Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy przewlekłe zapalenie tarczycy można wyleczyć?


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

W robionych badaniach krwi moje TSH wyniosło 21,400 (norma 0,27 -4,2). Dostałam od internisty skierowanie na dalsze badania gdzie FT4 wyniosło 0,66 (norma 0,93 - 1,70) a P-ciała TPO 225,0 norma * 34. USG tarczycy: tarczyca dwupłatowa, położona w miejscu typowym, niepowiększona. Płat prawy o wym. 41x16x19mm, płat lewy: 47x15x20mm szerokość cieśni: 3,6 mm. W prawym płacie nie można wykluczyć dwóch guzków hypoechogenicznych śr. 5 mm i 4,5 mm. Wlewym płacie zwapnienie 5 mm. Echogeniczność miąższu wyrźnie nierównomierna, wyraźnie obniżona, z licznymi obszarami hypoechogenicznymi - obraz jak w przewlekłym zapaleniu. W sąsiedztwie tarczycy widoczne są odczynowe węzły chłonne o dł. do ok. 10 mm. Czekam na wizytę do endykrynologa. I moje pytania: czy ten przewlekły stan zapalny można wyleczyć? Na czym plega leczenie takiej tarczycy i ile trwa? Czy taką tarczycę sie usuwa? Dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

I moje pytania: czy ten przewlekły stan zapalny można wyleczyć? - tak są sposoby opanowania tego stanu drogą farmakologiczną Na czym plega leczenie takiej tarczycy i ile trwa? - głównie na podawaniu środków przeciwzapalnych i uzupełnianiu hormonów tarczycy, trwa to czasami miesiącami Czy taką tarczycę sie usuwa? - nie, wystarczy leczenie farmakologiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×