Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Po operacji wyrostka robaczkowego - kiedy można jeść lody, czekoladę?


Gość Piotrek z Rumii

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotrek z Rumii

Panie Doktorze jestem tydzień po operacji wyrostka robaczkowego, który był rozlany. Czy mogę już jeść lody,czekoladę i inne słodkie rzeczy oraz różne dania smażone? Zaznaczam jednocześnie że obecnie czuje sie dobrze. Mam 13 lat i prosiłbym Pana o jak najszybszą odpowiedz. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taż bałam się operacji ale to nie takie straszne. Nic nie czujesz bo jesteś pod narkozą . Będziesz miał pobieraną krew i mocz do analizy, ponieważ muszą sprawdzić ile masz w krwi białych krwinek.Po operacji nie będziesz jadł jakieś 3 dni. Przeżyjesz ja też myślałam że nie przeżyję, ale dzięki temu mam piękną linię ciała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 2 lata, 8 miesięcy i 17 dni nie można jeść czekolady, a czipsów już do końca życia.. No żartuję sobie troszkę :P ja bez czekolady żyć nie mogę, więc jadłam czekoladę na tydzień po operacji (laparoskopowo) i czułam się i czuję (mijają 2 miesiące) bardzo dobrze. W ogóle bardzo szybko jadłam - operację miałam o godz. 18, a następnego ranka o godz. 7 dostałam śniadanie w postaci zupki mlecznej :) była pyszna.. (po moim kilkudniowym wygłodzeniu przed operacją wszystko było pyszne :))) obiadek też zupka, kolacyjka też jakaś papkowata..:P mniam :) Nie wiem czy to jest właściwa droga postępowania (de facto - brak diety), no ale u mnie sprawy potoczyły się dobrze jeśli chodzi o perystaltykę i jelita, więc informuję tylko, że w Niemczech (bo tam byłam operowana) nie stosują żadnej ścisłej diety. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. przez 3 dni po operacji nie jadłam, byłam pod kroplówką. Potem mogłam jeść jakieś jałowe jedzenie */ i sklejki, suchary, itp. Po tygodniu zaczełam juz jeść normalnie, ale nie używam do tej pory przypraw, z wyjątkiem szczypty soli do obiadu. Jestem po operacji 3 tydzień.. No a smażonego jedzenia nie tknę na pewno w tym miesiącu, kazali mi nie jeść takich rzeczy. I produktów wzdymających ( głównie na kapuście). Więc dziwne że wy tak szybko zaczeliście już wszystko jeść... *DD Prawda jest taka, że co lekarz to inna diagnoza, więc człowiek sam potem głupieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam operacje 8 dni temu , w szpitalu Jurasz Bydgoszcz . Owszem jak wróciłam do domu(po 4 dniach leżenia na obserwacji) okazało się ,że dostałam grypę żołądkową , więc 2 dni na suchych bułkach * / . Potem dostałam rosół,następnego dnia jajko : ) , a potem chrupki , prażynki solone , landrynki i żelki,batonik BOUNTY ! Czuję się dobrze . Mam nadzieję ,że w końcu będę mogła zjeść frytki i snickersa ( zawiera orzechy) . A wracając do operacji to nic strasznego ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, wlasnie dzis mija tydzien po mojej operacji. Zdjeli mi szwy, czyję się lepiej, ale od czasu operacji, zjadlam , tylko dzien w dzien kisiel, budyn, i kanapki, z wedliknka i pomidorkiem.. jest lato , a ja truskawek jesc nie mogę, tragedia, ale po tygodniu czasu , zapewne zjem * ) ps, operacja, to nic strasznego .. tylko ta wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:D ja mam takie pytanie bo jestem juz po operacji tydzien i dzis mi zdjeli szwy i nie moge wgl sie do konca wyprostowac a jak chodze to ciagle przygarbiony!! :( czy ktos mi moze powiedziec czy ktos mial tak samo i co z tym zrobic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 16 lat miałem operacje 7dni temu polecam pić dużo wody nie jeść rzeczy (tłuste i ciężko strawne ) oraz nie pić (gazowanych napoi, a soczki mieszać z wodą). Życzę wszystkim wszystkiego dobrego i Zdrowia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 21 lat. Tydzień temu usuwali mi wyrostek i guzy nowotworowe z jelita podczas tej samej operacji. 4h po operacji dostałam zupę grzybową(najlepszą na świecie) kanapki z tuńczykiem i lody. Następnego dnia dostałam tosty z dżemem na śniadanko. O 10 rano wyszłam do domu akurat w dzień świat 24, tutaj święta są dopiero 25. Dodam, że w szpitalu byłam w Anglii. Sama zrobiłam sobie dietę lekkostrawną żeby wszystko było ok, choć nikt mi nie kazał. Czasami podjadam słodycze ale to w mikro ilościach. Na razie jest ok aby dalej tak było, pozdrawiam i zdrowia życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem Jan, 19.02 miałem wycinany wyrostek. Dzis jest 10.03 czy moge juz jesc czekoladę bo mnie bardzo kusi Milka. Moja dziewczyna mowi ze tak ale spytam jeszcze Was moi drodzy. Pozdrawiam i zycze Duzo zdrowia oraz samych radosnych dni. Pozdrawiam Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×