Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nocne, nagłe bóle jamy brzusznej po laparoskopii pęcherzyka żółciowego


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Witam serdecznie, 08 lutego 2010 r. miałam zabieg usunięcia pęcherzyka żółciowego z powodu dwóch polipów w nim umiejscowionych. 15 lutego miałam zdjęte szwy, tej właśnie nocy miałam pierwszy ostry nagły ból jamy brzusznej który trwał około 5min. Zalecono mi spożywanie Nospy przez dwa tygodnie bez względu na to czy ból będzie czy też nie. Tak też robiłam ponadto pilnie przestrzegam diety wątrobowej. Trzy dni później mimo stałego przyjmowania Nospy ból w nocy się powtórzył. W nocy 23 lutego około godziny 2:00 obudziłam się z bólem jamy brzusznej (umiejscowiony pod mostkiem, rozchodzący się na lewą stronę), natychmiast zażyłam 2x Nospę i Codipar, o godzinie 3:00 ból był tak silny, że zwijałam się na podłodze, *wyjąc*, do tego doszły wymioty żółcią. Dzwoniłam na pogotowie ale mnie zignorowali odsyłając do opieki doraźnej, która telefonicznie stwierdziła, że po zażyciu środka przeciwbólowego powinno być lepiej. Ale nie było! Mąż w nocy pojechał do apteki i farmaceuta polecił Vegantalgin H substancja czynna (Paracetamol 500mg, Hioscyny butylobromek 10mg), po zażyciu dwóch tabletek o 4:00 ból ustąpił, aby pojawić się o 6:30 (skurcz 5min), oraz o 7:00 (skurcz 5min). Od rana biorę Vegantalgin, dzięki czemu mam stłumiony ból. Nie wiem co robić, proszę o radę. Starałam się w sposób klarowny opisać mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Na pewno należy ponownie skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Prawdopodobnie przyczyną bólu jest stan zapalny i obkurczenie przewodów żółciowych z powodu zalegających złogów. Bez dokładniejszych informacji niestety nie wiele wiadomo na temat zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×