Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pęknięty torbiel przy jajniku, operacja?


Gość basia 86

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy moglby mi doktor przetłumaczyc rozpoznanie na wypisie ze szpitala? mialam operacje,pekl mi torbiel przy jajniku i krew wylala mi sie do brzucha... obs.quoad gravititatem extrauterinam negativa.apoplexia ovarii dextri.endometriosis ovarii sin. zreszta cala historia choroby i wszelkie poczynania ze mna zwiazane sa napisane w języku łacińskim. bardzo prosze o przetłumaczenie tego. z gory dziekuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki stapler :))) mam jeszcze jedna mała prosbe: bardzo bylabym ci wdzieczna jakbyś mi przetłumaczył chociaz mniej wiecej opis ze szpitala,bo tak jak wczesniej pisalam cala karta informacyjna jest w jezyku lacinskim*( 1.corpora albic.folliculi Graafinon nulli,cystes parvae aliquot ex invaginatione et focus minutus endometriosis in fragmentis ovarii 2. corpora albic.cystis haemorrhagica et cystes follic.parvae cumhaemorrhagis recentibus in fragmenti ovarii. 3. cystis serosa paraoviductalis parva. jeszcze raz wielkie dzieki:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ciałko białe bez ani jednego pęcherzyka Graffa, małe torbielki częściowo z wgłobieniami i malutkie ogniska endometriozy we fragmentach jajnika 2. ciałko białe, torbiele krwotoczne i pęcherzykowe małe z wchłaniającymi się krwiakami we fragmentach jajnika 3. torbiel surowicowa okołojajowodowa mała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,ja mam pytanko podobnego tematu. Pękła mi torbiel prawdopodobnie wskutek wysiłku fizycznego. Lekarz zalecił branie tabletek antykoncepcyjnych przez 1 lub 2 cykle. Czy tak się zaleca leczenie po pękniętej torbieli? Czy tabletki Harmonet są bezpieczne?Czy powinnam najpierw zrobić badania hormonalne jakie dokładnie powinnam przyjąć te tabletki??(bo nie miałam takich robionych) Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałam harmonet i bardziej mi zaszkodził niż pomógł. Nigdy bym nie zalecała tych tabletek, było jeszcze gorzej po nich-bóle,takie że nie mogłam wstać z łóżka bez tramalu i krwotoki. Nie polecam. Badania hormonalne są konieczne przed braniem jakikichkolwiek środków antykocepyjnych tj. badania hormonów i próby wątrobowe. Zrób na wszelki wypadek, zawsze lepiej zrobić niż nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tez pekł torbirel jak sie okazało .ale co na tym też koniec --niby brałam tam czopki distreptaze ale ale po miesiacu wrócił jakiś dyskomford--dziwne bóle klujace bóle z lewej strony a badanie usg ogolnie oraz usg dopochwowo nic nie wykazały....I tak latam po tych Lekarzach ,kazdy twierdzi ze jestem zdrowa...wiec zrobilam sobie badanie na posiew moczu i wyszlo że mam klepsielle pneumonie-niby zasiedliła sie drogą pokarmową,,,biore antybiotyki i zobaczę czy to poskutkuje,,,dodam że dbam o siebie i bardzo mnie ta diagnoza zdziwiła...a w dodatku oprócz tego tego bólu i kłucia z L ewej strony zaczynam miec dziwne bóle po oddaniu stoLca co mnie niepokoi...Dla mnie nic nie trzyma sie sensu,,,Wiec kto mi pomoże ,co WY sądzicie ?gdzie jeszcze sie udać by to skonsuLtować**pliss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie.. stwierdzono u mnie torbiel i miałam skierownie do szpitala gdy mialam badanie okazalo sie ze torbiel pekl i jest jakis tam plyn który sie wchlonie i mam sie pokazać za 2miesiace. troche mnie to dziwi bo nie dostalam zadnych tabletek nic.. czy moze mi ktoś pomóż?? serdecznie dziekuje czekam na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialam podobna sytuacje, wyladowallam kilka dni temuu w szpitalu z ogromnym bolem, na izbie przyjec powiedziano mi ze pekniety jajnik(?!) i skierowano mnie na oddzial gdzie mialam byc dwa dni i jesli bol nie ustapi mialam mmiec operacje.codziennie mialam badania usg,( jakis plyn, nie wiem ocb bo nic kompletnie mi nie tlumaczono) sie pomniejsza, lwiec wypuszczono mnie do domu. Jak zapytalam ostatniego dnia po usg lekarza co mi jest to powiedzial zebym poczytala w internrcie! Wiec pprawie zaplakana poszlam do ordynatora zeby powiedzial mi co mi jest, po co mnie trzymali w szpitalu i czy moga byc jakies komplikacje to tylko sie zasmial i powiedzial ze nie jestem chora i zebym przyszla za 4 tyg na kontrol! Jutro ide po wypis i mam zamiar isc gdzies prywatnie do ginekologa bo jestem zalamana! Jednego dnia mi mowia ze mam pekniety jajnik i czeka mnie operacja a nastepnego kpia sobie ze jestem zdrowa i mam czytac w inernecie... Jestem zalamana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu poszłam na usg bo 3miesące nie miałam miesiączki i straszne bóle. Najpierw były podejrzenia ciąży pozamacicznej, potem torbieli na koniec okazało się że mam pęknięty jajnik. Tego samego dnia miałam operacje. Miałam w brzuchu ok.250ml krwi oczyszczono mi i zszyto jajnik. Operacja trwała 2h. 3dni obserwacji + antybiotyki +kroplówki i ścisła dieta.Powód pęknięcia nie był mi podany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×