Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Strasznie się boję operacji przepukliny pachwinowej


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem po operacji przepukliny pachwinowej lewostronnej skośnej z siatką - mija 3 dzień. Znieczulenie miałem miejscowe podczas zabiegu czułem, że cos tam mi grzebią ale zero bólu i nieprzyjemności.Do szpitala zostałem przyjęty na 9 rano operacja od 11 do około 13 następnego dnia z rana wyszedłem do domu.Obecnie ból jeszcze odczuwam jednak nie jest on nieznośny. Mi akurat zabieg wykonywał doktor Ciszewski z warszawskiego Wilmedu- świetny lekarz jak dla mnie. Zobaczymy za dwa tygodnie co powie na kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 10 lat temu miałem operację przepukliny prawostronnej metodą tradycyjną,3 dni w szpitalu, znieczulenie w kręgosłup, jest blizna ale trzyma się świetnie, ostatnio przepuklina pojawiła się z lewej strony, wczoraj miałem zabieg metodą laparoskopową, 4 godziny w szpitalu i do domu, prawie bezboleśnie, zdecydowanie metoda mniej uciążliwa niż tradycyjna, zobaczymy jak z wytrzymałością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 2 tygodnie temu miałem operację przepukliny pachwinowej z prawej strony. Teraz odpoczywam i regeneruję się, bo za dwa i pół miesiąca czeka mnie operacja drugiej strony. Bałem się, nie mogłem spać a wcale nie było tak źle. Męczy mnie jedynie ta bezczynność, bo przez 1 miesiąc nie mogę dźwigać nic co waży więcej niż 4 kg. Potem też nie od razu duże ciężary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem 2 przepukliny pachwinowe pierw prawa po roku lewa. teraz znów mam lewą przepukline i też z siatkami ale ta 3 musi być laparoskopowa bo blisko kanału nasiennego na tych 2 wogule się nie bałem iść sam z własnej woli poszłem bo przy każdej miałem bul przy pachwinie i chciałem sie jak najszybciej pozbyć na tą 3 czekam i też z chęcią pujdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Przed operacją przejrzałem wszystkie fora jakie tylko były możliwe i obiecałem sobie , że jak będę po wszystkim to również coś napiszę by troszkę dodać otuchy tym którzy mają wszystko przed sobą. W moim przypadku sytuacja wyglądała tak że w pierwszej kolejności miałem robiona operację przepukliny kresy białej. Zabieg w znieczuleniu ogólnym nacięcie ok 2cm nad pępkiem z wszyciem siatki. Jako że była to moja pierwsza operacją w życiu strach był spory. Wszedłem na salę operacyjną podłączyli mnie pod wszystkie kabelki po czym obudziłem się w sali pooperacyjnej już po. Nie czułem totalnie nic. Sama narkozę też przeszedłem całkiem spoko. Pomimo że pale papierosy .. przed operacją jakieś 2dni przestałem. Na drugi dzień wróciłem do domku. 3dni sporego bólu a potem z dnia na dzień coraz lepiej. Dwa miesiące później pojechałem na drugą operację przepukliny pachwinowej lewostronnej też z wszyciem siatki. Znieczulenie w kręgosłup. Ja samo znieczulenie nie wspominam za fajnie . Potworne dreszcze i dziwne uczucie . Generalnie psychicznie nastawcie się że będzie trudno ale bez paniki do przeżycia. Jestem teraz 3dni od tej operacji i ciężko mi narazie cokolwiek powiedzieć. Nadal boli ale cieszę się że już jestem po 😉 jeśli macie do zrobienia przepuklinę to nie zwlekajcie! 2 miesiące i wszystko wraca do normy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzeejjj2

Dokładnie, z operacją przepukliny nie ma co zwlekać. Jak ktoś jest z Warszawy i zastanawia się gdzie się udać na operację to polecam poradnię Wilmed. Tam specjalizują się w tego typu zabiegach. Mają bardzo dobrych chirurgów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Tydzień temu miałem operację przepukliny pachwinowej (metodą klasyczną - Lichtensteina). Przed operacją zajrzałem na to forum i wypowiedzi odrobinę mnie przygnębiły - na ich podstawie wyrobiłem sobie opinię, że po operacji będzie prawdopodobnie bolało bardzo. Spotkała mnie bardzo duża niespodzianka, bo już dzień po operacji nie brałem żadnych leków przeciwbólowych - po prostu nie musiałem. Dwa dni po operacji byłem na 2 kilometrowym spokojnym spacerze. A trzy dni po operacji, wciąż bez potrzeby brania czegokolwiek przeciwbólowego, byłem na kilku kilkukilometrowych spacerach i nie miałem najmniejszych problemów z wchodzeniem dość wysoko po schodach - gdyby cokolwiek mnie bolało, to bym nie wchodził, ale ponieważ bólu żadnego nie było, a brzuch mi się przy tym wchodzeniu za bardzo nie napinał, to sobie wszedłem.

Generalnie poziom mojego bólu po operacji oceniam na mniej więcej zero w skali 1-10. Nie potrafię tego wytłumaczyć, ale piszę, jak było. Niedogodności pojawiły się po jakichś 4-5 dniach - po pierwsze zaczęły mnie trochę 'ciągnąć' szwy, a poza tym zaczęły mi odrastać włosy w wygolonych wcześniej miejscach, przez co nogi zaczęły mi się obcierać trąc o te krótkie włosy na podbrzuszu. Ale nie jest to oczywiście duży kłopot. Jeżeli więc ktoś to kiedyś będzie czytał przed operacją, to głowa do góry - okazuje się, że ten ból nie musi być duży - w moim wypadku nie było go wcale, czego i Wam życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mój mąż miał też problem z przepukliną pachwinową, dlatego postanowił zapisać się do Olmedical na zabieg. Pan doktor Śliwoń bardzo profesjonalnie się nim zajął, wszystko mu wyjaśnił jak będzie wyglądał cały zabieg i przede wszystkim wszystko odbyło się bardzo sprawnie, a mój mąż nareszcie odczuł dużą ulgę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przypuklina pachwinowa potrafi być bardzo uciążliwa. Właśnie mój mąż zmaga sięz tym problemem, dlatego rozglądał się ostatnio za dobrą kliniką. Słyszeliśmy, że w Olmedical Pan doktor Śliwoń bardzo dobrze wykonuje tego typu zabiegi,a dodatkowo posiada duże doświadczenie, więc rozwazamy tę opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×