Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból lewej pachwiny oraz jadra


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna zaczęła bolec mnie lewa pachwina i troszkę jadra, ból nie jest przejmujący raczej dyskomfortowy o którym ciągle myślę ze kluje, lubię się masturbować robię to od paru lat myślałem ze to nie szkodzi zdrowiu, a jednak niedawno po masturbacji wystąpiły bóle pachwiny, teraz jest to ciągły ból. Lekarz rodzinny nie stwierdzając żadnych guzów kazał zrobić wyniki. Moje pytanie to , czemu boli i jak to leczyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolegliwości nie powinny być związane z masturbacją. Dobrze by było w tej sprawie skonsultować się z urologiem (może masz żylaki powrózka nasiennego) lub chirurgiem (podejrzenie przepukliny pachwinowej). Ewentualnie należy wykonać USG brzucha i jąder oraz badanie ogólne moczu. Po wynikach badań można dopiero zadecydować o leczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, lewa pachwina i jądra. Nie jest jakiś mocny ból, aczkolwiek taki który przeszkadza. Zdarza mi się to postusnku, tzn teraz mam tak cały czas :/ ... Czy jest to samo wyleczalne czy trzeba coś z tym zrobić? Nie mam nawet zbyt czasu na siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do was pytanie zainteresował mnie ten temat bo mam prawie 19 lat intensywnie trenuje biegam siłownia itd nagle poczułem ból który nie jest mocny ale przeszkadza w bieganiu. Jak myślicie może być to nadwyrężenie przemęczenie czy coś innego jak w powyższych przypadkach ( podkreślam że mnie jądra nie bolą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam takie pytanie w 2001roku miałem przeprowadzoną operację żylaka powózka naiennego i od tego się zaczeło,po operacji miałem problem z wydalaniem moczu,teraz mineło już 9 lat i wiele sie zmieniło,mam problemy z wydalaniem moczu i lekarze stwierdzali przepukline,prostatę,zapalenie pęcherza i jeszcze wiele innych,objawy na dzień dzisiejszy to ból w okolicach pachwiny:(mrowienie, pieczenie,podobny ból w okolicy miejsca gdzie było wykonane cięcie podczas operacji żylaka:)miałem wykonane kilka krotnie USG,tomografie i nawet kolanoskopię,bo męczyły mnie biegunki,najdziwniejsze że wszystkie badania nic nie wykazały,ostatnio miałem badana prostate,podczas naduszania na nia czułem jak popuszczam mocz,poza tym miałem robione badanie moczu wszystko ok,poza tym że ciśnienie moczu jest bardzo słabe(mocz wydalam około 5razy dziennie:)najgorszym objawem jest ból w kroczu,np.gdy zeskoczę z wyszej wysokości ból jest tak silny ze prze chwile nie mogę sie ruszyć:(np wczoraj zeskoczyłem w ten sposób i był właśnie taki ból,który po chwili mija)niestety dziś czuje gorąco w mosznie a zdarzało się że bolało mnie jadro i czułem jakby ciepło:(gorączkę) promieniujacą właśnie z jądra.i jeszcze zaburzenia potencji:(minęły po zażyciu viagry) Wiem że moje objawy są dość dziwne i sami lekarze nie wiedzą chyba do końca co mi jest,sam osobiście myślę że może być to przepuklina,ale wszystko to zaczęło sie od operacji powrózka nasiennego i nie mam zamiaru kolejny raz dawać sie ciąć i mieć jeszcze większe problemy,dodam że mam 28lat czyli operacje miałem przeprowadzaną w wieku 19 lat,jeśli ktoś może mi doradzić będe wdzięczny i może ktoś poleci mi dobrego specjalistę na terenie Wielkoposki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małopolska

