Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolący guzek z tyłu szyi, oraz pod uchem


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem 23 letnia dziewczyną. Od jakiego czasu pojawił mi się bolący guzek z tyłu szyi po prawej stronie, ból jest ciągły i zwiększa się przy nacisku i przy poruszaniu głową. Pojawił mi się też mały bolący guzek w odległości ok. 5 cm. pod uchem,ale boli delikatnie jedynie przy nacisku. Często zatykają mi się uszy, nie wiem czy ma to jakiś związek z tymi guzkami? Bardzo proszę o odpowiedź, co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Bolące guzki to mogą być powiększone węzły chłonne karkowe i szyjne lub podżuchwowe. Zatykanie uszu może być objawem choroby infekcyjnej w obrębie zatok, nieżytu nosa, zapalenia gardła, zapalenia ucha środkowego. Nie wiem czy występuje też gorączka? Trzeba pokazać się lekarzowi. Musi zbadać te węzły chłonne i prawdopodobnie zleci badanie krwi oraz przepisze antybiotyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu zakładam stopery do uszów jak kładę się spać. Po przeczytaniu tych informacji myślę że pojawienie się małego guzka za uchem u mnie jest spowodowane tymi stoperami. Ostatnio miewałem bóle głowy ale już przeszły. Trzy miesiące temu robiłem badanie krwi i wyniki wyszły znakomite. Proszę o odpisanie mi na tę wiadomość, czy ten guzek może być spowodowany tym że używam stoperów jak kładę się spać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magdalena

Cześć mam 34 lata . Od 3 miesięcy powiększyli mi się węzły chłodne i zrobili mi się duże guzki i małe. Poszłam z tym do lekarza ale nie wiedzą dokładnie co to jest. Robiłam badania USG wykazało że mam guzki duże,które mnie bolą i parę małych. Nie mam gorączki.Mam jeszcze szum w uszach i czuje walenie. Chodzę do lekarza tarczycowego. Proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna

Jestem autorką tematu. Z węzłami udałam się do lekarza, kobieta przepisała mi antybiotyk, przeszlo, jednak po kilku miesiącach węzeł znów się powiększył i boli jeszcze bardziej niż przedtem, (chodzi o węzeł na szyi który znajduje się zaraz pod czaszka). W miedzyczasie przeszłam lekka grype, którą niestety leczyłam sama co było moim błędem. Po grypie pozostały mi powikłania w postaci bólu gardła. Myśle że nastepstwem tego jest wlasnie ten powiększony wezeł. Udałam się ponownie do lekarza ten przepisał mi mocniejszy antybiottyk który tym razem nie zadziałał... węzeł jest nadal i boli coraz mocniej Lekarz zlecił mi wizyte u chirurga oraz morfologie. Strasznie się boje... ale napisze co wykazały badania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr (38 lat)

