Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzki na jądrze


Gość Kris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Tydzień temu wyczułem jakieś zgrubienia na lewym jądrze. NIe wiem co to moze byc. Wygląda tak jakby jakieś twarde kanaliki na powierzchni jader, zaraz obok najądrza. Byłem dzis prywatnie na USG, ale nie u urologa. Radiolog powiedział, zę wszystko ok, zadnych zgrubien nie ma. Kształt, wielkość jader prawidłowa, powrózek ok. No, ale ja coś tam wyczuwam. Czy badanie USG pokazuje strukture jadra od wewnatrz? Mógł radiolog czegos nie zauważyć? Boje się, ze to może być jakis rak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radiolog widzi w USG dokładnie strukturę jądra i struktur sąsiadujących i od zewnątrz i od wewnątrz. Myślę, że jeśli powiedział, że wszystko jest w porządku to zapewne tak jest. Może w taki sposób są zbudowane Pana jądra, zwykle powierzchnia jąder jest niejednorodna. Jeśli ma Pan wątpliwości radzę skonsultować się z urologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam 20 lat. Od około 3 lat zuważyłem na prawym jądrze małe guzki, znajdują się one w połowie jądra i tworzą tak jakby sznur do nasieniowodu, są one białe, twarde i nie bolesne. Co to może być? Ostatnio mam też ginekomastie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 22 lata. Od jakiegoś czasu niepokoją mnie dziwne guzki, które znajdują się na prawym jądrze. Wydaje mi się, że są już tam dość długo tzn. kilka lat? Nie jestem tego pewny ale z tego co pamiętam wykryłem je już dość dawno. No może kiedyś były troszkę mniejsze. Wracając do tych guzków: są one malutkie, jak główki od szpilki powiedzmy i jest ich kilka nie wiem dokładnie ile. Niby nie boli jak się je naciska. Kiedyś myślałem że są one na jądrze a okazuje się że tak jakby są w czymś nie wiem co otacza owe jądro. Mogę bez problemu **złapać** taki guzek przez skórę pomiędzy palce, więc nie jest to bezpośrednio przyczepione do jądra. Aha te guzki znajdują się na dole tak pod spodem jądra jakoś. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam 20 lat. Od ok. 2-3 lat mam na prawym jądrze guzki. Guzki znajdują się na środku jadra. Przy dobrym świetle widać te guzki na jądrze pod skórą. Są one białe. Jądro nie jest twarde i nie jest spuchnięte, lecz pojawia się czasami lekki ból. Czy może to być rak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o interpretację wyników - Wynik USG prawe jądro echogenicznie jednorodne, o wymiarach 4,5 x 2,7 lewe jądro echogenicznie niejednorodne całe o wymiarach 4,7 x 3,3 jak w przebudowie guzowatej , niewielka ilość fizjologicznego płynu pomiędzy osłonkami jąder. Najądrza nie powiekszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×