Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Znikające guzki podskórne


Gość marta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 18 lat, mam problem z guzkami, które pojawiają sie w przeciągu jednen nocy (przynajmniej takie mam wrażenie) osiągając średnice do 2cm, i znikają po 1-2 tygodnia w zalżności od wielkości. Zawsze pojawiają sie pojedyńczo, za każdym razem na innej części ciała (policzek, łydka, na żebrach, biodrze - w okolicach tk tłuszczowej lub mięśniowej) w raczej nieregularnych odstępach czasu, przy czym zdaje mi sie ze z nasileniem stresu. Guzki są lekko przesuwalne (wzgledem tk pod skórą tak, ale samej skóry nie), raczej nie bolesne, aczkolwiek tym razem odczuwam ból (łydka)* skóra, pod którą sie znajduja, normalna. Na początku myślałam, że może być to tłuszczak, ale z przedstawionych przykładów tłuszczaki nie znikaja samoistnie. ćhciałabym sie dowiedzieć co to jest i czy powinnam sie tym przejmować, jeżeli zmiany nie są trwałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

W zasadzie zmiany skóne mają to do siebie, że wymagają osobistego badania lekarskiego. Na pewno warto skonsultować swoje dolegliwości z dermatologiem. PRawdopodobnie opisane zmiany mogą być wynikiem zaburzeń hormonalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tez takiego guza mialam ostatnio na ramieniu. Mial ok 3 cm, byl bolesny przy dotyku i wydawalo mi sie, ze on jakby na miesniu byl. Lekarz powiedzial, ze to tluszczak, ale dzisiaj (czyli jakis miesiac po pojawieniu sie guza) zostalo go tylko pol cm. Guzek znika, wiec to nie tluszczak. Do lekarza drugi raz nie pojde, bo juz nie ma z czym. Ciekawa jestem, co to bylo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek był poruszony dość dawno, ale przeszukuje cały internet i nigdzie nie mogę znaleźć podobnych przypadków a lekarze rozkaladaja ręce . Juz drugi rok wyskakują mi guzki, podskórne, maja jakby kilka faz. Na początku guzek jest czerwony i bolesny przy dotyku (wygląda jak ukaszenie komara P) po jakims czasie to czerwonie ogniwo znika a guzek jest craz bardzie twardy i wyczywalny, ostatnia faza to wchlanianie sie guzka, samoistnie znika - już nie boli. Wszytskie wyniki badań są prawidłowe, z biopsji nic nie wyszlo. Guzków pojawia sie coraz wiecej , na całym ciele. Brzuchu, udach, kręgosłupie. Znikają po jakiś 2 tygodniach, potem jest chwila przerwy i na nowo pojawiaja sie , zazwyczaj w innych miejscach niż poprzednio. Jeżeli ktoś z was miał cos podobnego bede wdzieczna za odpowiedziedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam chyba podobny problem,zauważyłam ostanio,że po raz drugi na tym samym miejscu i tej samej wielkości pojawił się twardy guzek tj,lewa strona pod wargą ust dolną... jest około 3 tygodnie może trochę więcej i znika.... Raczej bez bolesny,delikatnie przesuwalny. Jeżeli by ktoś coś wiedział na ten temat to dziękuje,sama mam zamiar nie długo pójść do lekarza z tym problemem,jeżeli będzie coś wiadomo to na pewno podzielę się informacją,pozdrawiam.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka choroba: Rumień guzowaty. W tej chorobie guzy utrzymuja sie tygodniami. Ja tez mam problem z guzami, juz raz lezalam na to w szpitalu a jutro ponownie jade z tym tyle ze do Akademii do Gdanska :( w wynikach tez mam czysto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego guza na kręgosłupie . Pojawia sie , boli mam czerwony placek ,jest dość spory . Znika po 3 lub 4 dniach , za miesiac dwa pojawia sie na nowo . Bylam u chirurga stwierdził ze to tłuszczak i mam przyjsc jak pojawi sie i bedzie wiekszy to wytna . Ale czy tłuszczaki znikaja i pojwiaja sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×