WItam, mam mały guzek przy części potylicznej, wielkości, pestki, do tego dochodzi ciągły pisk w uszach (odkąd pamiętam - miałem go zawsze jednak teraz się nasilił). Czuję ucisk głowy często (lekki) czasem coś mi tak *strzyknie* bólem (lekkim). Na dodatek jestem przerażony, często popadam w panikę, mam zmienny nastrój ( sam nei wiem czy to objaw czy przyczyna). Są spokojniejsze chwile, ale po rpostu się boję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, naapisz proszę po jakim antybiotyku ci przeszło. Ja też mam 23 lata i jestem kobietą, mam dwa zgrubieni z tyłu glowy, zawroty, ból, zatykaja mi sie uszy. lekarz przepisał mi 2 antybiotyki 1 to tabletki które mam zażywać 3 dni drugi o działaniu zewnetrzym. czy ktos wie czy musze sie skontaktowac ze specjalistą czy wystarczy profilaktyka lekarza rodzinnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ! Mam pewien mały problem od paru dni znacznie powiększyła mi sie *kulka* pod lewym uchem sporo szukałam czegoś w internecie na ten temat jednak jest wiele podobnych przypadków . Jestem pewna , ze to nie węzły chłonne ponieważ znajdują się one nie co wyżej i bolą a ten guzek ,który mam boli wtedy gdy sie go naciśnie dość mocniej jest bardziej głęboko umieszczony pod żuchwa kierujący się w stronę szyi .Dodam jeszcze , ze często jakby zatykały mi sie uszy i po 2 lub dniu z powrotem czuje w nich ulgę słyszę głośniej i wyraźniej . Nie mam pojęcia co to może być wyczuwam , iż ma około 4 cm . Proszę o szybka odpowiedz z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja rowniez wyczolam dzisiaj taki oto guzek zaraz pod prawym uchem gdzie szczeka i ucho stykaja sie.Jest nawet niewielki a zreszta sama nie wiem co sadzic bo ma ok 1-1,5 cm i boli gdy nacisne.Jak narazie nie wybieram sie z tym do lekarza bo chorobliwie boje sie antybiotyku gdyz to uderza w inne partie moje ciala tzn skutki uboczne.Od kilkunastu lat jak pamietam w prawym uchu towarzyszy mi tzw pisk lub dzwonienie ilekarze nie moga dokladniej okreslic czym moze byc to spowodowane,niektorzy twerdza ze slysze cisnienie,przeplyw krwi w mozgu...Sama nie wiem.Uszy tez mi sie czasem zatykaja ale rzadko.Od kilku dni czuje klucie w prawym uchu i towarzyszy temu lekki ciesnieniowy bol glowy....Jak po kilku dniach nie ustapi to wybiore sie do lekarza choc jak kazdy wie oni nic nie wiedza tylko eksperymentuja.Prosze pisac jezeli ktos z was dowie sie co to moze byc. Pozdrawiam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pobolewa gardło z prawej strony i od tego promieniuje mi na ucho ze ono tez mnie czasem boli miedzy żuchwa a uchem mam zgrubienie które przy nacisku boli czy ktos wie co to jest???Bol gardła jest pulsujący nie jest straszny ale mam momenty kiedy czuje polujący ból. )): Martwię się!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 14 lat. dwa dni temu wyczułem guzek na szyi po prawej stronie pod czaszką, który mnie boli przy dotykaniu lub przy skręcaniu głową. Jestem alergikiem od urodzenia czy może to mieć jakiś z wiązek z alergią? Boję się że to może byc jakiś nowotwór :S Poradźcie mi coś :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mam mały problem od miesiąca zrobił mi się mały guzek pod żuchwą lekarka powiedziała mi że to pewnie powiększony węzeł chłonny. sprawdzila mi gardło i okazało sie że mam nieżyt gardła. przepisała antybiotyk ale guzek nie znikł. mam jeszcze takie uczucie jak by coś mi siedziało w gardle ale nic mnie nie boli. proszę o pomoc czy ktoś może wiedziec co to jest. jestem czarnowidzem i boje się że to może byc coś poważneho. mam 25 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedługi czas temu schudłam (z 64 do 52 przy wzrośćie 172 cm, mimo że wcale się nie odchudzałam) poza tym ciągle jestem zmęczona i ospała, bez względu na to czy śpię 6 czy 12 godzin.Często w nocy budzę się ze strasznym bólem nóg i to wcale nie są skurcze. W kwietniu okazało się że mam anemię, a teraz od trzech tygodni mam na szyi guza (węzeł wielkości małego jajka) brałam antybiotyki i nic. Laryngolog stwierdził że nie ma to związku z żadnym zapaleniem bo takiego nie wykrył. Teraz czekam na USG, zapisana jestem na za tydzień i nie wiem czego mogę się spodziewać po tym czego naczytałam się na różnych portalach. Czy może to być białaczka, lub jakaś inna choroba? proszę o jakieś wpisy... ~20-latka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdego rodzaju problemy z guzkami najlepiej wykonać morfologie krwi. Ona wszystko pokaże czy jest stan zapalny, czy nie są to początki jakiejś choroby. Na szyi z tyłu głowy mogą być to na przykład zwłókniały węzeł chłonny, tłuszczak, kostniak lub inne dolegliwości. Polecam udać się do lekarza rodzinnego, poprosić o badanie morfologi krwi i po badaniach jak będą złe wyniki to lekarz skieruje do np. onkologa lub onkologa chirurga w celu dalszego leczenia. Nie każdy nowotwór(guz) jest złośliwy i im szybciej odwiedzi się lekarza tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie dzieci lekarze to konowaly radze udać się do dobrego specjalisty na USG wezlow chlonnych! Najlepiej prywatnie bo szybciej i zazwyczaj lepszy sprzęt. Poprzez usg jest w stanie stwierdzić czy są to wezly groźne np nowotworowe czy odczynowe czyli np od bolącego gardla. Wiem co mowie bo mam siostrę która chorowala na ziarnice późno wykryta przez bledne diagnozy lekarzy i ciągnące się w nieskończoność badania. A POWTARZAM WYSTARCZYLO CO PIERWSZE ZROBIC USG!!! takze marsz do specjalisty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andzela23

Witam dzisiaj zauważyłam dziwny guz z tyłu głowy jak zaczyna się szyja boli a boje się pójść do lekarza :( od męża tez nie mam wsparcia leczę się też na nerwice :( wszystko mnie przerasta chciałabym z kimś porozmawiać kto mnie zrozumie proszę o kontakt na gg 51842963 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angelo,a czy wczesniej mialas ucisk w gardle jakby kulke po lewej stronie i bol ucha? Moze byc to powiklanie nie wyleczonego stanu zapalnego, ktory ulokowal sie do wezlow chlonnych i z tamtad powoli roznosi sie po organizmie z plynem limfatycznym. Pomocna jes morfologia zwladzcz crp i usg wezlow- to powinno postawic diagnoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×