Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dieta przy refluksie żołądkowo-dwunastniczym


Gość marta

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałam na forum diety przy w/w refluksie, ale jest podane jaką dietę stosować przy refluksie zołądkowo- przełykowym. Czy mam więc stosować taką samą dietę, czy raczej taką jak przy chorobie wrzodowej? I jeszcze pytanie: Jakie są przyczyny powstawania refluksu żołądkowo- dwunastniczego, czy jest on wyleczalny farmakologicznie i czy jest to inaczej żółciowe zapalenie żołądka? Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Nie ma refluksu żołądkowo-dwunastniczego. Treść pokarmowa drogą naturalną przedostaje się z żołądka do dwunastnicy. Prawdopodobnie chodzi Pani o refluks dwunastniczo-żołądkowy czyli żółciowy, gdy patologicznie treść z dwunastnicy cofa się do żołądka. Wywołuje to zazwyczaj żółciowe zapalenie błony śluzowej żołądka. Dieta najlepsza jak w chorobie wrzodowej żołądka. Leczy się ten stan oczywiście tez farmakologicznie (leki zmniejszające wydzielanie kwasu solnego przez żołądka oraz prokinetyczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozliwe jest przy tym refluksie aby sie bardzo zle czuc jakby sie mialo zaraz zemdlec? wlasnie takie dolegliwosci mam prosze o odpowiedz calymi dniami sie zle czuje nie mam zadnej bolesnosci brzucha zgagi czy jest to mozliwe zeby byl refluks dwunastniczo-zoladkowy tak jak to stwierdzil lekarz radiolog na podstawie usg? prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×