Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nieleczony chrzęstniak


Gość Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry! Ze względu na długotrwały ból prawych dolnych żeber, udałam się do chirurga. Okazało się, że to chrzęstaniak o średnicy 1,5-2cm. Jestem we wczesnej ciąży, więc nie mogę nic z tym zrobić. Proszę o informację, czy nieleczony guz może stać się złośliwy? Mam dobre wyniki podstawowych badań, czy to ma jakieś znaczenie? Czy lepiej byłoby poddać się operacji? Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to rzeczywiście chrzęstniak to jest to zmiana łagodna i nie ma wskazań do operacji w trybie pilnym. Badania podstawowe nie dadzą rozpoznania czy jest to forma złośliwa czy łagodna guza wywodzącego się z tkanki chrzęstnej.. Chrzęstniaki raczej nie transformują w formę złośliwą. Na pewno najlepiej byłoby poczekać na ukończenie ciąży i dopiero potem zoperawać zmiany na żebrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od września ub. roku boli mnie bardzo szyjaTK wykazał zmianywielopoziomowe zwyrodnieniowo degeneracyjne orazzniekształcenie ze zwiększeniem objętościprawego stawu międzykręgowego na poziomie C4C4 o charakterze chrzęstniaka co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrycja/Hiszpania

Witam,w listopadzie br wykryto u mnie chrzestniaka na zebrze,bylam operowana w ciagu 2tygodni od zdiagnozowania,mialam tomograf komputerowy.Chodzilam 2lata z bolem piersi i nikt nie umial powiedziec co jest nie tak bo badania wychodzily dobrze.Guz ulokowal sie na 4zebrze pod piersia.Obecnie jestem 7miesiecy na zwolnieniu lekarskim,kosci bardzo bola,mam bol kroniczny co jest moja meka.Co 3miesiace mam zabiegi plastrami Qutenza,jest to dobra i droga metoda leczenia wyciagiem z chilli ( kazdy plaster kosztuje 300euro).Chirurg uprzedzil,ze chcrzestniak moze kiedys odrosnac.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2010 roku mialam operacje chrzestniaka w kosci udowej to byl grudzien po 4 mies guz mial 4cm 3 razy mialam tomograr lekarz powiedzial ze powinnam miez druga oper lub wyciecie kosci dodam ze mam b silne bole kolana noga b boli teraz nie robie nic bo bile sa i mam dosyc diagnoz lekarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×