Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jak wygląda przebieg operacji przepukliny kręgosłupa? po jakim czasie zaczyna się chodzić?


Gość Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 28 lat,rok temu przedźwigałem sie,objawy ból w jądrach,w nodze,urolog nic niestwierdził.Wykonałem rezonans odcinka lędźwiowo-krzyżowym,przepuklina na odcinku L5S1,dehrydacja kręgów,dysk wysunięty,cały rok odpoczywałem i nie dźwigałem,lecz zaczęło mnie boleć w klatce piersiowej i w szyji,kilka dni temu odebrałem rezonans piersiowy i szyjny,w piersiowym duży ucisk na nerwy,niestety także duże zmiany w szyjnym przepuklina,krążki zdeformowane,radiolog zalecił operacje.Od trzech dni niemogę zacisnąć pięści,między palcami mam bezwład i to skłoniło mnie do operacji.Jestem załamany i przerażony że bede miał bezwład rąk.Wcześniej chodzilem na rehabilitacje,nic niepomagała,miałem dylemat czy poddać się operacji,gdyż rehabilitanci mi odradzali,a lekarze przeciwnie,teraz wiem,że nie mam wyjścia,dlatego chciałbym się dowiedziec jak wyglada przebieg operacji i po jakim czasie zaczyna się chodzic, i czy jest możliwość przeprowadzenia jednocześnie dwóch operacji,przepukliny L5S1 i szyjnej.Dziekuje z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elabialystok

drogi Robercie jestem po operacji kregoslupa nie boj sie 24 czerwca 2010 milam operacje a na 2 dzien juz chodzilam blizna niewielka nie zwlekaj z operacja ja sama sie skrzywdzilam moglo byc cudownie ale doprowadzilam sama siebie przez strach do tz zespolu ogona końskiego teraz nie czuje tylka krocza zwieracze nie kontroluja martwie sie ze te nerwy sie nie zregeneruja zebym szybciej zdecydowala sie na operacje byla bym dzis najszczesliwszysm czlowiekiem na swiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja mama ma ponad 50 lat ma trzy przepukliny w kregoslupie bardzo boi sie ze po operacji nie bedzie mogla chodzic jak bedzie przebiegac operacjia i ile bedzie trwac mozliwe jest naprawde ze nie bedzie chodzic?pomozcie mojej mamie.dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja jestem po operacji przepukliny dysku odcinka lędźwiowego (w maju minie 6 lat) i odcinka szyjnego 9własnie w wigilię minął miesiąc) i czuje się świetnie:)). Robercie nie bój się i nie czekaj z operacją, bo nie warto cierpieć!! Chodzić będziesz dobę po operacji, co prawda z balkonikiem ale tylko przez pierwsze godziny po operacji. Życzę odwagi nie bójcie się kochani!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem po operacji kręgosłupa przepukliny odcinka lędżwiowego miałam również naczyniaka i obszarpany w 2 miejscach dysk gdzie cząstki dysku umiejscowiły się w kanale nerwowym i doszło do na ruszenia nerwu minie miesiąc zaczełam rehabilitacje gdzie wcale nie jest dobrze noga jest drętwa brak czucia ból kręgosłupa i na dokładkę nerw co jakiś czas się odzywa.Ale musi być dobrze!pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 3 miesiące po operacji odcinka L-4/L-5, była to przepuklina i połamany dysk, lekarz stwierdził, że już kilka lat temu mogłam zrobić z tym porządek a nie cierpieć przez tyle lat! W tej chwili czuję się coraz lepiej, dużo chodzę, trochę siedzę i trochę leżę(to wszystko w ciągu dnia).Środek p.bólowy zażywam już co 3 dzień, wiem, że bóle jeszcze jakiś czas będą ale coraz słabsze.Nie mam braku czucia czy niedowładu żadnej kończyny. Od razu po operacji też czułam się rewelacyjnie, chodzenie było już na drugi dzień po...Blizna w postaci 10cm kreski ładnie zagojona. Operacji naprawdę nie ma się co bać!