Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leczenie szczeliny odbytu


Gość Hubert

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę ponieważ mam wątpliwości co to leczenia mojego przypadku przez chirurga. Czy ze szczelina odbytu wystarczy się zgłosić do chirurga ogólnego czy koniecznie trzeba załatwić ta sprawe z Proktologiem (do którego nie mam za bardzo dostępu). Chirurg skierował mnie od razu na zabieg nnie proponując rozwiązań farmakologicznych. Czy zabieg zapewnia likwidację problemu, jakie są następstwa zabiegu i czy wykonuje się go w narkozie czy tylko w znieczuleniu miejscowym? Pytam ponieważ nie mogłem uzyskać żadnych informacji od lekarza prowadzącego mój przypadek (a ma on mnie operować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez długi czas leczyłam hemoroidy u chirurga, leczenie trwało b. długo ( farmakolog. 6 tyg. powinno), chodziłam, leczono, zaleczano po 8 m-cach zauważono, że mam jeszcze szczelinę odbytu podczas rektoskopii. Zmieniłam lekarza na proktologa. Powinnam od razu trafić do takiego lekarza, może leczenie nie trwałoby do dzisiaj. Nie miałabym pózniejszych powikłań od maści, w porę zauważono, by szczelinę. A tak leczę tę przypadłość to dzisiaj ( 11 m-cy), i jęsli teraz w poniedziałek usłyszę, że moja szczelina się nie zrasta czeka mnie operacja. Dodam, iz leczyłam się wcześniej prywatnie, duże koszta a skutku żadnego i jeszcze niedopatrzenie. Teraz zas leczę się na NFZ i trafiłam w dobre ręce,i do lekarza, który wie, że przez tyle czasu nie powinno być szczeliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przez około 1,5 roku leczę się na szczelinę odbytu która goi się i powraca, cały czas jest to leczenie farmakologiczne które jak na razie jest ok,myślę że powinieneś iść do proktologa który cię zbada i zastosuje leczenie, bo operacja to jest ostateczność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja ponad rok leczylam sie farmakologicznie na szczeline odbytu i nic ono nie dalo w moim przypadku, gdyz miesien zwieracza za bardzo sie zaciskal i nie dawal szans na zagojenie sie rany. Obecnie mieszkam we Wloszech i tu tez trwalo cale leczenie oczywiscie u specjalisty proktologa, ktory prowadzil mnie od poczatku choroby. Po zastosowaniu metod farmakologicznych i dylatacji postanowilam wykonac operacje, ale wlasciwie jest to 10-cio minutowy zabiek ktory wykonany byl w moim przypadku w znieczuleniu miejscowym.Zabieg jest bezbolesny, natomiast gdy znieczulenie przestaja dzialac odczuwa sie bol. W tej chwili minelo 5 dni od operacji i boli mnie w miejscu w ktorym zostal wyciety fragment miesnia, a zwieracz czuje dosc rozluzniony, ale lekarz powiedzial ze do 10 dni po zabiegu powinno byc lepiej, oczywisnie nalezy przestrzegac diety aby stolec byl luzny i nie podraznial rany. Mam nadzieje ze bedzie ok, bo juz mialam dosyc wyprozniania sie w stersie ze bedzie bolalo. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×