Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gdzie wyciąć pieprzyk na twarzy


Gość Anitka

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem młoda 22 letnia kobietą. Mam ładne rysy twarzy, ale moim kompleksem jest wystający pieprzyk na policzku, mam go od urodzenia jednak z wiekiem powiększał się i robił bardziej wypukły. Jestem zdecydowana go usunąć. Jedyną obawą jest blizna, w związku z tym zwracam się z pytaniem gdzie, w jaki sposobem, jaką metodą i jaki lekarz powinien mi usunąć pieprzyk tak by nie została blizna?. Zaznaczam też, że nie jestem osobą której *się przelewa* wiec jeśli ktoś z Państwa ma pojęcie gdzie mogłabym taki pieprzyk za przyzwoita cenę usunąć w Gdańsku lub okolicach to bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Klaudia

Hej ja też mam taki problem.Tylko że ja mam więcej pieprzyków na twarzy rodzice niestety nie chcą zgodzic się na operacje a mi naprawde na tym bardzo zależy!!Jak macie jakieś dokładniejsze informacje o kosztach miejscu operacji byłabym wdziwczna o napisanie!!Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam bardzo duzo pieprzyków na twarzy i robi sie ich coraz wiecej mam juz dosc nie moge na siebie patrzeć chce je usuną ale zeby nie bylo blizn bo to jeszcze gorzej by wyglądało pomożcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Elżbieta

Zgłoś się do chirurga onkologa w państwowej przychodni. Usuwają pieprzyki w szpitalu na oddziale chirurgii onkologicznej na znieczulenie miejscowe - za darmo. Zabieg trwa kilka minut i jest bezbolesny a zaraz po tym idzie się do domu. Ja będę miała usuwany w szpitalu onkologicznym w Łodzi 27.03.2009 r. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też pieprzyka na twarzy jest płaski ale nie mały chciałabym go usunąż.Nie moge na siebie patrzeć kiedy to widze gdy sie przyglądam bardziej to sie trochę brzydzę.Mam 14-lat Mama raczej mi pozwoli usunąć w wakacje ale same nie wiemy gdzie pójść żeby nie było póżniej jakiś konfliktów i blizny.Też żeby nie była to wielka cena.Prosze pomóżcie marze o twarzy bez zanieczyszczeń.Z gury dziękuje POMOCY!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieprzyki nie powstają tylko od opalania do jasnej cholery !! Niektóre mamy już od urodzenia :] Pieprzyki powstają od nieprawidłowości skóry, piegi od słońca :] Ja też się swoich brzydzę tylko usiąść i płakać */