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Wlasnie dzis mija miesiac od operacji przepuchlina L4L5 wysunieta na 12 mm.Mialem objawy zdretwienia calej lewj nogi i braku czucia dwoch palcow.Myslalem ze podloge odgryze tak ta noga rwala.Zgodzilem sie na operacje . Operowali mnie pod narkoza 3 godziny.Przez pierwsza dobe mialem dren w kregolslupie .nogami rekoma ruszalem ale caly czas na kroplowkach przeciw bolowych.Po 48godzinach od operacji przyszla rehabilitanka aby pokazac mi co i jak no i najwazniejsze abym stanol na nogi.Dwie prob nie dane cale plecy mnie tak bolaly ze nie moglem podniesc tylka do gory.Na poczatku toche sie wystraszylem ze juz calkiem nie wstane z powodu tego bolu.Ale na trzeci dzien bole o wiele sie zmiejszyly i powolutku udalo mi sie wstac .Zaczolem powoli powoli chodzi przy pomocy balkoniku.Zaowoolony bylem na maxa.Pozniej robilem co raz to wieksze treninngi godzinke lezalem 30 minut chodzenia z balkonem.Na czwaty dzien w szpitalu odstawilem balko i zaczollem sam chodzic.No i na 5 dzien do domu. CZUJE SIE REWELACYJNIE NOGA NIE POLI BOLE PLECOW USTALU BLIZNA (czternascie szwow) ZAGOJONA.TERAZ PO MIESIACU ODCZUWAM NIE RAZ BOL PLECOW LUB NOGI ALE TO TYLKO DLATEGO ZE ZAPOMINAM O TYM ABY NARAZIE NIC NIE DZWIGAC I ZWRACAC UWAGE NA POZYCJE SIEDZACA LUB LEZACA. JEZELI JESZCZE RAZ BYM MIAL PRZECHODZIC TE WIELEO MIESIECZNE BOLESCI TO ODRAZU SZEDL BYM NA OPERACJE .TECHNIKA W DZISIEJSZYCH CZAACH JEST REWELACYJNA . zastrzyki i tebletki nic nie daja lepiej odrazu na szptal 5dni i do domu jak nowow narodzony. POZDROWIENIA DLA CALEGO ODDZIALU NEROCHIRURGI W WALBRZYCHU. Jak by ktos potrzebowal wiecej informacji co i jak 691703016

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 m-cy temu lekarz stwierdzil u mnie ucisk nerwu na rdzen kregowy.Dzisiaj uslyszalam ze mam przepukline w kregoslupie,a tak naprawde juz sama nie wiem co mi jest-rozwazaja mozliwosc operacji i po przeczytaniu powyzszych opini ,czuje ze sie zgodze na operacje,nikt nie napisal ze nie chodzi....Zdrowie jest najwazniejsze ,nam sie wydaje ze to sie nalezy,dopiero doceniamy jak nam cos dolega.To jest Dar Bozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 21 lat, od 7 lat choruję na dyskopatię wewnętrzną, właśnie skierowano mnie na operację, datę operacji poznam 22 czerwca, zgadzam się na nią bo od 7 lat nie chodzę do szkoły nie pracuję i praktycznie nie znam życia młodzieżowego. lekcje miałam w domu studia zaczęłam ale nie mam jak skończyć.... nie daję rady.... powiedzcie mi... jak wygląda operacja? dzisiaj przyszła do mnie pielęgniarka zrobić zastrzyk i powiedziała, że jest to bardzo poważna operacja i częśc osób zostaje już na wózku inwalidzkim... ja o mały włos uniknęłam tego 2 lata temu... bardzo się boję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ali. Na jaka operacje oczekujesz na kregosup że jest poważna. A w jakim szpitalu bedziesz operowana.Jaki neurochirurg bedzie cie operował.Bo ja też mam miec operacje kregosupa ledzwiowego L5/S1 ze śrubami i też mam stracha .I szukam dobrego neurochirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po 2 operacjach kregoslupa ledzwiowego pierwsza w 2007 druga w 2009 po kazdej z nich chodzilam z balkonikiem po 4godzinach.bol po operacji to pikus to co bylo przed to koszmar!!!!!!!!teraz decyduje sie na operacje odcinka szyjnego mam 3przepukliny i wierze ze teraz tez bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, Mam 22 lata i w lutym tego roku miałam operacje na przepuklinę odcinka lędźwiowego L4/L5. Miała on 8mm Moje dolegliwości były początkowo nie groźne czyli od czasu do czasu drętwiała noga ale nie było to zbyt uciążliwe jednak po jakimś czasie wypadł mi dysk i to spowodowało silne bóle. Sparaliżowało mi nogi i przez 2 tyg leżałam w łóżku uzależniona od pomocy innych. Później ból się uspokoił jednak po miesiącu znów dysk się wysunął i wszystko wróciło na nowo. Zrobiłam rezonans magnetyczny i zaraz po tym szybko zdecydowałam się na operacje. Operowana byłam w Wojewódzkim Szpitalu w Piekarach Śląskich operacja