Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból, kłucie w prawym boku brzucha


Gość Karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolina

Od roku mam nieprzyjemną dolegliwośc. Odczuwam kłucie w prawym boku brzucha, ok 5 cm pod żebrami. Pojawia sie niezalerznie od pory dnia. Od czasu do czasu pojawia sie tez zgaga. Dodatkowo dzisiaj w prawej dolnej czesci brzucha odczuwam bol przy dotyku, ucisku reka. Chcialabym sie dowiedziec co jest prawdopodobnie tego przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

To może być objaw kamicy pęcherzyka żółciowego lub kolki nerkowej. Należy zgłosić się do lekarza i wykonać podstawowe badania tj. morfologia krwi, OB, bilirubina, ALAT, APAT, badanie ogólne moczu, usg jamy brzusznej. Po wywiadzie i wstępnym badaniu lekarskim lekarz na pewno będzie w stanie powiedzieć coś więcej na temat przyczyny dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po gastroskopii w opisie jest co nastepuje: - przelyk: prawidłowy,linia Z nieregularna,połozona prawidłowo - wpust b/z,niecharakterystyczne wybroczyny w dnie, wjeziorku obfita treśc sluzowa - trzon: poza endoskopowym obrazem kaskady - prawidłowy - część przedodźwiernikowa: błona śluzowa zaczerwieniona, obrzęknięta - odźwiernik: symetryczny, obrzękniety - opuszka dwunastnicy: prawidłowa - część pozaopuszkowa: bez zmian - test ureazowy: dodatni Wnioski: gastroskopia rumieniowa. Lekarz powiedział leczenie za 2 miesiące. Moje objawy:uczucie pelnosci, wzdęcia, odbijania powietrzem, ból z pr.str,pod żebrem,bóle głowy. Biorę leki: - na nadciśnienie: tritace 5mg,cardilopin 2,5, zokor 10 - controlog 20mg. 4.03,2010- XIFAXAN 200mg 2x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zwykły stan zapalny błony śluzowej żołądka. Leczenie to stosowanie leków zmniejszających wydzielanie kwasu solnego przez śluzówkę żołądka (inhibitory pompy protonowe - np. Controloc) plus antybiotyki celem zlikwidowania zakażania Helicobacter pylori (test ureazowy dodatni) oraz dieta jak w chorobie wrzodowej żołądka. Leczenie 2-3 miesiące oraz kontrolna gastroskopia po tym leczeniu. O postępowaniu musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM! ja tez mam takie objawy i lekarka powiedziała ze to ten Helikobakter,dodatkowym problemem jest nieustający nieświeży oddech:( Ponad rok jem różne tabletki -z przerwami ok na 1,5 mieś.Żadnej poprawy niedługo gastroskopia.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×