranę mydłem i wodą), potem osuszyć, przetrzeć szwy spirytusem salicylowym i założyć nowy opatrunek. Po około tygodniu, gdy rana się już ładnie zagoi można chodzić bez opatrunku aż do zdjęcia szwów, ale wciąż warto przecierać raz dziennie spirytues salicylowym, tak na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałam usunięte znamię z szyi i powiem szczerze,że mialam opatrunek tylko do wieczora(nic się nie przykleiło),a pożniej już go nie zaklejałam.Przemywałam wodą utlenioną albo spirytusem salicylowym.Zagoił się ,tylko czasami robią mi się na tym miejscu krostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieg w ogóle nie boli, ale znieczulenie miejscowe na szyi boli strasznie! Potem gdy znieczulenie przestaje działać też boli i ma się uczucie, że ciagle coś ciągnie. Mi strasznie drętwiał kark od trzymania szyi w jednej pozycji. Z każdym dniem jest coraz łatwiej. Zdjęcie szwów w ogóle nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bede miala usuwany ale niewiem kiedy mama jutro idzie mnie zapisac na zabieg i jestem strasznie zestresowana . Czy to boli czy moze szczypie . Boje sie zdejmowania szwof ale najgorsze jest to moge byc narkozą . mam wielkiego stracha nie wiem jak wy ale ja tak ponieważ nigdy nie miałam usuwane go nic aż szczególnie 3 w szpitalu raz jak byłam mała miałam usuwane migdałki ale nigdy nie coś z zewnątrz strasznie się boję ale mam nadzieje że nic się nie stanie usunąćmuszę bo jak noszę naszyjnik to ten naszyjnik zahacza mini za tel pieprzyk aż szczególnie jak jest jakiś cienki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.ja jest dzisiaj o takim wycieciu na dekolcie i na brzuchu nad pepkiem.Balam się potwornie a co się okazało ze lekkie uklucie igła ze znieczuleniem i nic poza tym nic:).Teraz juz na wieczór czuje taki ciągnący ból przy tym na dekolcie.Mam nadzieje ze to normalne i ze jutro już będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miała dziś usunięty pieprzyki i znamię na plecach i szyi sam zabieg nie bolał ale znieczulenie miejscowe boli troch ale da się wytrzymać chirurg nie kazał przez dwa dni ściągać opatrunku po dwóch dniach normalnie się umyć i popryskac rany octeniseptem odkarzajacym na rany i zmienić opatrunek po kilku dniach wrócić na wizytę kontrolna jak się goi. Za dwa trzy tygodnie do odebrania wyniki histopatologicznego mam nadzieję że będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lilianka

U mnie też były podobne zalecenia, przez 2 dni nie ściągać opatrunku, potem przemyć, po kilku dniach na kontrolę. Jak się ładnie zagoiło zaczęłam naklejać plastry silikonowe, wiec mnie nie swędziało i się nie brudziło, a blizna dzięki temu jest mała i bardzo jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mamutka

Mialam 3 dni temu wyciecie znamiona na rece i nagle zaczela mi reka dretwiec. Dlaczego? Za 5 dni zdjecie szwow. Moze dlatego, ze duzo sprzatalam i przeforsowalam reke? Nosze tez corke na rekach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×