trwała 3 godziny pod ogólną narkoza. Ze względu że dość szybko zdecydowałam się na operacje usuniętą mam tylko przepuklinę natomiast kręgosłup jest w całości. Jestem już teraz 5 miesięcy po operacji i jestem bardzo zadowolona. Trzeba na siebie dużo uważać ale nie mam bólu chodzę i jest wszystko dobrze! Więc wg mnie nie ma sensu cierpieć tylko zdecydować się szybko na odpowiednie kroki im później tym bardziej choroba jest zaawansowana no i niestety później dłuższa rehabilitacja i poważniejsza operacja. Pozdrawiam Wszystkich w razie pytań piszcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, a w szczególności Klaudię, która miała tą samą dolegliwość co ja :( W ostatnich dniach odebrałam wynik rezonansu i także mam przepuklinę na 8 mm w odcinku lędźwiowym.Lekarz zaproponował mi operację, ale ja jeszcze zwlekam, gdyż obawiam się powikłań.Z drugiej strony powinnam jak najszybciej wracać do pracy, a bez tabletek przeciwbólowych nie mogę funkcjonować, gdyż ból jest bardzo dokuczliwy.Czy mogłabyś mi polecić jakiegoś dobrego specjalistę z Piekar Śląskich ? Czy zabieg był robiony odpłatnie? Będę wdzięczna za pomoc.Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! postanowiam napisac co ja przeszlam dla tych niezdecydowanych *) przeszlam dwie operacje odcinka ledzwiowego. Pierwsza L4/L5 w 2005r, druga L3/L4 w styczniu roku 2011. Teraz czuje sie dobrze, wiadomo trzeba na siebie uwazac, wielu rzeczy robic nie moge, ale cwiczenia i basen pomagaja i czlowiek funkcjonuje normalnie :) ja rowniez zaczelam chodzi na drugi dzien po operacji. zreszta w tym roku we wtorek mialam operacje a w czwartek bylam juz w domu- *przepelnione szpitale*. Nie ma sie czego bac i naprawde nie warto cierpiec. Gdybym miala sie zdecydowac jeszcze raz, zrobilabym to bez wachania. I dla tych z wroclawia naprawde bardzo polecam doktora Pawla Tabakow. Znakomity specjalista i wspanialy czlowiek! Pozdrawiam wszystkich i zycze zdrowia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :))) Mieszkam w Szczecinie i miałem operację w szpitalu ul. Arkońska. Robią badania i rozmawiają z tobą inaczej wywiad. Ja miałem przepuklinę w odcinku kręgosłupa L4/L5. Drętwiała i rwała mnie prawa noga jak wracałem z pracy i w pracy co 15 minut. Przychodzi pielęgniarka i pokazuje jak będziesz wstawać i się kłaść na łóżku. Operacja na drugi dzień po przyjęciu, prze operacją kazali się wykąpać i ubrać taki zielony fartuch rzez którego wszystko widać, ale na niego można było założyć szlafrok, godzinę przed operacją dają tabletkę niebieską malutką o smaku miętowym (podobna do wigry tylko mniejsza) to jest tabletka przed stresem, jak łykniesz to płuczesz jame ustną jakimś bezbarwnym płynem, niektórzy go łykali ale jest niegroźny, nie powinno się go pić i kładziemy się na łóżku i czekamy aż po nas przyjedzie łóżko. Jak już przyjechali to się kładziemy w tym fartuchu i jedziemy. Wjechali ze mną na salę to już czekała enestiazjolog która przygotuje do operacji, podaje zastrzyki i po chwili zasypiasz. Jak pamiętam i troszkę się wybudziłem to byłem po operacji to kazali mi przejść na łóżko które miałem na sali, ale byłem słaby. Nic nie boli, podłączają ci kroplówki z antybiotykami i przeciw bólowe kroplówki i tak leżysz 3 godzinki, sucho jest w buzi to dają gazę nasączoną wodą i tak sobie sokasz aż wysokasz, po 5 godzinach już nie masz kroplówek, przychodzi rehabilitant i każe wstać i się przejść jak masz siłę, ale u większość pacjentów i mi też kręci się i szybko się położyłem i przechodzi. Operacja trwa około 2,5 godziny. Pod koniec 1 doby już chodziłem ale byłem bardzo słaby, są balkoniki do chodzenia one dużo pomagają. Następnie każą się wypróźnic, oddać mocz, ale nie jest łatwo, mnie trzymało 5 dni wypróżnienie , a mocz jak nie oddasz w ciągu 2 albo 3 dób to cewnik