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam na twarzy dwa pieprzyki chciała bym je usunac ale obawiam sie blizn...Prosze pomóżcie chce mieć czystą twarz bez tych okropnych pieprzyków. Szukam speciałisty w okolicach Biełegostoku... Błagam pomóżcie czekam na jakąś odpowiedz i z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! mam ukonczone 13 lat i mam na bodzie pieprzyka,ktorego chcialabym usunąc tylko nie mam pojęcia jaką metodą tak,zeby nie bylo zbytnio widzocznej blizny bo wiadomo jest to twarz.Nie umiem okreslic jaki to rodzaj pieprzyka,ale: jest dosyc nie duzy[ale chyba z wiekiem mi się powiększa] okrągły[mniej wiecej rowne kóleczko] brązowy,a na nim malutkie ciemniejsze kropeczki,ale nie cały jest taki tylko przy brzegach,jest on troche wystający,ale nie duzo ma małe włoski. POMÓŻCIE mi,on mnie dołuje :( napewno zrozumiecie mnie,bo podobnie penwie niektorzy mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u chirurga plastycznego.koszt to od 400 do 1000 złotych za jeden. blizny pozostaja zawsze, w formie takiej kreseczki (dwa razy dłuższej od znamienia). zaklada sie szwy, ktore po 10 dniach sa usuwane a po 7 dniach mozna juz nakladac zwykly makijaz.ponadto po 3 miesiacach od zabiegu mozna wykonac laseroterapie, ktora jeszcze dodatkowo uniewidocznia blizny. takze decyzja nalezy do was.ja jestem wlasnie po wizycie u chirurga plastyka i nie wiem czy sie zdecyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Ja też mam takiego pieprza z tym, że on od czasu do czasu mnie pobolewa oraz krwawi. Czy to może oznaczać jakieś zmiany rakowe? Powinnam udaćsię do lekarza? Tylko do jakiego i co mam mu powiedzieć ? Czy ktoś mógłby mi coś podpowiedzieć? Byłabym wdziędzna. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 24 lata. W grudniu 2009 r. usunęłam sobie pieprzyk na twarzy średnicy 0,7 mm.Byłam prywatnie w LUXMEDzie w Gdańsku- chirurg plastyk dr Alicja Renkielska. Sam zabieg kosztował 500zł + 70zł badanie histopatologiczne. Zabieg został zorganizowany w ciągu kilku dni i trwał ok. 30 minut (łacznie z przygotowaniem do zabiegu i założeniem szwów). Przez kilka dni jeździłam na zmianę opatrunku, ale oprócz tego nie było nic uciążliwego. Po tygodniu zdjęcie szwów. Jest blizna ale pod makijażem prawie niewidoczna. Nie żałuję decyzji- po zabiegu nabrałam większej pewności siebie., czuję sie bardziej kobieco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrycjaaa

Witaam :) mam 17 lat Ja mam pieprzyk pod prawym okiem niedaleko nosa .Ogólnie nie przeszkadzal by mi tak gdyby byl w innym miejcu jest akuart w takim ze mi przeszkadza i to bardzo . jest lekko wystajacy ale leciutko i nie jest jakis tam brazowy jest on jasny dosc . ale naprawde mi przeszkadza gdyz nawet jak naloze fluid to go widac bo leciutko wystaje *d marze o usunieciu . mama mowi ze zadnen lekarz mi tego nie usunie gdyz jest za maly i nie jest rakotworczy .:( wolalabym chyba zeby byl rakotworczy i zeby mi go usuneli bo mam go dosc.. mam do was pytanie ile zabieg kosztuje . ( nie ukrywam .nienaleze to bogatych ludzi ) tym bardziej ze mama powieziala ze nie da mi na zabieg ze mam sobie sama uzbierac :( . prosze powiedzcie mi do kogo mam sie najpierw skierowac . krok po kroku ,czytalam ze mozna zrobic to juz od 100 zlotych *d gdyby tak bylo zrobila bym to od zaraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na niewielkie piepsze skuteczny jest taki specyfik jak na kurzajkę i brodawki. gdybym miał sie martwic swoimi piepszami to juz dawno bym wpadł w depresje mam piepsze na karku dwa z nich są dosyć ciemne ale nie przejmuje sie tym. poza karkiem mam piepsze na twarzy brzuchu plecach i jedna na reku. w jednej gazecie pisało ze najbardziej optymalnie jest mieć 20 pieprzy na całym ciele. ja mam ich więcej. no ale nic na to nie poradzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam pieprzyka w okolicy nosa.Od wielu lat chciałam go usunąć.Miesiąc temu usunęłam go na kasę chorych w Krakowie na ul.Barskiej u dr.Kibila.Mam małą bliznę ale mam nadzieję że jeszcze trochę zniknie ale i tek jest o niebo lepiej bo można ją ukryć pod makijażem a pieprza nie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michalina

Ty jesteś z Gdańska, a ja z Łodzi, ale może ktoś szuka właśnie w jej okolicach więc polecę lekarza do którego udałam się ja z podobny problemem. Był nim Profesor Antoszewski - chirurg plastyczny. Jestem w 100% zadowolona z zabiegu. Przyjmuje w dr Lik Clinic na Rewolucji. Zainteresowanym podaję link do strony: www.drlikclinic.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×