Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany skórne po usunięciu płata tarczycy


Gość agat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 18 lat. Sosunkowo niedawno (w grudniu) miałam operację wyciecia prawego płata tarczycy spowodowaną sporym guzem w jego środku. Poza tym poziom hormonów nie był podwyższony, inne wyniki również w porządku. Od jakiegoś czasu (już sporo przed operacją) miałam skłonność do tycia, zauważyłam też, że mam pod pachami i w pachwinach znacznie ciemniejszą niż w innych partiach ciała, nieestetycznie wyglądającą skórę. Czy może to mieć jakiś związek z *tarczycowymi* problemami lub z jakąś inną chorobą? Czy powinnam zrobić dodatkowe badania? Czytałam, że tzw. rogowacenie ciemne (które podejrzewam) może być związane z cukrzycą lub PCO... Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Czy może to mieć jakiś związek z *tarczycowymi* problemami lub z jakąś inną chorobą? Czy powinnam zrobić dodatkowe badania? - jeśli ma Pani prawidłowy poziom hormonów tarczycy nie ma to żadnego związku z przedstawionymi przez Panią objawami - trudno mi określić jakie powinno się wykonać dodatkowe badania bez obejrzenia i bezpośredniego badania pacjenta, trzeba w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza rodzinnego i zapewne także skonsultować się z dermatologiem jeśli rzeczywiście są to znaczne przebarwienia skóry, powodów takiego stanu jak Pani opisuje może być wiele (głównie na podłożu zaburzeń hormonalnych- konsultacja endokrynologiczna - hormony nadnerczy, płciowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję serdecznie za odpowiedź, w takim razie chciałabym się jeszcze dowiedzieć w jakim czasie po operacji wycięcia prawego płata tarczycy powinnam zbadać hormony, zeby wyniki były jak najbardziej obiektywne i wskazywały czy w moim organizmie sytuacja hormonalna już się ustabilizowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×