Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ćwiczenia po operacji tarczycy


Gość lilonka

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 2 miesiące po operacji tarczycy. Czy mogę już normalnie ćwiczyć, robić brzuszki itp.? Nie wiem, czy napinanie mięśni szyi mi nie zaszkodzi. Mam też pytanie dotyczące wyglądu blizny. W środku jest ona biała (smaruję maścią na blizny), ale jej obwódka jest wciąż różowa. Jak długo będzie się ona goiła i kiedy osiągnie ostateczny wygląd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczyć już można, wykonywać pełen panel ćwiczeń włącznie z mięśniami szyi. Pełen wygląd ostatyczny blizna nabierze po około pół roku. Na blizny trzeba stosować maści na bazie silikonu (Veraderm, Dermatix). One porzynoszą najlepsze efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Elzbieta Anioł

Jestem 9 miesięcy po operacji niezłośliwego guza tarczycy po prawej stronie, blizna się dobrze zagoiła, ale cierpię chroniczną chrypę(!) i mówienie bardzo męczy a także powoduje moje zakłopotanie z powodu barwy głosu, który ogranicza moje kontakty z ludżmi. Chciałabym się dowiedzieć, czy jeszcze mam jakieś szanse na odzyskanie normalnego głosu - aby nie mieć komplesów w kontaktach z ludżmi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Elzbieta Anioł

Jestem 9 miesięcy po operacji niezłośliwego guza tarczycy po prawej stronie, blizna się dobrze zagoiła, ale cierpię chroniczną chrypę(!) i mówienie bardzo mnie męczy a także powoduje moje zakłopotanie z powodu barwy głosu, który ogranicza moje kontakty z ludżmi. Chciałabym się dowiedzieć, czy jeszcze mam jakieś szanse na odzyskanie normalnego głosu - aby nie mieć komplesów w kontaktach z ludżmi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, jestem 2miesiace po wycieciu guza tarczycy (niezlosliwego) niestety nadal mam chrypke. Nasila sie ona przy kazdym podniesieniu glosu, przy ciezkiej pracy (tu nasuwa sie nastepne pytanie, jak dlugo mam sie oszczedzac?), oczywiscie, gdy wyjde na zawnatrz, gdy jest zimno. Endokrynolog moj powiedzial, iz jesli pierwszego dnia po operacji mowilam dobrze (a tak bylo) to nie mam uszkodzonych strun glosowych i wszystko mi zniknie. Czy jest to prawda? Fakt, iz nadal okolice blizny mam lekko spuchniete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z glosem po usunieciu guzków traczycy moga być efektem porażenie fałdów itp. Głos może znacznie poprawic sie dzieki rehabilitacji foniatrycznej Nalezy udac sie do foniatry a on pokieruje dalej Wiem ze w warszawie dobre efekty rehabilitacji maja w akademii muzycznej-pani agata wrońska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 80 lat,jestem trzy miesiące po usunięciu tarczycy .W trzeciej dobie po operacji miałam tracheostomie. Chciałabym się dowiedzieć czy mogę wyjąć tę rurkę,ponieważ ona mi bardziej przeszkadza .Bardzo proszę co mam robić i tak nie mogę mówić.A wizyty u specjalistów są tak odległe że trudno się doczekać nie mówiąc już o leczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem poltorej miesiaca po usunieciu calkowitym tarczycy przez pierwszy miesiac mialam problem z mowieniem teraz jest juz dobrze ale to dzieki logopedzie kilka wizyt i sa efekty mialam uszkodzona strune glosowa pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem 10 dni po usunięciu prawego płata tarczycy wraz z cieśnią. Dzień po operacji wypisano mnie do domu. Obecnie czuję się dobrze, głos wrócił do normy, ale nadal się oszczędzam, chodzę na spacery, dużo wypoczywam. Wszystkim obawiającym się powiem tak, jeżeli operacja to jedyne wyjście, to się jej poddajcie bez obaw. Pozdrawiam Donata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , ja jestem po operacjii 6 miesiecy, porazono mi prawa strune głosowa. Po operacjii miałam chypke i mowilam bardzo cicho, bralam zastrzyki nivalin witaminy mollgama i sterydy , po 6 tygodniach na wizycie u foniatry dowiedziałam sie , ze struna sie usza ale glos jeszcze nie wrocił do całkowitej formy , teraz mam znowu witaminy bac i jonoforezy i rehabilitacje głosu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2009 o 18:11, Gość aga napisał:

Kiedy można stosować te różne specyfiki na bliznę po operacji - jestem już 3 tygodnie po zabiegu wycięcia całej tarczycy , a lekarz nic mi nie powiedział o pielęgnacji tego miejsca?

Witam ,z własnego doświadczenia i po rozmowie z lekarzem który po 13 lat.widział moja bliznę zdziwiła się że bez stosowania żadnych maści - kremów nie było widać gdzie było cięcie, i  sam powiedział że to jest nie potrzebne ,a reklamują bo maja słaba sprzedaż 🙂 🙂 pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×