Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle jądra i żylaki powrozka nasiennego


Gość Adrian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. opisze problem od samego poczatku: jakis czas temu zauwazylem ze moje lewe jadro jest znacznie wieksze niz prawe. nie wykazujac sie zbytnia inteligencja sprawe odlozylem na pozniej i dopiero jakies pol roku temu poszedlem do lekarza gdzie stwierdzono ze mam zylaki powrozka nasiennego III stopnia. zrobiono mi badanie USG ktore to potwierdzilo jak rowniez to ze jadra nie sa *uszkodzone*. przy pytaniu co powinienem z tym zrobic lekarz powiedzial mi ze to mozna zostawic. bedac czlowiekiem ktory odrabia prace domowa - poczytalem wczesniej na forach o tym. Kiedy zadalem pytanie co z plodnoscia?- lekarz odpowiedzial ze zylaki nie powoduja nieplodnosci ale jej towarzysza i zebym sie tym nie przejmowal. Powiedzial rowniez ze takie zylaki mozna usunac ale nalezy to zrobic kiedy zaczna mi przeszkadzac, bolec badz powodowac dyskomfort psychiczny/fizyczny. to byla opinia lekarza przyjmujacego w miescie gdzie mieszkam. a mieszkam w aberdeen w polnocnej szkocji. bedac na wakacjach w polsce poszedlem rowniez do lekarza urologa - ktory powiedzial ze jego zdaniem nalezy je usunac - mialem czekac z tym do nastepnych wakacji w polsce czyli cos kolo lipca ale zaczal sie kolejny problem a mianowicie lewa strona pachwiny zaczela mnie bolec. jest to bol uciskajacy o niewielkiej sile ale do tego czasami czuje takze bol w lewym udzie na wyskokosci stawu biodrowego. juz umowilem sie na spotkanie z lekarzem (w szkocji) ale jest ono dopiero za kilka dni. prosze mi powiedziec co mam zrobic? -usowac zylaki w szkocji czy poczekac do przyjazdu do polski? -czy jezeli mam zylaki od kilku lat to bede nieplodny? -jak usuniecie wplynie na moje zycie? nadmienie ze obecnie mam 23 lata i nie jestem w stanie powiedziec jak dlogo mam te zylaki... z gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi i rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób badanie nasienia i testosteron a żylaki jak najszybciej nalezy usunąć, sam długo czekałem i bardzo załuje tego jak robiłem badanie nasienia przed zabiegiem to wynik wyszedł tragiczny a po operacji jestem juz prawie 2 lata i mam w domu 2 pary wyników nasienia do których nie moge się przełamać i zobaczyć terści lepiej żyć w nieświadomości narazie :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×