Mam część z tych objawów zabieg laporoskopowy miałem robiony 6 lat temu. Objawy związane z bólem w lewej pachwinie/nodze które zdarzają sie najczęściej gdy : się rozciągam, gram w piłke, skocze na podłoże, po sexie, czasem również zdarza się gdy mam dłuższa abstynencje sexualną powyżej tygodnia. Bywało tak że jak zabolało mnie to nie mogle sie ruszyć przez chwile. Problemów z oddawaniem moczu, erekcjom nie mam. Prowadzący lekarz stwierdził że przez podwiązanie żylaków , zrobilo sie mniej miejsca i o nerwy zawadza (juz nie pamietam dokladnej interpretacji) z tąd te bóle. Zaproponował rechabilitacje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja dokladnie 10 lat temu miałem operacje na zylaki powozka nasiennego , jakis rok temu zaczalem odczuwac bóle w lewej pachwinie szczegolnie po seksie a nawet jak sie za duzo najem , zaczyna mnie to juz drażnic bole sie nasilaja jeszcze nie bylem z tym u lekarza ale napewno pojde przypuszczam ze moze byc to przepuklina badz nawrut zylakow jezeli jest to mozliwe . apropo z moczem tez mam problemy slabo leci cyrk nie wiem co sie ze mna dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomozcie nie wiem co sie dzieje.Mam 19 lat,od paru dni boli mnie lewe jadro,bol promieniuje na noge i w okolicach brzucha.Nie wiem co sie dzieje.Pamietam,ze kiedys pare lat temu czulem jakis czas jakby mi cos wypadalo w brzuchu to chyba przepuchlina,ale chowalem to i bylo dobrze.Prosze o pomoc,bol jest tak silny ze nie wiem co sie dzieje.Mam nadzieje,ze to nie jakas bezplodnosc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam 19 lat,miesiąc temu podczas gry w piłke nozna dostałem mocnego kopniaka w krocze. przez miesiac nie miałem zadnych skutków. Dwa dni temu zaczeły słabo bolec mnie jadra i prawa pachwina. Przez te dwa dni ciezko pracowałem fizycznie. wczoraj wieczorem zaczeła bolec mnie głowa i miałem objawy grypy a słaby ból jader nie przestawał. Dzis rano mam 38 gorączki i ból w przaym jadrze i prawej pachwinie. Wybieram sie do lekarza rodzinnego. Jak sądzicie na co mam sie przygotować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja siedze w domu i boje sie isc do lekarza...nie wiem dlaczego mnie to boli,jestem wysportowanym czlowiekiem,trenuje codziennie na silowni,biegam po 10 km dziennie,i dbam o zdrowie jak malo kto :( A boli mnie lewe jadro caly czas i promieniuje ten bol na lewa noge lewa strone brzucha i w ogole.Widze,ze nie tylko ja mam taki problem.CO TO MOZE BYC???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u lekarza i w moim przypadku jest to nic poważnego:) Gram w piłke nożna i od początku grudnia miałem przerwę w treningach. Trzy dni temu zacząłem biegać i zbyt mocno rozciągnołem pachwiny i w skutku ból z prawej pachwiny promieniuje na jądro i okolice brzucha. A przeziębienie to juz swoją drogą,chyba panuje jakiś wirus bo moja dziewczyna tez się rozchorowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie zwlekajcie z udaniem się do urologa, nie ma się czego wstydzić przecież to zrozumiałe, że nikt nie chce cierpieć, a zwlekając możecie spowodować to, że całkowicie zaniedbacie problem trwając w bezsilności. Nie ma sensu cierpieć, a co najważniejsze ryzykować powikłaniami, które mogą doprowadzić do bezpłodności. Po co ma boleć jeżeli da się leczyć?! Nie warto ryzykować! Trzeba udać się do specjalisty bo można stracić o wiele więcej niż przykładowe 100zł za wizytę u urologa. Jeżeli przy wysiłku boli bardziej (dużo chodzimy mamy stojącą pracę albo coś dźwigaliśmy) to może być żylak jak i również przepuklina. U urologa należy stanowczo podejść do problemu i jasno zdefiniować o co chodzi tym bardziej jak ktoś z młodszych idzie na wizytę po raz pierwszy i się wstydzi. Trzeba mówić stanowczo i żądać leczenia, leków, wszelkich odpowiedzi na wasze dolegliwości. To ważne, ponieważ żyjemy w czasach kiedy lekarz chętnie weźmie kasę za wizytę i nas szybko zbędzie nie angażując się zbytnio w nasz problem tym bardziej widząc, że się wstydzimy. Możemy oczywiście trafić na dobrego lekarza, który profesjonalnie podejdzie do problemu, ale najlepiej pamiętać o stanowczości. Pozwolę sobie zakończyć wypowiedź takim męskim żartem: jaja nie grzyby w lesie nie rosną!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×