Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz pod skórą w okolicach moszny


Gość ghostery

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ghostery

Kilka dni temu zauważyłem w okolicach moszny dziwne zgrubienie podskórne - jakby guzek. Znajduje się on pod skórą moszny prawego jądra, tuż koło miejsca gdzie skóra moszny przechodzi w zwykłą skórę (w kierunku prawego uda). Guzek jest twardy i ma rozmiary około 1 cm. Guzek jest nieruchomy, nie przemieszcza się. Guzek zauważyłem kilka dni temu i podejrzewam, że pojawił się on tam *nagle* (w przeciągu kilku dni), gdyż wcześniej go nie zauważyłem. Wcześniej odczuwałem mały dyskomfort w tamtej okolicy ciała lecz uważałem że po prostu coś bielizna mnie uwiera *-) Po zastanowieniu to chyba jednak ten guzek powodował taki dyskomfort w kontakcie z bielizną. Co to może być? Mam wrażenie, ze guzek jest formą jakiejś torbieli/cysty wypełnionej płynem. Ps. Kiedyś stwierdzono u mnie niegroźne (tak mnie poinformowano) *torbielki* na prawym jądrze - czy to może być w jakiś sposób powiązane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić bez badania co to może być. Być może to powiększony węzeł chłonny, być może torbiel powrózka nasiennego, tłuszczak, włókniak, a nawet przepuklina. Najlepiej w tej sprawie bezpośrednio udać się do lekarza. On po badaniu wyjaśni czym może być ta zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam takiego guza ale mam go juz kilka miesiecy i zauwazylam ze zacza rosnac troche sie boje a mam go w miejscu dosc intywnym i krepuje sie isc z tym do lekarza. prosze mie poradzic od czego to sie robi i jak mozna to wyleczyc. bo mi to wyskoczylo z zimna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Norbert

Ja tez mam takiego guza jak kolega ghostery opisuje. Jest on okolo 2mm pod skórą, jest twardy ma okolo 4mm srednicy, przez skóre widac ciemny punkt, mam go juz ponad 1,5 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj zauważyłem obok prawego jądra tam jak się zmienia skóra, guz na początku pomyślałem że to wielki pryszcz próbowałem go wycisnąć zdałem sobie sprawę że to guz , ma ciemny kolor przez próbę wyciśnięcia ,mam pracę fizyczną całkiem możliwe że to przepuklina choć wątpię , badam swoje jądra regularnie i nie zauważyłem żadnych zmian proszę o odpowiedź zamartwiam się troszkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×