Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina pachwinowa? do kogo udać się tym razem?


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Prawie pół roku odczuwam: - na co dzień: dyskomfort w okolicy jąder/pachwin* - po wysiłku fizycznym: ból mięśni nóg, ból w okolicy pachwin/jąder* Badał mnie chirurg (jądra) i urolog (jądra, pachwiny) - nie stwierdzili zmian. Tyle, że badanie miało miejsce 3 miesiące temu, czy powinienem udać się ponownie na badanie pod kątem przepukliny? Kto zrobi to najlepiej? Oprócz badań ogólnych miałem robione badania: krwi, USG (jama brzuszna, gruczoł krokowy), RTG kręgosłupa lędźwiowego. Wszystko w normie... Bywa, że odczuwam mocne bóle w krzyżu/lędźwiach... *miałem nadzieję*, że to coś związane z tą dolegliwością, ale RTG niczego nie wykazało. PS: proszę o dokładne przeczytanie mojego posta przed odpowiedzią. Z góry DZIĘKUJĘ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jeśli chirurg wykluczył przepuklinę to nie trzeba ponownie się konsultować z lekarzem w tej sprawie, chyba, że od tego czasu objawy się nasiliły. Można dodatkowo wykonać usg jąder, bo było wykonane tylko usg jamy brzusznej. Nie można wykluczyć, że przyczyną dolegliwości są zmiany neurologiczne w obrębie korzeni nerwowych unerwiające okolicę krocza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chirurg badał tylko jądra, bo początkowo odczuwałem tylko lekkie bóle w tych okolicach. Przepukliny szukał urolog - nie wiem tylko czy urolog ma kompetencje do badania przepukliny. Poza tym to było pół roku temu, a objawy bez wątpienia się nasiliły. Zacząłem biegać i to mnie pogrążyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×