Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Lewe jądro 3-4 razy większe od drugiego


Gość Anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem. Moje lewe jądro jest 3-4 razy większe od prawego, jak nie więcej. Mimo to, że jest aż taka duża różnica, nie występują dolegliwości uboczne z tym związane, bóle itd... Wyczytałem na forum, że asymetria jąder jest naturalna, ale chyba nie aż w takim stopniu. Mogę dodać, że jak na mój wiek (14 lat) to rozwój płciowy jest prowadzony w bardzo szybkim tempie, czy to może być spowodowane *szybkim* rozwojem narządów? Czy jest to fałszywy alarm czy jednak poważny problem ? Jakie mogą być skutki ewentualnej *choroby* i nie leczenie takich objawów, jeżeli można je do nich zaliczyć. Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Trudno powiedzieć bez badania. Powienien cie zbadać lekarz, potem zrobić ewentualnie usg jąder. Nie wiem, czy przechodziłeś *świnkę* ? Czy jesteś na coś chory i musisz z tego powodu przyjmować leki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

W takim razie lepiej żeby zbadał cie lekarz. Jednym z powikłań świnki jest zapalenie jądra i zmiany pozapalne. Ale jeśli nie chorowałeś na nią to najlepiej jak rodzice sprawdzą czy byłeś szczepiony przeciw śwince.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zarejstrowany na 19 stycznia do szpitala na operacje wodniaka. I mam jeszcze pytania. 1. Czy po operacji będą jakies bóle uboczne ? 2. Czy operacja może się nie powieść ? Jakie mogą być skutki nieudanej operacji 3. Ile będę musiał odleżeć w szpitalu po operacji? Chciałbym, aby wypowiedział się ktoś kto przeszedł operacje wodniaka, dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże.... byłem w szpitalu, rodzinny zarejstrowal mnie do chirurga na dzisiaj... ok. czekałem 2h w kolejce, wkoncu wszedlem, ten odesłał mnie do urlogoga, czekałem 1h, wkońcu wszedłem, potem urolog skierował mnie na badania usg, czekałem 1h z czego sie dowiedziałem, że dzisiaj nie można i jestem zarejstrowany na jutro 8:30... w piatek musze sie wstawic z badaniami usg do urologa i on mi powie na kiedy jestem zarejstrowany do szpitala.... Myślałem, że umre w tym szpitalu:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 18 lat i tez mam problem ze mam prawe jądro większe 3 razy od lewego... Mam pytanie. Czy to koniecznie musi być rak jąder ? Ile czeka sie na zabieg i ile leży się w szpitalu? Jądro prawe tak jakby mi rosło od chyba 1 czy 2 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu 1-2 kalsa gimnazjum miałem operacje żylaków pwrózka nasiennego. Niestety skońzczyło sie to powikłąniami tzn wodniak. W sumei bylem dosyc przestraszony ale nie ma sie czego bać. Kilka rurek kilka szwów i po kłopocie. Trochę rekowalenscnecji i czlowiek żyje. w sumie najgorsze jest wrażenie rurki która odsysa nam pozostalosci płynów która jest w naszym jądrze przez 2-3 dni, nie boli tak bardzo jakby się mogło wydawać. Nawet odlać się idzie*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę temat i mam ten sam problem lewe jądro mam dużo większe od prawego i nad jądrami z lewej strony też mam lekko wysunięte już mam się bać?? w sumie widziałem już to kiedyś nie zastanawiałem się za bardzo co to może być mam to odkąd pamiętam ale niedawno zacząłem się martwic... proszę o pomoc jeśli jeszcze ktoś to czyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatam.mam problem kiedy bylem maly mialem zapalenie jadra i musieli mi wyciac niewiem co teraz zrobic.czy wiecie cos moze na temat operacji wstawianie sztucznego jadra* i czy wogule jest taka mozliwosc.prosze o odpowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem prawe jądro długości palca wskazującego, a lewe normalne, długości opuszka kciuka. Gdy w końcu zdecydowałem się pójść do lekarza, ten był wkurzony, że tak późno przychodzę. Wysłał mnie do Słupska na badanie, bo tam od razu by mnie pokroili, gdyby to było coś groźnego. Okazało się, że to utworzyła się wokół jądra torbiel, a samo jądro miało normalny rozmiar. To był wodniak. Wpisali mnie w termin na zabieg, Gdy przyjechałem, jeszcze jedno badanie, golenie i zaprosili na salę. Dostałem znieczulenie i zasnąłem. Po przebudzeniu miałem uczucie, jakby przed chwilą ktoś mnie kopnął w jaja. Dawali mi jakieś środki przeciwbólowe, a w końcu ból stal się znośny. Prawda jest taka, że musieli rozciąć mosznę i usunąć ten worek wokół jądra. Zszyli rozpuszczalnymi szwami, więc nie było tak źle. Szybko wypisali mnie do domu. Prawe jądro jest już w porządku, nie zmienia rozmiaru. Za to robi to teraz lewe, stając się powoli większe. Tak więc, nie ma co zwlekać, idźcie do lekarza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to być także przpuklina pachwinowa którą ja mialem, moze powstac od podnoszenia ciezarow, skakania itp. Poszedlem do chrurga i on wykrył... Miałem operacje i 2 dni po wyszedlem ze szpitala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie- niewiem jak u was, ale ja od 30 lat mam lewe większe 3 razy od prawego i nie mam żadnego problemu. Nic się nie dzieje. A z workiem wokół jądra spokojnie można żyć i funkcjonować. Jedynie co przeszkadza to podwójny ból przy uderzeniach w lewe jądro.A że jestem już 50 latkiem, po badaniach gruczołu krokowego i prześwietleniach jąder-przekazuję- nie ma się co obawiać. Ale zbadać trzeba i to u dobrego urologa. Pozdrawiam- Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam prawe jądro wieksze od lewego o jakieś 2 cm długości .lewe jądro mam wyżej niż prawe .Masturbuje sie raz w tygodniu i nie wiem co to może być.Zauważyłem to tydzień temu .Mam 16 lat.Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prawe większe od lewego i mam w nim jakby żyłki czy coś w tym rodzaju a do lekarza w sumie boję się iść i wstydzę !. mam 16 lat gdy miałem 2 lata miałem operacje bo jedno jądro właśnie te prawe gdzieś sie zagubiło , co ja mam myśleć ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×