Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Fibromatoza nogi


Gość zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mąż ma fibromatoze umiejscowiona w barku prawej reki. Leczy sie u dr Rutkowskiego. Od 9 miesięcy bierze aglan 15. Pierwszy rezonans wykazał zmiejszenie minimalne guza. Teraz czekamy na drugi rezonans, niestety ból ręki i całego barku strasznie dokucza. Czy ktoś jeszcze z was brał aglan 15 i jak radzicie sobie z bólem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja też lecze się w COI. Biorę Aglan 15 ale dopiero od 3 tygodni. Guz jest ma przedramieniu prawym. Boli mnie czasami ręka raz mniej raz bardziej. Na razie staram się nie brać dodatkowych przeciwbólowych...choć czasem po prostu muszę.  Staram się mimo bólu ruszać tą ręka aby wszystkie mięśnie pracowały. Dopiero w styczniu mam kolejny rezonans i zobaczymy. Z tego co wiem to tego leku Aglan też nie można brać ciągle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mąż ma wizytę w październiku. Ostatnio nie może poradzić sobie z bólem. Justyna a czy dr mówił coś o planie, pomyśle na leczenie. Martwi mnie że wszyscy są z reguły leczeni niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi ale rezultaty są słabe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie przez rok mam brać ten lek a potem to nie wiadomo. Myślę że u każdego inaczej. U jednego te leki zahamauja guza a u drugiego nie i jeśli nie to wtedy będzie pewnie dalej podejmował decyzje. Więc myślę że jeśli chodzi o plan to takowego nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Pisałam kilka lat wcześniej o mojej chorobie. Za miesiąc mam 5 operację, przeszłam 1 radioterapię. Jestem na straconej pozycji. Podobno nie przysługuje mi już więcej radioterapia. Jak raz mi nie pomogła to już więcej jej nie dostanę. Mam potężne, bolące zrosty i blizny. Utrudnia to bardzo chodzenie. Guz boli. Pytałam się mojego ortopedy o jakieś leki. Mówił coś o sterydach. I stwierdził, że mi ich nie przepisze, bo w ulotce nie jest wskazane bezpośrednio żeby brać to przy tej chorobie. Są to tylko domysły i propozycje. A steryd to steryd.

Więc męczę się z nogą i nie wiem jak długo jeszcze wytrzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tu jeszcze zagląda? 

Czy słyszeliście o ostrzykiwaniu fibromatozy - guzków preparatem Xiapex, który powoduje enzymatyczne rozpuszczanie przykurczonych pasm łącznotkankowych??? 

Choruję na fibromatoze podeszwową tzw choroba ledderhose od 2012 r. Dwa razy wycinana. Kolejna wznowa od 2017 nie zdecydowałam się na operację. Ciąża, poród itd guz rośnie, boli. Trafiłam na lekarza który zastanawia się nad ww specyfikiem. Używany i znany przy chorobie przykurczu ręki. 

 

Czy ktoś słyszał o tym leku??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2020 o 21:43, Gość Magda K. napisał:

Czy ktoś tu jeszcze zagląda? 

Czy słyszeliście o ostrzykiwaniu fibromatozy - guzków preparatem Xiapex, który powoduje enzymatyczne rozpuszczanie przykurczonych pasm łącznotkankowych??? 

Choruję na fibromatoze podeszwową tzw choroba ledderhose od 2012 r. Dwa razy wycinana. Kolejna wznowa od 2017 nie zdecydowałam się na operację. Ciąża, poród itd guz rośnie, boli. Trafiłam na lekarza który zastanawia się nad ww specyfikiem. Używany i znany przy chorobie przykurczu ręki. 

 

Czy ktoś słyszał o tym leku??? 

Na chorobę ledderhose warto spróbować najpierw metod zachowawczych https://centrum-kore.pl/choroba-ledderhose-poznan-guzki-na-podeszwie-stopy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja niestety też od ok. 7 m-cy mam zdiagnozowaną fibromatozę, mam to coś na prawym ramieniu. Od pół roku jestem na Aglanie 15 i też po kolejnym już MR i niestety guz troszkę, ale jednak urósł i też boli jakby coraz  bardziej. Aglan 15 mam brać kolejne pół roku i potem znowu Mr i kontrola u doktora, hm oby guz chociaż się zatrzymał, hmm ale czy ktoś tutaj jeszcze zagląda? Czy komuś to coś po czymś przestało rosnąć? Poradźcie coś proszę, odezwijcie się, bardzo się denerwuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, niestety i u mnie zdiagnozowano fibromatozę, mam to coś nad obojczykiem na prawym ramieniu. Od pół roku biorę 1xdzAglan 15, no i niestety ostatnio miałam kontrolny MR z kontrastem i troszkę, ale jednak urosło to dziadostwo. Dokucza mi też ból, w zasadzie przy każdym ruchu. Czy jest tu ktoś, kto się z tego wyleczył? Napiszcie coś proszę, bardzo się tym zamartwiam, a ten ból nie daje mi o tym nawet na chwilę zapomnieć. 

Na ten moment wciąż mam dalej brać ten Aglan 15 i w styczniu 24r.znowu do kontroli do doktora. Ech, oby choć to coś zatrzymało się i już nie rosło. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×