Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rozdzielenie zrośniętych palców (palcozrost)


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od urodzenia mam zrośnięty drugi i trzeci palec u każdej stopy. Chciałam się dowiedzieć ile kosztuje zabieg rozdzielenia palców? I gdzie należy się zgłosić? Jaki lekarz będzie najodpowiedniejszy na terenie woj. lubuskiego lub wielkopolski? Za udzielone odpowiedzi z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Najpierw trzeba zrobić badanie rtg ręki. Leczenie odbywa się etapowo. Zrosty rodziela się przez nacięcie trójkotnych płatów. Dlatego trzeba brać pod uwagę konieczność uzupełnienia braków skóry przeszczepem. Powikłaniem może być uszkodzenie naczynia krwionoścnego czy nerwu. http://szukaj.sluzbazdrowia.pl/Chirurgia-plastyczna/Lubuskie/D41,W08,20,1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ObySięUdało

Kasiu. Urodziłam się z tą samą wadą. Długo szukałam lekarzy, którzy podjeliby się takiego zabiegu. Częściej robi się zabiegi dłoni o stopach zapominając, bo gorzej się goją. Poza tym, część lekarzy mimo, że nazywa siebie lekarzami chirurgii plastycznej, są lekarzami chirurgii estetycznej tylko i wyłącznie. Zanim więc zapiszesz się na konsultacje do gabinetu chirurgii plastycznej upewnij się, że podejmują się tego typu zabiegów. Ja znalazłam klinikę w nałęczowie na ul. 1 maja 16. W lipcu miałam operowaną 1 stopę, a 2 dni temu drugą. Z pierwszą stopą nie miałam trudności w gojeniu. 2 tyg w gipsie i noga do góry, żeby nie robiły sie zakrzepy i skóra się przyjęła (skóra z pachwiny- kilkucentymetrowa blizna w postaci kreski). Teraz miałam drugi zabieg na drugą stopę i leże z noga do góry. Czyję jednak, ze bardziej mnie boli niez poprzednio, co chyba nie jest dobre. Mam nadzieję, że wszystko skończy się dobrze i będę mogła spokojnie wyjść na basen. Jutro dzwonię do lekarza pytać, co dalej z tym bólem. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem bardzo zainteresowana losami Twoich stóp:) Jednocześnie bardzo bym chciała zdobyć jakieś informacje na temat operacji, kliniki, w której je robiłaś i oczywiście kosztów, jakie poniosłaś. Taka operacja to moje małe marzenie (jakkolwiek próżno to brzmi:), więc byłabym wdzięczna za odpowiedź na tym forum.. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem :( jednak moi znajomi i rodzina uważają że to słodkie mieć takie palce :) dla mnie to jednak jest jakiś tam kompleks bo przy ładnych stopach koleżanek moje nie wyglądają zbyt estetycznie :( Pozdrawiam was i życzę szczęścia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od urodzenia zrośnięte 2 i 3 palec u obu stóp tak trochę ponad połowę ich długości .Tak samo ma moja babcia od strony ojca i teraz cieszę się że w dzieciństwie nie dałem się namówić matce na operacje ,w niczym mi to nie przeszkadza a nawet może trochę pomaga w pływaniu. Traktuje to jako powód do dumy i czasem jak jestem w towarzystwie i rozmowa się nie klei to lubię tym szpanować . Co do takich zrośniętych palców u dziewczyn , myślę że to seksowne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Ci Azbest zazdroszczę wyluzowania, bo niestety dla mnie jest to dużym kompleksem. Też bym się chciała zdecydować na taką operację, ale boję się trochę komplikacji. Wię ktoś może coś o kosztach takiego zabiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Witam,moja 10 letnia córka też ma 2i3 palec w obu stopach zrośnięty tak do połowy.Bardzo się tego wstydzi latem i w szkole na W-F.31 marca ma pierwszy zabieg i zaczynam się bać lekarz mi powiedział że będzie miała przeszczep z pachwiny ale nie wiedziałam że ma sie noge w gipsie.Czy możecie mi coś więcej na ten temat napisać? Karolina jeśli chodzi o koszta to wszystko będzie miała robione w ramach ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Moja coreczka urodzila sie z paluszkami zrosnietymi u obu stop (2 i 3), chcialabym sie dowiedziec kiedy mozna zrobic taki zabieg i gdzie najlepiej. W tej chwili mala ma 2 miesiace, chcialabym jej to zrobic poki nie jest duza, chyba ok 2 lat juz mozna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Właściwie, jak dla mnie kompleks. Mam za tydzień na to operację, będą mi rozdzielać 2 i 3 palec u obu stóp. Zabieg robią mi w Olsztynie. Lekarz na konsultacji powiedział, że są to tylko 3 dni w szpitalu w tym w 2 dniu zabieg, a w 3 juz wypis. Tak czytam, bo właściwie nie wiem czy to dobrze czy tez nie. Nie wiem też ile będe musiała leżeć żeby to się zagoiło i ile czasu bedę musiała się oszczędzać np. w sporcie. Jeżeli ktos mi pomoże to odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulina, napisz proszę więcej, albo zostaw jakiś kontakt np. maila. Jak długo czekałaś na ten zabieg? Płatnie czy w ramach ubezpieczenia? ile masz lat jeśli można? Mi kiedyś w Olsztynie odmówili. Pojechałam do Warszawy a potem aż do Katowic. Miałam mieć zabieg kilka lat temu, ale z powodu innych problemów zdrowotnych jeszcze mi go nie wykonali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mail: paulina.sawko@onet.pl, mam 17 lat, na zabieg czekałam chyba ok. 2 miesięcy, a jest już pojutrze. Będzie w ramach ubezpieczenia bo jako że nie mam jeszcze 18 lat zaliczana jestem do chirurgii dziecięcej. Myślę, że to zależy na jakiego lekarz trafisz. Mi tez odradzali, bo to nie ma za to dużych pieniędzy, bo to, bo tamto, aż w końcu rodzicom polecono dobrego lekarza. W razie jakiśkolwiek pytań pisz na malia, postaram się pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mój 4,5 letni synek miał palcozrost lewej stopy, operację wykonano w Szpitalu Chirurgi Plastycznej ... Dr Sirka...Wszystko odbyło się w znieczuleniu ogólnym, opererację przeprowadzał chirurg dziecięcy z Bielska -Białej dr. Korzonkiewicz...bardzo dobry lekarz pod obstawą bardzo dobrego i miłego anestezjologa...jestem im wdzięczna za udaną operację i podejście do małych dzieci. Polecam ten szpital i tych lekarzy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magdalena

Witam moja 4 letnia córeczka ma zrośnięte paluszki na dwóch stopach. Do tego jedna ze stóp jest bardziej zdeformowana. Bardzo proszę o kontakt osoby z podobnym problemem. Córcia jest po 1 jednej operacji. Czy osoba o nicku PALUSZEK mogłaby się ze mną skontaktować? Kiedy najlepiej przeprowadzać takie operacje i gdzie? A swoją drogą to zazdroszczę AZBESTOWI takie pozytywnego nastawienia :) Po przeczytaniu postu właśnie tej osoby uspokoiła się moja dusza. Są ludzie, którzy swoim pozytywnym nastawieniem potrafią pozytywnie nastroić innych. Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM.MOJA CORCIA MA ZRISNIETE Paluszki 3i4 na obu stopach i do tego zdfeformowana jedna stopkę. Bardzo proszę o kontakt osoby które mają podobny problem.Magdalena proszę odezwij się ! (Post powyzej).pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×