wsadzają. Codziennie zmieniają opatrunek, po 7 dobach ściągają szwy i wypisują do domu z kartą wypisu i 30 dniowym zwolnieniem ze szpitala. To tak na szybkiego pisałem, myślę że pomogłem? Co mogę powiedzieć teraz to nie boli mnie tylko ciągnie, jak wyszedłem ze szpitala to po przejściu 5 minut drętwienie wracało, teraz jestem po operacji 3 miesiące i 9 dni, do godziny jest ok a po godzinie rwie i drętwieje noga. Zobaczę co będzie dalej i czy ta operacja coś dała, czy wycieli to co mieli wyciąć?????? Pozdrawiam wszystkich :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można jednoznacznie powiedzieć czy dana osoba ma decydować sie na operacje, każda osoba to inny przypadek chociaż podobna dolegliwość, każdy choruje po swojemu. Ja również miałam operacje na przepuklinę w odcinku lędźwiowym. Mineło pół roku po operacji a ja nadal nie moge normalnie żyć, nadal ból uniemożliwia powrót do pracy. I kto ma racje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :))) Ja jestem pół roku po operacji L4-L5 i nie brałem tabletek przeciw bólowych i wracam do pracy fizycznej po urlopie bo jestem w trakcie :))) NIE JESTEM LEKARZEM :( Asia ja na twoim miejscu poszedł bym na rezonans magnetyczny i się okaże co jest nie tak, bo lekarz ci powie że tak ma być i dają tabletki, a tu nie o to chodzi tylko żeby nie bolało i można normalnie żyć :) Rezonans też doradzam M 25lat :) Kasiu tam gdzie ja byłem operowany to mieli operację piersiową, operacja polega na przecięciu z przodu albo lekko z boku szyj i dostają się do tylnych części kręgosłupa. Gardło ich po takiej operacji boli, ciężko się im połyka pokarm itp. itd. po prostu jest dużo minusów, jednego bardziej boli drugiego mniej. Basiu tak jak przepuklina uciska nam nerwy i z tego co wiem to jak ktoś ma z przodu przepuklinę lędźwiową to jest gorsze niż tylna. Znam osoby które nie mają czucia połowy stopy, właśnie tym spowodowane że za długo ten ucisk był na nerw :((( Ty decydujesz czy chcesz czy nie poddać się operacji. Ja po fakcie się dowiedziałem od jego nick to BOLL który dużo pisał o prywatnych rehabilitantach i najpierw tego spróbuj zanim się zdecydujesz na operację :) Adamie ja nie znam się na naczyniakach, ale najpierw rehabilitant i po dwóch lub trzech zobaczysz czy jest poprawa czy nie :) Nie chce mi się pisać na różnych tematach forach, jak chcecie popisać to jestem na tej stronie: *Ból po operacji kręgosłupa lędźwiowego* Na tej stronie dużo zawsze się dzieje, chociaż ostatnio to ja tylko tam pisałem :) Pozdrawiam Rafał :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam 35 lat jestem po 2 operacjach pierwsza operacja 2004 druga (miala sie juz nie pojawic przepuklina!!!!tak mówil lekArz) gruga operacja 2009 ten sam odcinek L4/L5 .noga nie boli a znowu coś zaczyna sie dziac zrobilam rezonans sa 3 przepukliny wtym znowu nawrotowa L4/L5 3mm.masakra!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam 26 lat, za kilka dni czeka mnie operacja kręgosłupa lędźwiowego. Mam przepukliny L3/L4* L4/L5 i L5/S1. Mają mi usunąć 3 dyski, odbarczyć kanał kręgowy (mam uciski na nerwy i lekki na korzenie ogona końskiego), mają mi wstawić w ich miejsce *klateczki* i wszystko ustabilizować prętami i śrubami. Moje pytanie do Was. Jak wygląda czas po operacji? Budziliście się na brzuchu czy na plecach? Ile drenów mieliście w ranie i w ogóle. Chcę wiedzieć co mnie czeka jak się obudzę. Miałam 8 operacji kolan i wiem jak to wygląda po operacji kolana ale nie mam pojęcia jak po kregosłupie. Czy ktoś z Was jest po stabilizacji (usztywnieniu) L3-S1 ? Jak tak to jak wygląda Wasza ruchomość kręgosłupa? Jakie macie ograniczenia? W sensie że np nie możecie butów zawiązać czy jak. Co możecie a czego nie możecie robić. Proszę napiszcie cos. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×