Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Chrypka po całkowitym usunięciu tarczycy


Gość Kamilla

Rekomendowane odpowiedzi

Moja mama jest 3 dni po całkowitym usunięciu tarczycy (była ona dość duża) i ma dużą chrypkę i przyciszony głos. Przytym zachłystuje się czasem wodą. Lekarz przeprowadzający operację powiedziła, że ten stan jest normlany i minie za kilka lub kilknaście dni. Mama naczytała się o uszkodzeniach krtani i strun, więc martwi się, że nie odzyska normalnego głosu, tym bardziej, iż panie które były operowane dzień wcześniej mówiły normalnie. Czy trzeba poczekać aż chrypka sama minie bo jest spowodowana opuchnięciem krtani, czy zasięgnąć porady laryngologa??? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Kamilla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Na początek należy poczekać aż ustąpi obrzęk. Na pewno jeśli zmiany nie ustąpią w ciągu tygodnia należy skonsultować się z laryngologiem w celu diagnostyki ewentualnego uszkodzenia nerwu krtaniowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magdalena

Witam. Jestem 8 miesięcy po operacji- obustronne porażenie strun głosowych, bez widocznej poprawy. W drugiej dobie po operacji byłam już konsultowana przez laryngologa. Lepiej chuchać na zimne.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksandra

U mnie chrypka utrzymywała się 9,5 tygodnia po operacji częściowego usunięcia tarczycy. Po 3 dniach od operacji trafiłam do laryngologa (potem do foniatry) i zdiagnozował porażenie prawego fałdu głosowego. Brałam serię (w sumie) 15 zastrzyków, chodziłam na elektrostymulację i byłam pod opieką logopedy. Dziś (14,5 tygodnia po operacji) oceniam, że mówię, na ok 85-90% tego co przed zabiegiem. Nadal chodzę do logopedy i ćwiczę, bo obiecuje, że będzie lepiej (dla otoczenia mówię jak przed operacją, nikt nie dostrzega różnicy). Także - ćwiczyć, rehabilitować (najlepiej zacząć od razu po operacji) i w większości przypadków głos wraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 5 miesiecy po usunieciu calkowicie tarczycy napoczatku nie mialam problemu z glosem okolo 2,5 miesiaca po operacji dostalam chrypke zrobilam 14 jonofores chrypka przeszla po 3 tygodniach odnowa ..Moze ktos mial taka sytuajei cos podpowie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałam operacje w marcu w bydgoszczy ,porazono mi prawy fałd glosowy, po 6 tygodniach struna podjeła prace aja wciz nie moge mowic głosno , okazało sie ze mam dysfonie zwiazana z nadmiernym napieciem miesni krtani , nie wiem jak to dalej bedzie na razie jestem w trakcie rehabilitacii ale czy bedzie jakas poprawa to zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×